Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

16 sty 2009, 12:08

Agusia1982 pisze:dziewczyny mam pytanko ile dać małemu tego soczku na zaparcia, jak na pierwszy raz???
Jezeli nie dawalas wczesniej,to po prostu moze nie chciec tego pic,mnie sie udaje wmusic max 20 ml i to jej juz pomaga :ico_sorki: Zreszta natalka zadnych herbatek,soczkow,wody z sokiem nie chce mi pic,a teraz kiedy wprowadzam papki-musi :ico_olaboga: Nie wiem czym ja przekonac :ico_noniewiem:
e-milka pisze:wydaje mi sie ze synek rozwija sie prawidlowo, probuje siadac, przeklada zabawke z reki do reki, trzyma glowe sztywno tylko tak sobie plackiem lezy na macie....
No wiec wlasnie,u mnie dokladnie to samo,siada ,a o przewracaniu nie ma mowy :ico_noniewiem: Moze nas po prostu pewnego dnia zadziwia :ico_sorki:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

16 sty 2009, 12:34

Mysle ze nie macie sie co martwic z tym obracaniem :))


5 miesiąc: Mały akrobata
Leżąc na plecach maluch robi na przykład "mostek" wspierając się na głowie i nogach. Udaje mu się czasem, na razie przypadkowo, przekręcić z brzuszka na plecy. Kiedy odkryje, jak to się robi, będzie ćwiczył zapamiętale.

6 miesiąc: Potrafi siedzieć
Posadzone dziecko utrzymuje się w tej pozycji, co więcej, próbuje samo siadać trzymając się łóżeczka lub wyciągniętych rąk rodziców. Z zapałem ćwiczy przewracanie z brzuszka na plecaki i odwrotnie, a trzymane pod paszki próbuje opierać stópki o podłogę.


"A poza tym wiek 6 m-cy to taki czas, że dziecko już MOŻE się turlać, ale nie MUSI. Jeśli zaczyna, próbuje - to dobrze, to znaczy, że jest na dobrej drodze. Ale ma czas, żeby opanować tę umiejętność, tylko musi próbować, ćwiczyć. "

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

16 sty 2009, 12:36

Jej zapomnialam :ico_olaboga: Moja Natalka konczy dzis 4 miesiace :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

16 sty 2009, 12:42

:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: a tak wlasnie patrzylam na Twoj suwak i sie zastanawialam czy nie pokazuje Ci dni, ,czy dzis mijaja 4 miesiace wlasnie :)))zdrowka dla Natalie :)))

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

16 sty 2009, 12:58

miszka pisze:Moja Natalka konczy dzis 4 miesiace

Brawa dla Natlki :ico_tort: :ico_brawa_01:
Agusia1982 napisał/a:

dziewczyny mam pytanko ile dać małemu tego soczku na zaparcia, jak na pierwszy raz??? [/quote]
Ja daje malemu wywar z suszonych śliwek nie smakuje mu to bardzo ale po troszku wypija tak 25mln i robi kupsko :-D
Kacper tez sie na boki nie kula :ico_noniewiem: ale ladnie sie podnosi i czasem nawet sam probuje wstawc bez mojej pomocy :ico_brawa_01:
E-milka witaj :ico_brawa_01:
Kacperk moj ciagle zasmarkany i taki smutny jest i do tego zrobil bardzo brzydka kupke :ico_noniewiem: a smierdziala niesamowicie jak to sie poworzy to do lekarza z tym pojde bo to juz druga taka, a robi kupke raz na dwa dni jak w zegarku :-)
Miszka ty dawalas malej jakis syrop na kaszelek jaki???
taki dzis marudny i smutny nawet usmiehac sie nie chce :ico_olaboga: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

16 sty 2009, 13:13

miszka pisze:Moja Natalka konczy dzis 4 miesiace
ale super :ico_tort: :ico_tort: :ico_kawa:

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

16 sty 2009, 13:57

miszka pisze:Moja Natalka konczy dzis 4 miesiace

ogromne brawa dla naszej księżniczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
adia26 pisze:taki dzis marudny i smutny nawet usmiehac sie nie chce

biedny Kacperek -niech szybciutko wraca do zdrówka :-)
moj synek tez sie nie przewraca,raz mu sie udało leżąc na brzuszku,obrucił sie na plecki ale to bardziej z nerwów bo sie tak denerwował ze w końcu sie przewrócił :-)
dałam mu tego soczku,kwasił sie ,ale cieszył i takim sposobem wypił kilka malutkich łyżeczek :ico_haha_01: mam nadzieje ze jak sie obudzi, to zrobi mi piękną kupcie :-D

[ Dodano: 2009-01-16, 12:59 ]
adia26 pisze:Ja daje malemu wywar z suszonych śliwek nie smakuje mu to bardzo ale po troszku wypija tak 25mln i robi kupsko

no właśnie ja kupiłam taki gotowy soczek "nestle" ze suszonych śliwek ,mam nadzieje ze pomoże bo juz nie robi kupy ok.2 tygodni,ja to sie mam jak nie sraczka to brak :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

16 sty 2009, 14:02

Zirca, dziekuję bardzo za wyczerpujacą odpowiedź :ico_sorki: :ico_sorki: możemy sobie podac dłonie, bo ja też jestem biologiem :-) Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

16 sty 2009, 14:07

mi kacper jak byl na piersi to tez raz w tygodniu kupe robil :ico_noniewiem: , ja sie martwilam a niepotrzebnie , bno tak mu sie ladnie moj pokarm wchlanial teraz na sztucznym co dwa dni, wiem ze sie martwisz tez tak mialam i za cholere nie moglo do mnie dotrzec ze ten pokar tak sie wchlania i dlatego kupa tak raz w tygodniu byla :ico_noniewiem: i tak naprawde te nasze nerwy to na zapas :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

16 sty 2009, 14:23

adia26 pisze:mi kacper jak byl na piersi to tez raz w tygodniu kupe robil

wiem kochana wiem,ale on juz nie robi dobre 2 tygodnie!!! a jak zrobi to pewnie bedzie mu lżej,nie wiem sama ,wiem ze na piersi to tak moze byc ale... my matki chyba juz tak mamy :ico_olaboga:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość