Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

27 mar 2012, 13:42

Ale doświadczenie super, cieszę się, ze mogłam tam pójść na rozmowę :-)
no i super :ico_brawa_01:

[ Dodano: 27-03-2012, 13:44 ]
u nas 20 i bardzo ciepło, ja na podwórku z lapkiem, chowam się w cieniu :ico_haha_01: :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

28 mar 2012, 21:34

hej dziewczyny
bradzo dziękuję Wam za wsparcie :ico_sorki: dobrze, że mam się komu wygadać :ico_sorki:

postanowiłam sobie zrobić jakieś kursy doszkalające, bo ja nigdy nie znajdę pracy. :ico_placzek: kompletną paranoją jest, że osoby bezrobotne muszą płacić za kursy a pracownicy mają je za darmo.
Tak jak patrzę z boku to naprawdę mam złą sytuację życiową. Dwoje dzieci, brak mieszkania, brak pracy i żadnych perspektyw w najbliższym czasie. :ico_placzek:

z państwem nadal nie rozmawiam i nie zamierzam, w ogóle to na wymioty mnie zbiera jak słyszę od tesciowej słowo "dziadzio", bądź zwroty do Oleni typu kochanie skarbie itp. obłudnicy.

Jutro jadę znów do MUP. mam ochotę im wygarnąć, po kiego diabła w ogóle istnieje taka instytucja :ico_puknij: zero ofert zero szkoleń. nic, kompletnie nic

u nas 20 i bardzo ciepło, ja na podwórku z lapkiem, chowam się w cieniu :ico_haha_01: :-D
:ico_brawa_01: zazdroszczę :-D


nic mi się nie układa :ico_placzek:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

29 mar 2012, 09:31

Dwoje dzieci, brak mieszkania, brak pracy i żadnych perspektyw w najbliższym czasie. :ico_placzek:
:ico_pocieszyciel: głowa do góry, musisz być dobrej myśli. Dowiadywałaś się w Waszym urzędzie pracy o szkolenia? Staże... może tu poszukaj firmy która przyjęłaby Cię na staż, a potem dałaby Ci pracę. Na staż możesz iść jeśli po urodzeniu dziecka nie podjęłaś pracy na umowę. Dowiedz się o to. Ze szkoleniami też jest tak, że jak znajdziesz firmę, która po zakończonym szkoleniu przyjmie Cię do pracy, to szkolenie jest refundowane... A założenie własnej działalności? PUP dofinansowuje rozpoczęcie działalności.... można dostać nawet 18 tys (chyba ze coś się zmieniło) na otwarcie własnej działalności, może tu by Ci się coś udało. Trzymam kciuki.
nic mi się nie układa :ico_placzek:
masz wspaniałe dzieci, udały Ci się :-) To naprawdę wiele. Wierzę, że ten okres minie i kiedyś będziemy go tylko wspominać. Musimy wierzyć, że będzie lepiej, bo inaczej po co istnieć. Musimy mieć sens. Podowiaduj się u siebie. W jakim mieście mieszkasz? A wyjazd za granicę? Rozważałaś?

Byłam we wtorek ze Stasiem na szczepieniu, dzielnie wytrzymał, nie płakał, dumna byłam z niego. Waży 10,5kg :-)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

29 mar 2012, 11:07

Blanka26, :ico_pocieszyciel:
trzymam bardzo mocno kciuki ciągle za was :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
musi być dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
o tym samym pomyślałam co Pinko o własnej działalności by UP dał ci kasę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
może się uda :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
nic mi się nie układa :ico_placzek:
no niestety czasem tak , że nic nie idzie po naszej myśli, ale ja życzę ci by jak najszybciej się to zmieniło :ico_sorki: :ico_sorki:
Byłam we wtorek ze Stasiem na szczepieniu, dzielnie wytrzymał, nie płakał, dumna byłam z niego. Waży 10,5kg :-)
:ico_brawa_01: super
szczuplutki :-D

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

29 mar 2012, 11:43

szczuplutki :-D
a bo ja wiem? hehehehe, jak dla mnie to on normalny, a je sporo :-) Może ma dobrą przemianę materii :-D szczęściarz

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

29 mar 2012, 12:10

pinko, moja aż tak dużo nie je, jak widzę inne dzieci, robi kupki 3 razy dziennie , biega jak szalona po domu i waży z 11,7 kg
wiec wiesz dla mnie Stasiu szczupły :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

29 mar 2012, 22:04

Dowiadywałaś się w Waszym urzędzie pracy o szkolenia? Staże... może tu poszukaj firmy która przyjęłaby Cię na staż, a potem dałaby Ci pracę. Na staż możesz iść jeśli po urodzeniu dziecka nie podjęłaś pracy na umowę. Dowiedz się o to. Ze szkoleniami też jest tak, że jak znajdziesz firmę, która po zakończonym szkoleniu przyjmie Cię do pracy, to szkolenie jest refundowane... A założenie własnej działalności? PUP dofinansowuje rozpoczęcie działalności.... można dostać nawet 18 tys (chyba ze coś się zmieniło) na otwarcie własnej działalności,
właśnie dziś byłam.
Fundusze urząd ma bardzo okrojone w tym roku, tylko 4 szkolenia, na które ja się nie kwalifikuję. O stażu też rozmawiałyśmy, Tylko mam takie wrażenie, że oni mnie olewają, bo jestem zarejstrowana bardzo krótko. Tamtejsza pani mi powiedziała, że na staż kwalifikuję się dopiero za rok :ico_szoking: dofinansowanie na własną działąlność przysługuje tylko wtedy jeśli dana osoba ma wykształcenie odpowiednie do prowadzenia działalności, bądź doświadczenie. I np. własne przedszkole może założyć osoba, która ma wyksztacenie pedagogiczne. Ja mogę dostać dofinansowanie tylko na ubezpieczenia, a ja nie chcę już tego robić. Jest też coś takiego jak szkolenia indywidualne, ale wtedy potencjalny pracodawca przed zatrudnieniem mnie musiałby skierować mnie na takie szkolenie. Ale gdzie takiego pracodawcę znaleźć :ico_noniewiem:
także niestety, ale oni mi nie pomogą :ico_placzek:
masz wspaniałe dzieci, udały Ci się To naprawdę wiele.
to prawda. ALe ja chcę sie rozwijać, zarabiać, zrobić coś tylko dla siebie.
W jakim mieście mieszkasz? A wyjazd za granicę? Rozważałaś?
mieszkam w Lublinie. Myślałam o wyjeździe, ale boję się. W ciemno nie pojadę, ze względu na dzieci. Mąż tu ma stałą pracę tylko, że słabo płatną :(
a ja marzę, żeby się stąd wyprowadzić, nie mogę patrzeć na tych ludzi.
Wiecie, że oni nawet do M się nie odzywają :ico_szoking: chociaż z nimi się nie kłócił, nie rozmawiał na ten temat a oni po prostu go olali :ico_szoking: szkoda mi go
ale ja życzę ci by jak najszybciej się to zmieniło
dziękuję :ico_sorki:

a powiem Wam, że ja się starsznie boję tej szczepionki MMR. Jeszcze jak Olcia była malutka naczytałam sie autyźmie i tak mi to weszło w pamięć, choć podobno jedno z drugim nie ma związku. :ico_noniewiem:


ciekawe ile Mat waży :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

29 mar 2012, 22:29

Tamtejsza pani mi powiedziała, że na staż kwalifikuję się dopiero za rok :ico_szoking:
a na jakiej podstawie? Jutro Ci poszukam ustawy o promocji zatrudnienia i na jej podstawie możesz iść na staż, niech Ci kitów nie wciskają. Ja się ledwo zarejestrowała mw UP i zaraz na staż trafiłam. Nie daj się im! Jutro podeślę Ci ustawę.
dofinansowanie na własną działąlność przysługuje tylko wtedy jeśli dana osoba ma wykształcenie odpowiednie do prowadzenia działalności, bądź doświadczenie. I np. własne przedszkole może założyć osoba, która ma wyksztacenie pedagogiczne.
to też chyba nie do końca jest prawdą, ale doczytam i o tym, żebyś mogła się prawnie podeprzeć.
a ja marzę, żeby się stąd wyprowadzić, nie mogę patrzeć na tych ludzi.
a rozmawiałaś z mężem o tym? Jaki on ma zawód, może w innym mieście udałoby mu się coś znaleźć. Szukać możecie, a nóż coś się trafi. Ja mojemu też ciągle wysyłam CV, bo ma pracę mało płatną i jak siętrafi coś lepszego to zmieni.
powiem Wam, że ja się starsznie boję tej szczepionki MMR.
a co to za szczepionka?

Blanka, wierzę w Ciebie, będzie lepiej, teraz masz pod górkę, ale w końcu musi być z górki, gdzieś jest ten szczyt przykrości.
Uciekam spać teraz, bo już późno ;-)
Spokojnej nocki....

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

29 mar 2012, 23:26

Blanka26, ja ci powiem , to co Pinko znowu :-D
że cie tam nieźle oszukują, ja się zapisałam do UP jak w pl mieszkałam i od razu powiedziałam, że chce staż a oni , ale nie mamy i ciągle kręcili , ciągle swoich wciskali, więc się wkurzyłam i poszłam do nich i mówię, czy jak pójdę i poszukam sobie sama stażu w mieście to czy wtedy będzie ok, a oni wielkie oczy mówią, że no dobrze . I poszłam obeszłam 3 urzędy i w końcu pogadałam ze starostą i udało mi się powiedział, że chce mnie na staż przyjąć w starostwie na wydziale geodezji i kartografii i poszłam do UP i im powiedziałam, że sobie załatwiłam staż tu i tu, ci telefon wykonali i powiedzieli dobrze, w takim razie ma pani staż :-D ha który sama sobie załatwiłam :-D
więc nie poddawaj się idź moimi śladami :-D
urzędy lubą stażystów bo to darmowa siła robocza, oni mają ludzi do pracy a UP płaci za to :-D
czy ta nie jest?
powiedz Pinko może się mylę? bo na pewno tak było ileś lat temu :-)

właśnie co to za szczepionka?

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

30 mar 2012, 09:59

czy ta nie jest?
powiedz Pinko może się mylę? bo na pewno tak było ileś lat temu :-)
tak jest również w teraz :-) Zapomniałam właśnie napisać, że sama może sobie znaleźć pracodawcę. Wszyscy lubią stażystów, bo jak sama zauważyłaś, oni nie płacą niczego, tylko Urząd pracy płaci. Myślę, że najlepiej znaleźć takiego pracodawcę, który po odbyciu stażu, może dać zatrudnienie. Jak sama się przekonałam, w Urzędzie Miejskim nie jest to takie proste i teraz gdybym miała iść na staż, to zrobiłabym dokładnie tak jak piszesz, poszłabym szukać sama, ale taką firmę, która mogłaby mi potem zapewnić zatrudnienie.

Witam :ico_kawa:
Stasiowi dwie trójki u góry się wybiły ostatnio, więc mamy w kolekcji już 10 ząbalków :-) Teraz coraz łagodniej to przechodzi, ja już się wysypiam w nocy, bo budzi się rzadko i zaraz zasypia, wystarczy że wsadzę do łóżeczka rękę swoją i złapię go za jego łapkę :-)

Blanka, idę szukać Ci ustawy :-) Jak znajdę, tekst wyślę Ci na priv :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość