Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

12 sty 2012, 23:51

zachęciłaś mnie :) a kupowałaś w białym kolorze?
tak, bo bałam się, że tą różową, to będzie problem pofarbować ładnie, więc nie ryzykowałam.
no i czekam na zdjęcie tortu :D :ico_brawa_01:
to mój dopiero ok. 20.01 jak zrobię uli :-)
więc już ta kwota co miała być z podatku przeznaczona to np kupimy jej rowerek
oj, straszne to jak się człowiek liczyć musi z każdym groszem, u nas też jest okropnie i ledwo ciągniemy, a pracy jak nie ma tak nie ma.... a tyle ofert wysyłam, załamuje mnie to już. Nie wiem co zrobić żeby pracę znaleźć....

Staśko mi niespokojnie śpi, nie wiem czy przez brzuszek czy zęby...
Uciekam zaraz spać, sama jestem póki co, bo mężulo późno z inwentury w pracy wróci, a jutro na 9 znów idzie do pracy. Ale to na szczęście ma tak tylko 4 razy, a już dwa odbębnił.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

13 sty 2012, 08:00

pinko, Trzymam kciuki z pracę ,ale teraz wszędzie w europie jest podobnie niestety.

A ja właśnie kupiłam białoróżowe pianki bo innych nie miałam mam zamiar lekko pofarbować ,ale teraz zaczynam się bać ,że nie wyjdzie hmmm trudno będą najwyżej nietypowe kolory -przecież to nie na wystawę tylko do jedzenia no nie?? Efekt pokażę dziś ,albo jutro zależy czy będę miała chwilę by te fotki na kompa zgrać Stawiam poranną :ico_kawa:
Buziaki

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

13 sty 2012, 10:19

oj, straszne to jak się człowiek liczyć musi z każdym groszem, u nas też jest okropnie i ledwo ciągniemy, a pracy jak nie ma tak nie ma.... a tyle ofert wysyłam, załamuje mnie to już. Nie wiem co zrobić żeby pracę znaleźć....
niestety :( ja pisalam z kolezanka i ma mi dac znac jak jakis etat sie zwolni w biedronce :ico_sorki:
nie wiem czy przez brzuszek czy zęby...
może ząbki go męczą biedactwo

A ja właśnie kupiłam białoróżowe pianki bo innych nie miałam mam zamiar lekko pofarbować ,ale teraz zaczynam się bać ,że nie wyjdzie hmmm trudno będą najwyżej nietypowe kolory -przecież to nie na wystawę tylko do jedzenia no nie?? Efekt pokażę dziś ,albo jutro zależy czy będę miała chwilę by te fotki na kompa zgrać Stawiam poranną :ico_kawa:
już się ni mogę doczekać ;D


a robicie jakiś krem pod tą masę ?(na wierzch tortu?)
no i co robicie w środek ?

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

13 sty 2012, 10:42

A ja właśnie kupiłam białoróżowe pianki bo innych nie miałam mam zamiar lekko pofarbować ,ale teraz zaczynam się bać ,że nie
a może wyjdzie... pokaż nam torcik jak zrobisz ;-)
a robicie jakiś krem pod tą masę ?(na wierzch tortu?)
no i co robicie w środek ?
w środek robię masę z bitej śmietany, a wierzch i boki obłożę masą budyniową, bo ta z śmietany ponoć się rozpuszcza.

Cała nocka u nas ciężka była, Stasiowi ewidentnie coś dokuczało i pewnie były to zęby. Teraz poszedł na drzemkę, odsypia nockę. Zaczął u nas padać śnieg...

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

13 sty 2012, 12:29

w środek robię masę z bitej śmietany,
a jak robisz te mase? bo ja miałam robić masę milky way, ale do tego trzeba 500 g batoników milky way, a więc z 20 zł bym musiała wydać na same batony :ico_olaboga: i nie wiem czy z niej nie zrezygnować i wzamian zrobić coś innego, chyba że znajdę jakąś promocję na nie
bo ta z śmietany ponoć się rozpuszcza.
no i podobno masę rozpuszczą ..

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

13 sty 2012, 13:33

Dostałam taki przepis od koleżanki z innego forum: "0,5 l śmietanę kremówę, 32% bodajże, łaciata :-) na sztywno z cukrem pudrem do smaku, na koniec dorzucam ze dwa śmietanfixy i śnieżkę żeby lepiej się trzymała" i tak też zamierzam zrobić, ale kupiłam 1 l śmietanki 36%, bo wychodziła taniej ;-)

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

13 sty 2012, 13:50

Widzę, że obmyślanie 1 urodzinek naszych skarbów się rozpoczęło :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: . Również chętnie zobaczę co nasze kochane Mamusie stworzyły :-D :-D :-D
My najprawdopodobniej skorzystamy z propozycji Chrzestnej Zuzanki, bo już chyba tradycją stało się że kupujemy torty sachera z naszej ulubionej cukierni (a rozpoczęło się to od naszego tortu ślubnego), potem był Chrzest Oliwki, roczek Oliwki, na drugi roczek też taki miała, potem był Chrzest Zuzi, no i teraz roczek :ico_haha_01: Jest przepyszny no i zawsze wychodzi :ico_oczko: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: My zrobimy roczek troszkę wcześniej, bo będziemy za 3 tygodnie w Pl, więc wykorzystamy to że będzie cała rodzina :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

13 sty 2012, 14:17

ja znalazłam jeszcze jeden przepis z batonów mily way
- 7 małych batoników " Milky Way ",
- 800 ml śmietany kremówki,
- 6 łyżeczek żelatyny,
W 200ml kremówki ugotować "Milky Way", pozostałą kremówkę ubić z cukrem, gdy kremówka z "Milky Way" ostygnie wlać do ubitej kremówki. Żelatynę rozpuścić w 1/4 szklanki wody i dodać do masy.

rozmawialam z tesciowa i moze ja znajdzie to kupi mi te pianki na mase :ico_sorki: to juz bym to miala z glowy

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

13 sty 2012, 22:32

kupujemy torty sachera
a co to za torty?

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

13 sty 2012, 22:59

Tynusz ja do środka robię taką masę
2x0,5l śmietany kremówki , miksuje az zesztywnieje , dodaje do tego rozpuszczaną łyżeczkę żelatyny i cukier puder (każdy wsypuje tyle ile chce jaka słodka by była masa ), oddzielnie kroje paczkę mrożonych truskawek , robię galaretkę 2galaretki na 0,5l wody, galaretkę mieszam z mrożonymi truskawkami jak zesztywnieje , mieszam z ta ubitą kremówką i wychodzi pyszna masa tortowa :-D

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość