Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

12 mar 2007, 18:19

Elu, halo :D jesteś w ukrytej kamerze :-D

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

12 mar 2007, 18:32

Ufff.....my znowu po spacerku, i znowu na sygnale jechaliśmy...... Boszszszszeeeee, co z tym moim dzieckiem :ico_olaboga: . Jak tylko sie obudzi to ryczy. Coś mi się wydaje, że on by juz chciał do spacerówki, bo świata ciekawy. Było mu chyba w gondoli za gorąco, bo u nas w słońcu 24 stopnie :ico_puknij: . W środku miasta śpiwór mu z wózka wyciągałam, żeby tak się nie darł. Łoooo matko, ależ wykończona jestem po tych dzisiejszych przebieszkach. Kondycji za grosz :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

12 mar 2007, 18:32

zjazd tik-takowców...no w końcu żeśmy z jednej bandy, podepniemy się po wycieczkę

[ Dodano: 2007-03-12 ]
Kocica, a moze mu się pić chciało?

[ Dodano: 2007-03-12 ]
szkoda ze tego nie widziałam, hehehe........... :-D

[ Dodano: 2007-03-12 ]
Parzymy kawę

mrożąca krew w żyłach podczas upałów

Cold Passion

3 łyżeczki zimnej kawy
10 ml mleka
bita śmietana
pokruszony mandel
lód w kostkach

Kawę, mleko i amaretto dokładnie wymieszaj w szakerze. Całość przelej do szklanki wypełnionej kostkami lodu. Pokryj śmietaną i posyp okruchami orzecha.

mrożona "tradycyjna"

2 filiżanki naparu kawy
2 łyżeczki cukru
3 łyżeczki likieru kawowego
1/4 l bitej śmietany

Dodaj do kawy cukier i ostudź. Całość przelej do płaskiego naczynia i wstaw do zamrażarki na ok 3 godziny, co pół godziny mieszając. Pokrusz na kawałki, przełóż do wysokich szklanek. Polej ubitą śmietaną i likierem.

mazagran - specjał algierczykow
200ml czarnej kawy
2 łyżeczki cukru
2 łyżki wiśniowego likieru
lód w kostkach

Do zaparzonej kawy dodaj cukier, ostudź w lodówce. Do wysokiej szklanki włóż kilka kostek lodu, wlej likier i kawę. Wszystko dokładnie wymieszaj. Podawaj ze słomką.

Dla wielbicieli mocniejszych trunków mazagran wspaniale smakuje również z whiskey, rumem lub koniakiem.

podnosząca ciśnienie - na gorąco

kawa z cynamonem

200ml naparu z mocnej gorącej kawy
1/2 torebki cukru waniliowego
1 łyżka ubitej na "puch" śmietany
2 łyżeczki musu śliwkowego
szczypta zmielonego cynamonu

Gotowy, prozbawiony fusów napar przypraw wedle swego smaku cukrem waniliowym i cynamonem. Mus śliwkowy wymieszaj z ubitą śmietaną /uzyskaną masę przełóż na wierzch kawy/. Wierzch śmietany można posypać cynamonem.

Kawę podawaj w filiżance lub kubku.

kawa z imbirem

2 filiżanki kawy
2 łyżeczki miodu
2 szczypty imbiru
mleko lub bita śmietana

Miód utrzyj z imbirem, zalej kawą. Podawaj z bitą śmietaną.

kawa po królewsku

60ml koniaku
2 łyżeczki cukru
śmietana kremówka
czarna mocna kawa

Do szklanki wlej koniak z dodatkiem cukru. Do ok. 3/4 wysokości szklanki dolej gorącej kawy. Całość porządnie wymieszaj. Na koniec zacznij dodawać śmietanę, pamiętając, aby śmietana pozostała na wierzchu.

a'la VirtuEla

2 filiżanki naparu kawy o smaku cynamonowym
2 żółtka
4 łyżeczki miodu
2 łyżki koniaku

Ubij żółtka z miodem. Otrzymaną miazgę połącz z kawą. Dodaj koniak.

cappuccino

2 filiżanki naparu kawy
100ml mleka
2 łyżeczki cukru
czekolada, cynamon lub kakao do posypania

Mleko podgrzej i zmiksuj. Cukier dodaj do kawy, a następnie zalej puszystym mlekiem. Posyp ulubionym słodkim proszkiem.

po irlandzku

2 filiżanki naparu kawy
1/4 l bitej śmietany
4 łyżeczki cukru
4 łyżki whisky
wiórki czekoladowe do posypania

Do wysokich szklanek wlej po2 łyżeczki whisky, dodaj 2 łyżeczki cukru. Wymieszaj. Zalej gorącą kawą.Na wierzch polej bitą śmietanę, posyp wiórkami.

z likierem

2 filiżanki naparu kawy
2 łyżeczki cukru
4 łyżeczki ulubionego likieru
2 łyżki bitej śmietany

Wymieszaj likier z cukrem. Rozlej do filiżanek i zalej kawą. Na wierzch dodaj bitą śmietanę.

[ Dodano: 2007-03-12 ]
jak WAm cos dobrego wyjdzie to dajcie CYNK ;-)

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

12 mar 2007, 18:42

Nie chciało się pić skubańcowi. I za pierwszym i za drugim razem od razu dałam mu soczek, ale oczywiście "be" (mlekiem to on nigdy nie pogardzi). Potem dałam herbatkę (no bo może niedobry soczek) ale ona też "be". I zgadniesz co mu? :583:

A gdzie są wszystkie dziewczyny. Tylko kilka nas podtrzymuje temat a reszta gdzie. GDZIE???? :569: Ja się pytam. Kasiulka, Gosia, Oliwka, Margo i inne meldować się!

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

12 mar 2007, 19:43

Reeni ucałuj maluszka by nie chorował. Zaraz mina te choróbska, jeszcze chwilkę. Mąż w końcu dotarł, na spacer poszedł z mała sam, bo się pożarliśmy, a potem był ryk mała jeść nie chciała nic a nic, w końcu ostawiłam ja na chwilę aby się wykrzyczała,po czym zjadła na raz 200. Obje zasnęłyśmy i dopiero niedawno mąż nas obudził :ico_haha_01: Teraz mała gada huśtając się. Słuchajcie czy podczas ząbkowania dzieci traca apetyt? Dziś zjadła już ponad 600 w 3 posiłkach jescze 2 przed nami, ale wczoraj zjadła tylko 4 razy i to tylko 500 :ico_placzek: Za nic nie mogłam jej wcisnąć, położyłam ją i nastawiałam się że najwyżej wstanę w nocy, a ta przespała calą noc. Ale dobrze że dziś ładnie je. Zjadła 1/4 słoiczka zupki :ico_haha_01: Jolu a może za ciepło mu było

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

12 mar 2007, 20:11

buziaczki dla Maciusia
ja jestem załamana Jaś nie chce jeść, jeszcze zupkę, jabłko wcina ale jak widzi mleko to ma normalnie napad szału umówiłam się do dr ale dopiero na czwartek
idę na kąpanie zajrzę później
przepisy na kawusię wyglądają pysznie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
asiapanda
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3077
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

12 mar 2007, 20:30

Ale dziś się kobietki rozgadały ŁAŁ raptem 2 str doszły :-D Co jest kochane???

[ Dodano: 12 Mar 2007 07:31 pm ]
Riterko może to przez ząbki, moja ma podobnie, był wszask jak jej dawałam...

Awatar użytkownika
Kocica_26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2314
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:05

12 mar 2007, 20:43

Asiu, gdzieś czytałam, że dużo dzieci podczas ząbkowania traci apetyt. Ja też myślę, że Hubertowi za ciepło było, ale był lekko ubrany. Nawet sie bałam, że za lekko :ico_noniewiem: . Jutro będziemy testować wózek bez śpiworka, bo ten śpiworek z polarkiem to pewnie grzeje jak cholera.

Riterko :ico_buziaczki_big: . Oj, jak ja Cie rozumiem, że się martwisz, że Jaś nie je. Sama przez to przechodziłam przez ostatnie dwa tygodnie. Nic Ci nie poradzę, bo moim zdaniem nie da się zmusić dziecka do jedzenia :ico_noniewiem:

Reeni, trzymam kciuki, żeby Ernest nie zachorował.

Sosenko, przepisy zaj.... Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju eksperymenty, więc w sam raz dla mnie :-P

Pożarłam sie dziś z Moim :536: . Brrrrr ale mnie wk..ił. :514: Aż drzwiami trzaskałam. Ja jestem bardzo spokojna, ale do czasu. Później byle nonono może mnie wyprowadzić z równowagi :533: Przyjechał wcześniej z pracy chyba tylko po to, żeby mnie podkur....ć. Teraz to już w ogóle nie pamiętam o co nam poszło :583:

Awatar użytkownika
Iwcia 33
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 948
Rejestracja: 09 mar 2007, 13:03

12 mar 2007, 20:59

:ico_haha_02:

Awatar użytkownika
akna
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1267
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:42

12 mar 2007, 20:59

Biedne dziewczynki :ico_buziaczki_big: ach Ci faceci - nie ładnie tak denerwowac żony :ico_nienie:
Mój też dzisiaj wrócił wcześniej z pracy i wkońcu obejrzeliśmy film "świadek koronny" tak do obiadku.Okropnie mnie znudził ten film - jak dla mnie nudny klimat i bardzo przewidywalny.Przereklamowany :ico_noniewiem: Dobrze że nie poszliśmy na to do kina ;-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości