basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

18 cze 2008, 13:46

witam
zuzia tez uwielbia minimini ogladac lezy sobie w lezaczku i 15 minut bez ruchu zadnego oglada tv, zastanawiam sie czy to jest zdriwe dla tak mlodych oczek ????
ja tez poczekam do 6 miesiaca z jedzeniem zuzia super przybiera na wadze wiec nie bede wymyslac skoro dobrze jej idzie :-)

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

18 cze 2008, 14:34

szczerze powiem że pierwsze słysze o tym że dziecko można trzymać do 6 mies na samej piersi :ico_szoking: już 4 mies wydaje mi sie długo ale 6 czy to nie przesada? narazie jest oki ale taki dzieciak 5 mies w końcu będzie głodny, chyba nie można przewidzieć czy sama piers mu starczy :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

18 cze 2008, 14:39

lalunia, jesli bedzie przybierac na wadze i to duzo, no to znaczy ze mu stracza. Ja coraz czesciej sie spotykam, ze kobiety karmia sama piersia do pol roku.

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

18 cze 2008, 14:57

Anuszka,
Anuszka pisze:lalunia, jesli bedzie przybierac na wadze i to duzo, no to znaczy ze mu stracza. Ja coraz czesciej sie spotykam, ze kobiety karmia sama piersia do pol roku.
ja tez i mam taki zamiar, ja zuzia skonczy 5 miesiecy to moze jakis deserek jej dam

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

18 cze 2008, 16:44

podobnie ja sama piers do 6 miesiaca. w szostym zaczniemy od deserkow.
mi o tym karmieniu mowila pani doktor pediatra ze specjalizacja noworodkow. takze wierze jej. powiedziala ze jezeli nie zamierzam isc do pracy to warto tak dlugo karmic, piers zastepuje pokarm i picie, a jezeli dziecko ladnie przybiera na wadze -> ok 400 g miesiecznie to jest wszystko jak najbardzoej w porzadku. moj przybiera nawet troche wiecej. i nie spieszno mi do pokarmow stalych.
lekarka mi powiedzial jeszcze jedno. ze warto w tym czasie poszukac dobrego zrodla zdrowych owocow i warzyw, by byly nie pryskane badz w malych ilosciach. a jak nie jestem pewna zrodla to warto przez pewien czas podawac gotrowe dania ze sloiczkow, z czasem mozna zaczac podawac jedzonko wykonane przez siebie. i jeszcze jedno jak najdluuzej gotrowane, nic smazonego. ponoc smazone szkodzi maluszkom.
ja bede sie trzymac tego. w szkole rodzenia nauczyli mnie wiele, jestem z tego zadowolona. dziele sie tym z wami jak moge :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

18 cze 2008, 16:46

Lalunia. Ogólnie jest tak przyjęte, że na samej piersi dziecko może być pół roku. Co innego jak karmi się mlekiem modyfikowanym. Wtedy należy rozszerzac dietę malca jak skończy 4 mies. Ja jednak powoli rozszerzam dietę Juli bo zaczela mi kiepsko spać w nocy i budzić się na cyca. Myślę, że poprostu jej już on nie wystarcza. A zanim dostanie porządną zupkę to jeszcze trochę czasu minie. Narazie dostała troszeńke jabłuszka. Także powoli jej coś daję

[ Dodano: 2008-06-18, 16:49 ]
Kamila-torun masz zupełną rację. Jak dziecko dobrze przybiera na wadze to można tak robić. W sumie to ja nie wiem ile moja teraz waży ale ogólnie jest drobniutka i myśle że może 5,5 kg waży. No i te nocki mnie teraz dobijają je co 3 godz a wcześniej robiła sobie już przerwę 7-8 godzinną

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

18 cze 2008, 17:49

ja dzis dałam małej troszkę jabluszka, minę miala super, odruch wymiotny,ale dała rade, jutro dam jej więcej i potem poczekam. Zupki zacznę podawac w 5 m-cu, mimo ze pediatra mowila o karmieniu piersią

basia24 pisze:zuzia tez uwielbia minimini ogladac lezy sobie w lezaczku i 15 minut bez ruchu zadnego oglada tv,


moje tez , ale staram sie jej nie przyzwyczajac

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

18 cze 2008, 19:17

No i te nocki mnie teraz dobijają je co 3 godz a wcześniej robiła sobie już przerwę 7-8 godzinną

zazdroszczę, ja mam cały czas wstawanie w nocy między 11 a 1 potem koło 3 i między 5 a 6. Zawsze trzy razy, mimo że zdarzyło jej się dwukrotnie obudzić dopiero o 3 i potem spać do 7.. ale tylko dwa razy niestety. :ico_spanko:

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

18 cze 2008, 19:48

Witam
Kamilko-Torun witam Cie tez bardzo gorąco
No widze ze Wszystkie nasze maluszki to telewidze :-D
nie moge poklikac narazie bo mala sie denerwuje a zaraz bedzie kompiel
narazie milego wieczorku :-)

[ Dodano: 2008-06-18, 20:49 ]
mam chwilke przerwy ale widze ze nikogo nie ma pewnie tez macie czas kompieli
no wiec zycze Wszystkim marcowką spokojnego wieczorku i dla maluszkow kolorowych snow :-D

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

18 cze 2008, 21:53

ja mam wizyte 25 wiec zobacze ile przybrala, też bym chciała jak najdłużej karmic sama piersia ale nie wiem jak będzie. Moja laska czasem raz sie budzi do jedzenia a czasem i z 5 razy. Ja moje dziewczyny karmilam mlekiem modyfikowanym bo mialy okropne kolki na piersi i nie chcialam ich meczyc ani siebie, dlatego juz jak skończyly 3 mies dostawaly powoli jedzonko. Teaz jest inaczej, mała ma skończone 3 mies i ciągle karmie cycem, to mój ogromny sukces i to że nie ma kolek, jestem wdzięczna Bogu i losowi że moge doświadczyć długiego karmienia piersią i zobaczyc jak dziecko tak karmione sie rozwija ale wlasnie dlatego że to mój pierwszy raz nie wiedzialam i jestem zdziwiona że karmi sie sama piersia do pol roku , moja mala jest juz duża napewno przybiera te 400 na miesiac ale zal mi troche poznawania przez nia smakow, wiem ze ma na to czas ale dzis dałam jej polizac parówke, polizac z nie zjesc, wiec poczula tylko smak, jaka ona byla za nia dzika a jak sie smiala o matulu szok :ico_szoking: :ico_haha_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość