Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

11 gru 2008, 20:23

Cześć dziewczyny!!!

Nareszcie się zebrałam w garść i po 4 dniach czytania was, jestem i moge wam opisać moją przygodę z teściową.
Ale jeszcze raz chce raz pogratulować Kasi nowego nabytku. Piotruś jest śliczniutki !!! :ico_oczko:

Moja teściowa wywaliła nas !!!
Nie dałam rady i nakrzyczałam na nią za okropne traktowanie mojej pasierbicy, za zezwolenie swojemu synowi, traktowania Keely jak śmieć. No i kazała nam się wynosić do 15 grudnia, to było 25 listopada w dzień moich imienin!! Ironiczne !!
Mieliśmy niesamowite szczęście i w ciagu 4 dni znaleziśmy 3 pokojowe mieszkanie z kominkiem, Święta będą przepiękne z prawdziwym ogniskiem. Tylko szkoda że będziemy sami!!
Dla nas najważniejsze, że niebędziemy z chorą psychicznie osobą.
Teraz ja rozpakowuje sie na tyle ile to możliwe bez mebli, bo nie mamy nic po przeniesieniu sie tu. Naszczęście mamy stół z krzesłami, bo przez 2 dni jedliśmy na podłodze jedynie Zosiak jadł w swoim krzesełku.
DZiewczyny podajcie przepis na te pierniki, bo ja nigdy tego nie robiłam.
Powodzenia , narazie !! :ico_oczko:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

11 gru 2008, 21:32

No to rzeczywiście super nastrój w czasie oczekiwania na święta. No, ale plus jest taki, że w końcu masz święty spokój i jesteście sami i robicie po swojemu.
Mój przepis jest bardzo prosy. 250 gram miodu, 500 gram mąki (możesz dać 400 gram mąki i 100 orzechów zmielonych, mają wówczas taki specyficzny orzechowy posmak). opakowanie przyprawy do piernika. 75 gram masła, 125 gram cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia i jedno jajko. (to tak wyjdzie około 50- 60 pierniczków).

Robi się bardzo prosto. W rądlu topisz masło, miód i cukier. To trwa dosłownie parę minut, ale dobrze pomieszać. Zostawiasz do przestudzenia, ale tak by nie stężało. dodajesz do miodowej masy mąkę z proszkiem do pieczenia, przyprawę do piernika i jajko i zagniatasz. Ono będzie takie lepkie, ale się nie przejmuj. Potem na godzinę, dwie, trzy zapominasz o nim, a ono sobie stoi w lodówce. Blacha wysmarowana masłem i obsypana bułką tartą. Wyciągasz ciasto, rozwałkowujesz i wycinasz na jakie masz ochotę kształty. Wkładasz do piekarnika z termoobiegiem 200 stopni bez termoobiegu 180. Pierniczki robią się szybko, bo w ciągu 12- 20 minut. Tylko że przez pierwsze dwa tygodnie są niejadalne, bo tak twarde, że można naprawdę zęby połamać. Dlatego odstaw je w chłodne miejsce co najmniej na dwa tygodnie. na święta będą dobre. jak już skruszeją to nie można się nimi najeść są tak pyszne.

Aga jeśli chodzi o pomysły, to zależy co ci się podoba. Ja tak jak pisałam nie chcę płytek na ścianie w kuchni, tylko szkło przezroczyste z pasami przydymionymi (ale tu ciągle szukam szklarza i kogoś kto się podejmnie zamontowania tego). Tak samo jak kuchnia otwarta łącząca się łukiem z pokojem i w tym miejscu ma być taki kącik jadalny. połączenie panelii z płytkami podłogowymi po łuku. Pokój to tylko biały skórzany narożnik (weinert - polecam mają fajne meble), szklana ława z podówjnym szkłem, dwie asymetryczne łzy, u góry szkło przezroczyste na dole matowe (blac red). Stolik pod tv (tu ciągle szukamy), tównież szklany na aluminioch nogach. Sciany jasne podłoga ciemna i abstrakcja na ścianie. Scianka między przedpokojem a pokojem mam spełniac rolę galerii. Tzn mają na niej byc takie szklane pasy, ale nie przylegajace, a idące tak po lekkiej elipsie. łazienka z kabiną prysznicową z funkcja wanny, kolor łazienki to pomarańczowo- zielona (ale czekamy na katologii z firm i dopiero napisze jakie płytki). Tyle wiem, ale nie mam pojęcia jak pójdą kolory, bo to jest jeszcze do zaprojektowania. jak masz jakiś fajny program do dekoracji wnętrz, to się pochwal, bo ja ciągle szukam. Ale tak jak mówię, to są projekty. Nad kuchnia myśle. na pewno płytki podłogowe z wzorem, bo to się sprawdziło na tym mieszkaniu. jakieś imitujące kamień lub gline. Na pewno nie będzie sufitow podwieszanych, bo mnie się to nie podoba. Parę zwykłych żyrandolii i dużo światla spod półek w kuchni. Nad kuchnią myslę i myślę i nie jestem w stanie niczego powiedzieć. ma się nie gryźć z pokojem i wtapiać w otoczenia. wiem czy ci jakiś pomysł podrzuciłam, my będziemy robic mieszkanie w ten sposób. :-D
Jeśli masz jakieś fajne pomysły lub rozwiązania to podziel się ze mną.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

11 gru 2008, 22:05

ja robie troszke inaczej - nie podgrzewam tych wszystkich specyfikow - wszystko zalezy od przepisu. A jesli chodzi o przyprawe do piernika to fajna sprawa, ale mozna pokombinowac - bardzo dobre sa z samego cynamonu i imbiru, ewentualnie kakao dla koloru. Ja robie rozne kombinacvje przypraw :ico_oczko: Ale wyjasnila sie zagadka dlaczego rok temu byly tak twarde - robilam je na szybko, chyba 2 dni przed swietami bo dostalam 3 metrowa choinke do ubrania a my w ogole nie mamy bombek. Na szybko pieklam pierniczki, ciasteczka waniliowe z witrazykiem (jak znajde przepis to podam, super sie prezentuja) ozdoby z masy solnej. suszylam pomarancze i jablka na kaloryferach - jak znajde foto to wam pokaze :ico_oczko:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

11 gru 2008, 22:30

Witajcie :)
to narobilyscie mi smaka na te pierniczki ja nigdy nie pieklam ostatnio zrobilam swoje pierwsze w zyciu ciasta i powiem wam dalo sie zjesc wiec moze tez upieke a mam od tescow sporo orzechow i nie wiedzialam co z nimi robic
Martunia mi Kacper tez odwalil taki numer i tez bylam zdziwiona co to dobrze ze byl Rysiek w domu to mi wylal wode do kibelka i umyl wanienke kiedy ja trzymalam Kacpra...
Aga i Yvone ja jestem ostatnio zauroczona tymi nowymi tapetani zrobila bym jedna sciane w czarno grafitowo szarej tapecie i polaczylabym to z jakims fioletem albo zywa zielenia
to znalazlam na allegro http://www.allegro.pl/item496487665_tap ... ction.html
albo jedka sciana w pasy. ale bym cos zmienila :ico_placzek:
Preudenc to i tak dobrze ze zaspalas tylko pol godzinki ja po sliwowicy to umioeralam kiedys caly dzien ja kiedys pilam ktora byla jak spirytus 90% mozna od tego umzec :ico_oczko:
Kasia3 wiesz ja tak zawsze mowie ze nie ma tego zlego co na dobre nie wyjdzie przynajmiej u siebie nikt cie nie ocenia robisz co chcesz a swieta wyjda super przeciez nie jestescie sami macie dzieci a to juz co innego...

[ Dodano: 2008-12-11, 21:33 ]
co do prawka to fakt nie da sie bez tego zyc zwlaszcza przed sietami kiedy sa zakupy jakbym wszedzie musiala z Ryskiem jezdzic to by mnie szlak trafil...

[ Dodano: 2008-12-11, 21:35 ]
Kasia1983 a jak Łukasz reaguje na rodzenstwo rozumie ze ta lala to jego mlodszy brat? i czy nie jest zazdrosny no i jak sobie radzisz bo pamietam ze ten pierwszy miesiac byl cięzki...

[ Dodano: 2008-12-11, 21:38 ]
znalazlam ta czarna tapete co mi sie podobala ...
http://www.allegro.pl/item498595727_tap ... ation.html

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

11 gru 2008, 22:39

ale elaborat walnęłam o mieszkaniu i mi zjadło :ico_zly:

Kasia a to ładny numer z teściową ale aż się cisnie , ze nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszło

Ela widzę że masz pomysł na wszystko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

11 gru 2008, 22:41


Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

11 gru 2008, 22:41

Hej Dziewczyny!!!
Oj tak tapety sa super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: moi znajomi tez sobie jedna sciane zrobili i wyglada bosko!!!!

Kasia3 no to niezle....ale powiem Ci szczerze ze to bylo do przwidzenia zwlaszcza ze Twoja tesciowa to jedza okropna...przynajmniej bedziesz miala spokoj :ico_oczko:

Dzis zapislam sie na prawko :ico_brawa_01: .W poniedzialek zaczynam :-D .Fajowo!Jetsemy juz u mojej Mamy i jutro z rana wyjezadzamy do Poznania i mamy 24godz bez dziecka :-D ....

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

11 gru 2008, 22:42

Yvone, dzięki za przepis , już szykuje liste na zakupy i w sobote sie zabieram do roboty.
Ale bedzie twoja kuchnia wyglądała ładnie, jak tylko będzie zrealizowane poprosze o zdjęcie.
Janiolek, ja w tym roku bede mieć malutką choineczke z czekoladowymi ozdobami, w sklepie Europiejskim zakupiłam, mają różne ozdoby ciekawe założone na opakowanie czekoladek w różnych kształtach. Tylko nie ma światełek !!
Janiolek, czekamy na fotki !!


[ Dodano: 2008-12-11, 21:44 ]
martuunia1, to miłej podróży!!! :ico_oczko:
Anita ta tapeta czarna najbardziej mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 22:52 przez Kasia3, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

11 gru 2008, 22:44

śliczne te tapety!!!!!

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

11 gru 2008, 22:47

no widzę, że gapa ze mnie i sama się męcze z wymyslaniem aranzacji a wy takie super pomysły macie :ico_brawa_01: teraz Was pomęczę :-D

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość