Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

16 mar 2009, 21:23

matikasia to jak będziesz wiedziała coś o tym basenie to koniecznie daj znać.
Normalnie to bym z lekarzem nie dyskutowała ale ta moja gin to okropnie staroświecka jest :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

16 mar 2009, 21:37

pamiętam, że w pierwszej ciąży gin mi odradził właśnie by czegoś nie załapać, ale tak w sumie się mówi głośno, że basen taki dobry, nie wiem więc ci jest lepsze:)
Jutro po 16 jedziemy w trójkę do gina. Trzymajcie kciuki by wszystko było dobrze;)

a dziewczynki przypomnijcie mi jeszcze jak to jest z zieloną herbatką? można pić? bo pamiętam tylko, że nie można czerwonych i przeczyszczających...

ciagle mam problem z wklejeniem nowego suwaczka, wiem że mogę mieć za długi podpis, kasuję więc połowę z tego co jest w podpisie i nadal wyskakuje za długi ciąg 9 znaków. czy ktoś może mi pomóc:)

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

17 mar 2009, 14:41

Wiem, że nie można czarnej herbaty pić

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

18 mar 2009, 12:21

z czarną herbatą to mnie zadziwiłaś, piję na razie tylko taką plus owocowe bo nie wiem co z zieloną. czarną można na pewno, ale słabą bo mocna wypłukuje żelazo.
Jestem po wizycie u gina. Fasolka ma 3 mm i się dobrze, widziałam jak bije serduszko:) termin mam na 12 listopada i czeka mnie raczej cesarka co mnie bardzo niepokoi bo mam wrażenie że kolejnej nie przeżyję...
TO ZNALAZŁAM NA NECIE:
Zielona herbata pita w rozsądnych ilościach (2 szklanki dziennie) nie zaszkodzi dziecku, jednak jej nadmiar może być niebezpieczny. Przypuszcza się np., że zawarte w niej substancje aktywne hamują wzrost komórek, a zatem mogą źle wpływać na rozwój płodu. Natomiast czarna herbata silnie pobudza system nerwowy i ma właściwości zapierające, może więc nasilić zaparcia często trapiące kobiety w ciąży.
Co zamiast?
Polecamy np. herbatę rooibos (z afrykańskiego czerwonokrzewu), która łagodzi depresje i bezsenność – częste dolegliwości ciężarnych pań. Zawiera ponadto cenne w tym okresie żelazo, fl uor oraz potas. Warto też sięgnąć po napary z rumianku lub mięty, które poprawiają trawienie i zmniejszają zgagę.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

18 mar 2009, 13:23

Jestem po wizycie u gina. Fasolka ma 3 mm i się dobrze, widziałam jak bije serduszko:) termin mam na 12 listopada i czeka mnie raczej cesarka co mnie bardzo niepokoi bo mam wrażenie że kolejnej nie przeżyję...
Dobrze że z fasolką wszystko OK :ico_brawa_01:
Dlaczego twierdzisz że nie przezyjesz następnej cesarki??

Ja też przez cc rodziłam Filipka i myślę że teraz też będzie cc, za mały odstęp między ciążami ...
znajoma po 3 latach miała cesarkę i później po 4 kolejną ...
Dużo zalezy też od lekarza

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

19 mar 2009, 09:14

u mnie chodzi o wąskie biodra, Mati nie mógł się przycisnąć, stanęło na 5 cm rozwarcia, praktycznie w większości przypadków druga też jest cesarka. przeżyję, ale strasznie się boję. źle to zniosłam, długo i ciężko dochodziłam do siebie i gdyby nie pomoc męża zwariowałabym. na szczęście w tym roku już przesunął sobie urlop wypoczynkowy właśnie od 20 listopada do końca roku także jakoś razem damy radę.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

19 mar 2009, 14:11

na szczęście w tym roku już przesunął sobie urlop wypoczynkowy właśnie od 20 listopada do końca roku także jakoś razem damy radę.
o to masz fajnie! Mój tez tak jak poprzednim razem przełożył urlop na listopad ale na raz więcej jak 2 tygodnie nie może wziąć.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

19 mar 2009, 14:33

cześć dziewczynki, podczytuje was czasem :-D :-D

po pierwsze gratuluję Wam fasolek :ico_brawa_01:

po drugie wtrącę swoje 5gr jeśli chodzi o basen- jest zalecany podczas ciaży bo ma wiele plusów jeśli chodzi o miesnie biednicy pleców i kręgosłup, a ponieważ sama mam talent do łapania zapaleń- powiem wam jak tego unikam, mój lekarz doradził mi wkładać prze basenem najmniejszy tampon, jak kto woli to moze być suchy albo może być zamoczony w jogurcie natulanym np.Danon (bez cukru!)- działa jak Lactovaginal tyle ze taniej, sam tampon też chroni pochwę przed zakazeniem, trzeba tylko pamiętać by wyjać tampon podczas brania prysznica lub po nim- nigdy przed prysznicem

co do herbaty- herbata to herbata a zielona od czarnej rózni sie tym ze jest NIEFERMENTOWANA- więc zawiera wiecej fitohormonów ale mniej garbników, czerwona herbata to też to samo tyle że to herbata półfermentowana- czyli taka posrednia

do tego trzeba wziaść pod uwagę konkretny gatunek herbaty, ale z doświadczenia wiem ze herbata zielona jest dużo zdrowsza od czarnej- osobiscie wolę owocowe i miętę :-D :-D

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

19 mar 2009, 21:23

wyprbuje ten tampon ale y jogurtu raczej zrezygnuję :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-03-19, 20:24 ]
acha, byłam dziś na usg i widziałam serduszko! Dzidzia ma 5 mm i lekarzowi wygląda na dziewczynkę hihi oczywiście żartował ale ma facet taki dar, że bardzo często te jego żarty się sprawdzają :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

20 mar 2009, 13:33

A ja sama nie wiem czy bym chciała dziewczynkę czy chłopca drugiego;) brzuchol robi mi się już odstający:)
Mój lekarz zalecił mi basen bez skakania do wody i zjeżdżania rurami:)
mój dziodziolek:)
Obrazek

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość