Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

16 paź 2007, 15:28

Justyna mojej małej też się małe pleśniawki porobiły w buźce od tych łapek, bo ciągle je ciumka :ico_olaboga:
A doktorowa nie kazała Ci smarować brodawek tym samym lekarstwem?? Bo mnie to popękały od tego grzybka i strasznie bolało przy karmieniu ale dałam rade :ico_sorki: :ico_oczko: Przy kazdym smarowaniu buźki małej smarowałam też brodawki i przeszło :ico_sorki:

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

16 paź 2007, 15:52

dziewczyny, ale śliczne zdjątka - brawa za postępy dzieciaczków :ico_brawa_01:
ooo... i widzę, że ząbkujących nam przybywa :ico_brawa_01:

my dziś cały dzień na podwórku, tzn. wysłałam moje panny na spacer, a Tadzio śpiąc asystował mi przy porządkach przedzimowych (musiałam pomyć i pochować zabawki ogrodowe, rozsypać piasek po grządkach itp)
teraz gwiazda śpi (od wczoraj znów jej się zachciało sypiać w dzień, ale to dobrze), a ja mam chwilę, ale lecę bo Tadzio znów puszcza koncercik

Awatar użytkownika
sosim
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 726
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:26

16 paź 2007, 15:59

Justynko na plesniawki to mi doktor kazala na zmiane smarowac Aftinem i Wodnym roztworem filetu gencjanowego i po 2 tyg plesniawki zeszly, sutki smarowalam tylko aftinem, ostrzegam ze Filet gencjanowy jest faktycznie fioletowy :ico_brawa_01: i barwi to cholerstwo na ..........fioletowo :ico_smiechbig: , wiem ze samym afinem tez schodzi

a my dzis bylysmy 3 godz na spacerku i Zosia caly czas spala :ico_szoking: czego jeszcze nie bylo :ico_nienie:

[ Dodano: 2007-10-16, 16:22 ]
a to najnowsze fotki Zosi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

16 paź 2007, 16:56

Jaki piekny usmieszek ma Zosia. :-D
A to numer mala mam na ramieniu i jak zobaczyla Elize to muwila bu,bu,bu.Chciala sobie pogadac a tu nie da rady :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-10-16, 17:00 ]
Chcialam juz dawno spytac Kinga ale zawsze mi wyleci z glowy jak zapasy pieluch.Wiem bo w ciazy pisalas ze masz cala mase.Eliza juz zuzyla?
Nasza mala nie ma jakiejs wrazliwej pupy i mozna uzywac marki jakiej sie chce :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

16 paź 2007, 17:58

Sosim Zosia super wygląda :ico_brawa_01:
Asiu chciała Juli sobie pogadać z koleżanką :ico_oczko: co do pieluch to wszystkie te małe 3-6 już się skończyły jakiś czas temu i kupowałam pampersa bo akurat były na nie promocje, a teraz próbuję się przerzucić na te 5-9kg, ale jeszcze są ciut większe

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

16 paź 2007, 18:24

Joasiu, Kinga, Sosim... sliczne wasze królewny.. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Justynko gratulacje dla Weronisi z okazji pierwszego ząbka... :ico_buziaczki_big:

u nas dzis znowu cieplutko...więc obowiązkowo bylismy na spacerku....
a teraz moja panna gada do misiów z karuzeli... :-D :-D fajnie to wygląda...

Już się zaczęło wkładanie piąstek do buzi... u nas ząbkowanie po mału się zaczyna...

[ Dodano: 2007-10-16, 18:30 ]
co do pieluch to my jeszcze mamy spore zapasy (aż za dużo !!) używamy teraz Pampersy 3-6kg, ale juz niedługo kupię większe 4-9kg. Tylko nie wiem co z tymi zrobię... może jeszcze Milenka wykorzysta :ico_olaboga: bo nakupowałam 7 opakowań po 98 szt. i jeszcze mi 2 opakowania zostały... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

16 paź 2007, 18:53

:ico_noniewiem: Czesc mamuski !! Nie mam czasu tu ostatnio zagladac ;/ Kubus daje mi ost w kosc ciagle raczki i raczki..jak spi to to probuje wejsc ale on od razu sie budzi i placze,ma radar chyba jakis zamontowany :D Tak po za tym to wszystko jest ok.. rosnie jak na drozdzach,wazy teraz6.900

Ja mam tylko problem bo ostatnio nie moge sie normalnie zalatwic,mam zaylaki odbytu a nei wiem czym je smarowac,itop bo przy zalatwianiu sie czuej okropny bol.. i nawet zauwazylam delikatna krew..Znacie moze jakeis masci lub cos podobnego ??

Chce zaszczepic Kube na Pneumokoki tylko ze to bardz odorga szczepionka nie wiecie czy mozna jakos sie starac o jakeis dofinanosowanie ?? kurcze za drogo jak na zarobki mojego mez ;/ a przeciez musimy zaszczepic Kubusia !! bo teraz tyle o tym mowia wszedzie..

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

16 paź 2007, 21:19

Sylwia mogę Ci poradzić nasiadówki nad wodą z ziołami lub po prostu nad gorącą wodą, przynosi ulgę.
A co do szczepionki na pneumokoki to dofinansowań nie ma. Już kiedyś rozmawiałyśmy na ten temat i to chodzi właśnie, że są drogie i dlatego tak bardzo nagłaśniają żeby kupować. Sczepionek jest 4 i ostatnią podaje się po 2 roku życia i kosztuje tylko ok. 50zł. Ja ewentualnie zaszczepie małą właśnie po 2roku jak będzie musiała iść wśród dzieci tj. do żłobka lub przedszkola. Bo teraz nie ma kontaktu z dużą grupą dzieci i uważam, że nie ma potrzeby szczepić . ale każdy robi jak uważa. Ale tak jak pisałam szczepionki nie są refundowane ani dofinansowane.

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

16 paź 2007, 21:55

to w Polsce placi sie za szczepionki :ico_szoking: u nas wszystkie sa za darmo i jeszcze witaminy dostajemy.
A co do plesniawki to dali mi mucosttin ale pomagalo jak smarowalam a od czwartku juz nie smarujemy i wyszlo na nowo :ico_zly: , mam nadzieje ze jutro dadza cos skutecznego.
Sylwia a na hemoroidy dobry jest azulan tez mialam po porodzie ale udalo mi sie wyleczyc

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

16 paź 2007, 22:04

Justynko niestety za dodatkowe szczepienia trzeba płacić...

Nie tylko u ciebie są darmowe szczepionki...w Stanach również...
Nasza kuzynka w Nowym Yorku urodziła dziecko... przez całą ciąże dostawała za darmo witaminy i soki, a po porodzie jej córeczka otrzymała cały komplet szczepień...również te które u nas są niestety płatne. aha i lekarstwa tez miała za darmo, gdy jej córeczka zachorowała...

chyba w Anglii jest podobnie...coś tak słyszałam...

a u nas biednie... :ico_olaboga: w tej służbie zdrowia... :ico_olaboga:

Sylwia zapytaj w aptece...czytałam, że jest jakas masć, którą mozna stosować karmiąc piersią..., ale nie pamiętam w tej chwili nazwy...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości