Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

09 lut 2010, 23:47

Martalka, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tak w ogóle za 22.tc!!!!!!! No odliczanie pełną parą :ico_oczko:

NICOLA_1985

10 lut 2010, 10:14

hej
ja wczoraj nie dałam rady byc wieczorkiem bo jeszcze nie mam neta na laptopie ale moj S powiedział ze jak da rade to dzisiaj podłączy wiec korzystam na razie z jego komputera a wczoraj wieczorem grał wiec musiałam zajac sie czyms innym..

co do znieczuleń.. to ja mimo ze wiem ze bede miała cc i ze znieczulenie do kregosłupa mnie nie ominie bo jest nieodzowną czescia tego zabiegu to sie obawiam bo przy karolinie coś mi zrobili nie tak i od tamtej pory boli mnie kregosłup własnie mniej wiecej na wysokosci wkłucia igły.
teoretycznie mogliby mnie np. znieczulic ogólnie ale w moim przypadku to nie jest mozliwe poniewaz musieli by rozniez wykonac intubacje a przy intubacji podawany jest lek zwiodczajacy przełyk zeby mogli wcisnac sie z ta rurka... a ten lek podnosi cisnienie w oczach .. rownie dobrze jak znieczulenie ogolne mogli by mi kazac rodzic naturalnie.. nie widze roznicy w kazdym z tych dwóch przypadkow prawdopodobienstwo utraty wzroku jest duze

dzisiaj mam wizyte u ginka o 12.30 trzymajcie kciuki zeby było wszystko ok :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

10 lut 2010, 10:48

Nicola, trzymamy kciukasy, trzymamy :ico_sorki: - daj znać jak wrócisz od lekarza co i jak :-)

A z tymi zneiczulenia w kręgosłup bywa właśnie różnie - wszytsko zależy od wprawy anestezjologa :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

10 lut 2010, 11:17

Witam Was Dziewczynki:)

Ja wczoraj miałam wizytę u lekarza i na szczęście wszystko jest w porządeczku:) Nawet muszę się pochwalić, że przytyłam 2 kg!!!:) :ico_brawa_01:

Martalka, :ico_brawa_01: za skończony 22 tydzień! :-)

No i żadna mi nie napisała co w tej aptece trzeba nakupować :ico_olaboga: Dla mamusi, czy dla dzidzi??? :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 lut 2010, 11:46

Nicola, kciuki!!! &&&& Potem napisz co i jak!

Karo... coś tam trzeba. Napiszę co pamiętam...

dla mamy:
-maść na sutki (i masz do wyboru Bepanthen maść, Maltan....itp)
-podkłady ginekologiczne (niektóre szpitale mają, ale ja wolę mieć choć jedną paczkę) mogą być też zwykłe wielkie podpaski bella na przykład http://allegro.pl/item902836121_ginekol ... orgyn.html
-Majtki poporodowe (tyle że w aptekach masz zwykle tylko te flizelinowe zielono-niebieskie, a one lubią odparzać, a rodzimy w lecie w większości, może być ukrop. Polecam siateczkowe Hartmann, plus ich jest taki, że masz ze 3 szt i możesz je uprać a schną migiem, flizelinowe wywalasz).. http://allegro.pl/item903686902_3_szt_w ... tmann.html

dla dziecka:
-gaziki jałowe (przydatne do przemywania pępka i tym podobnych spraw)
-sól fizjologiczna- przydaje się do przemywania oczek i czasami do oczyszczenia noska.
-jeśli o nosek chodzi to także Frida- odciągacz gilków, fachowo zwany aspiratorem, ale nie wiem czy apteki mają w sprzedaży (gruszki mają na pewno), ja fridę kupowałam w zwykłym sklepie, wyszło mnie taniej niż na allegro-20zł. http://allegro.pl/item903588523_aspirat ... szawa.html
z tego co wiem jest też taki aspirator o nazwie Katarek ;)
-kosmetyki- większośc można kupić w markecie, bo na pewno wyjdzie taniej. Chyba, że zdecydujesz się na typowo apteczne- Oilatum, Emolium.

I serio Ci powiem, że więcej nic mi do łba nie przychodzi.
Witaminy (D3 i K), a także jak wam przepiszą gencjanę do pępka i tak kupujesz na receptę więc nie ma co. A jak gencjany nie przepiszą, kupujesz spiryt w monopolowym i rozrabiasz :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

10 lut 2010, 11:49

Oilatum, Emolium.
cholernie drogie. u nas za 250ml Oliatum chcą 40zł!!!!!! :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 lut 2010, 12:02

dość drogie ale nie aż tak jak piszesz. A i wydajne.To jest pół litra a leje się pół nakrętki na wanienkę http://www.doz.pl/apteka/p19849-Oilatum ... eli_500_ml
Kup oliwkę, mydło-płyn do kąpieli, wyjdzie podobnie (cenowo, bo np skóra mojego bartka na pewno ucierpiała i wyschła na wiór a i tak skończyliśmy na balneum)
I emolium http://www.doz.pl/apteka/p17314-Emolium ... eli_400_ml
Damian też miał skórę już na dzień dobry delikatną- od razu po urodzeniu dostał wysypki i wysechł. Nie było wyjścia.

A w ogóle polecam doz.pl
Zamawia się leki, kosmetyki, szczepionki. Odpiera w aptece najbliżej nas (wybieramy na stronie) i zazwyczaj wychodzi taniej niż jakbyśmy przyszli tam prosto z ulicy.

Ale tak jak pisałam, kosmetyki można kupić też te drogeryjne, oilatum to opcja jedynie, bo skoro karo pytała a aptekę, to napisałam, że TO akurat tam kupi :-D

Tibby, a dodałabyś coś jeszcze do "listy aptecznej"?? Ja z pamięci pisałam, a ta bywa zawodna po 2 latach, i jakoś mało mi tego wyjszło ;)

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

10 lut 2010, 12:53

Martalka, dziękuję ślicznie za informacje :-) Już wszystko wiem! Wczoraj od lekarza dostałam jeszcze materiały na połowinki z próbkami, to wszystko razem rozjaśniło mi w głowie :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

10 lut 2010, 12:57

ooo, tak? a jakie teraz dają próbki??
Mój gin też daje, ale chyba teraz już stwierdził, że już się napróbowałam przy dwójce, to teraz nie muszę. I racja w sumie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

10 lut 2010, 13:06

A proszek do prania lovela i sudocrem na odparzenia :-) No i gazety, książeczki i inne broszurki, ale muszę przyznać, że bardzo przydatne przy pierwszej ciąży. Dokładnie jest wszystko opisane, jest zrobiona super lista zakupów i wyprawki z kwadracikami na odhaczanie co już się zakupiło. No i w ogóle pierwsza kąpiel, karmienie itp. czyli to, co Ty już doskonale znasz :-) A ja wszystko czytam i oglądam z zaciekawieniem:) a wieczorkiem najciekawsze rzeczy odczytuję Mężowi i oboje mamy o takie oczy: :ico_szoking:
Hehe wiele jest spraw, czynności, o jakich się nawet nie słyszało. Przy drugim dzieciątku już będzie zdecydowanie łatwiej:)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość