Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Który kwas foliowy??

30 cze 2018, 21:38

No nawet taki skład jest rekomendowany przez ptg. Inne składniki łatwo da się dostarczyć w diete, a z kwasami dha, kwasem foliowym, witaminą D czy jodem jest problem ;)

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Który kwas foliowy??

26 wrz 2018, 18:34

to prawda ale moim zdaniem warto porozmawiać z lekarzem o tym który lek przyjmować. Mój polecił mi mama dha premium + bo zawiera wszystkie niezbędne witaminy, jest mi niezbędny, żeby zapewnić odpowiedni poziom witamin w organizmie. Poza kwasem foliowym zawiera kwasy DHA, witaminę D, jod. W czasie ciąży nie bardzo mogłam jeść dużej ilości warzyw i owoców, jakoś mi nie podchodziły więc cieszyłam się, że w inny sposób mogę uzupełnić witaminy w organizmie.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Który kwas foliowy??

27 wrz 2018, 16:18

Mi też się wydaje , że taki skład jest najlepszy, w mama dha są najpotrzebniejsze witaminy, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju dzidziusia. Sporo innych możemy dostarczyć zdrową dietą :) Nie ma co przesadzać i łykać wszystkie witaminy świata ;)

Alicee
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 paź 2018, 15:54

Re: Który kwas foliowy??

02 paź 2018, 15:56

w otrębach jest sporo :)

Awatar użytkownika
ustovska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2018, 15:40

Re: Który kwas foliowy??

04 paź 2018, 15:50

najlepiej to jakieś suplementy albo w owocach i warzywach

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Który kwas foliowy??

26 paź 2018, 18:20

Moje drogie ja zarowno podczas pierwszej jak i drugiej ciazy bralam mama dha premium i jestem bardzo zadowolona dostarczal mi i dziecku wszystko to co potrzebne, nie musialam sie martwic o witaminy, kwas foliowy, dha. Wszystkie wyniki w normie, mam dużo energii i jestem spokojna, ze dziecko bedzie fajnie sie rozwijac

Marinka19Marinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2018, 21:30

Re: Który kwas foliowy??

26 lis 2018, 21:33

Ja też stosowałam folik .... chyba nie ma to znaczenia ..kwas foliowy to kwas foliowy.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Który kwas foliowy??

26 lut 2019, 11:59

ja bym się nie ograniczała jedynie do kwasu foliowego, sama jestem w ciąży i biorę mama dha premium bo w jednej tabletce mam wszystkie niezbędne witaminy jest i kwas foliowy, jod, kwasy omega, witamina D więc za jednym zamachem dostajesz wszystko co niezbędne i nie musisz przyjmować jednorazowo kilku tabletek. poza tym dostarczasz organizmowi wszystko co potrzebne bo mi np w ciąży nie wszystkie smaki podchodziły więc nie jedząc niektórych rzeczy mogłabym nie dostarczyć odpowiedniej ilości danej witaminy mojemu dziecku.

jablonka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 01 wrz 2017, 20:19

Re: Który kwas foliowy??

07 mar 2019, 20:22

Masz rację bo wszystkich witamin w odpowiednich ilościach nie dostarczymy samą dietą, np. kwasu foliowego, jodu, dha, a te właśnie witaminy są w ciąży bardzo ważne bo odpowiadają za prawidłowy rozwój układu nerwowego.

MadMaddie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:47

Re: Który kwas foliowy??

25 mar 2019, 21:49

Zamiast samego kwasu biore mama dha premium plus - działą bardziej kompleksowo, ma dodatkowo witaminy i wzmacnia cały organizm a wystarczą dwie tabletki dziennie, zeby pokryć zapotrzebowanie organziu na witamine D, jod, czy kwas fioliowy wlasnie

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość