Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

13 wrz 2007, 22:14

My z Adusią też witamy nową forumowiczke z synkiem :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_haha_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

14 wrz 2007, 08:21

od 11go nie zaglądałam i ile do czytania:)

mama.ania witam:) mój Mati jest z 13 marca:)

Maggie oczywiście sama nie daje Matiemu żadnych orzechów bo mimo, że są zdrowe są też alergizujące pomijając już zadławienie. Ogólnie jak się je laskowe czy pistacje, a teraz sezonowo skubiemy włoskie to dziubie mu się na maluśkie kawałeczki i sobie mieli. normalnie jak je widzi to leci szczęśliwy i nie ma siły.

pytałyście o menu więc
jak wstanie ok 7-7.30 kleik ryżowy na mleku
10 parówka lub chlebek z wędlinką lub pasztetem
przed spaniem o 12 danonek
jak wstanie ok 13.30 zupka warzywna
16 obiad (drugie danie)
20 kasza manna

owoców mati raczej nie je ale w międzyczasie próbujemy kłaść jabłka, banany, arbuza bo to troche poskubie

Ale wczoraj mieliśmy dzień. Poszłam z Matim na spacer z motorkiem i zjechał mi przodem z krawężnikam prosto na twarz. Dosłownie musnęłam jego bluzkę by go zlapać. Krew mu sie lała z buzi jak woda. Ząbki miał całe. Płakał tak jakąś godzinę. Musiałam wracać do domu. Potem się zabawił i było już dobrze. Ładnie zjadł 250 ml kaszy i od razu usnął a o 22.30 godzinę znów się darł. Cała warga mu spuchła:( lodem nie dał sobie przyłożyć, noszenie nie pomagało.Mama zadzwoniła na pogotowie czy można mu coś pomóć, ale niestety nie. kazali lodem przykładać. Wrszcie wzięłam go do łóżka i po prostu usnął ze zmęcznia. Dziś ma ware jak nie wiem co. Dobrze, że nic poważniejszego mu się nie stało... i że wczoraj zrobilismy mu zdjęcia u fotografa:)

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

14 wrz 2007, 09:00

u nas o ile je normalnie to wygląda to tak

7 śniadanie - chlebek z wędliną lub serem lub dżemem lub parówka lub jajecznica z szynką + kubek jogurtu do picia
9-10 - owoce + jogurt do picia lub danonek
14 obiad zupa + drugie danie (ostatnio to tylko 2 danie,zupy nie chce)
potem spacer i na nim jakieś przegryzki np paluszki,ciastko,chrupki kukurydziane,owoce
19.10 kolacja - w zależnosci co jadł na śniadanie to co innego dostaje na kolacje,ale możliwosci te same
w międzyczasie pije jeszzce jogurt,czasem wypije za caly dzień 3-4 kubki a więc ok litra,ale nie codziennie

jak jesteśmy po spacerze u dziadków (a często jesteśmy)to tam czasem cos zje ,jakas zupkę czy chlebek

oczywiście teraz nie je tyle,ale tak mu daje

[ Dodano: 2007-09-14 ]
oj biedny Mati :ico_pocieszyciel: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

14 wrz 2007, 10:14

justyna moj ma w przyszly tydzien na popoludniowke to przyjde z maluchem tylko musimy uzgodnic w ktory dzien sie spotkamy i gdzie ten pampersik bedzie w ktorym miejscu bo nie wiem :ico_wstydzioch: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

14 wrz 2007, 10:55

Hej dziewczynki wiecie co moja Oli dzisiaj zrobiła???Zostawiłam ja w łózeczku (łózeczko jest przystawione do naszego łózka)i poszłam sobie myc naczynia a ona sie tam bawiła i nagle patrze a moje dziecko drepta sobie po korytarzu :ico_szoking: :ico_szoking: masakra co ?????????wylazła z łóżeczka na nasze łózko i zeszła sama z łózka :ico_olaboga: ma wprawdzie wyjęte dwa szczebelki z łóżeczka bo jak ja karmie w nocy to jej nie wyciągam bo potem spi z nami i nie chce już spać w łóżeczku swoim ale nigdy jej nie pokazywałam jak wyjść a tym bardziej jak zejść z naszego łózka ja to mam urwanie głowy z ta moja córka niedługo po szafkach będzie chodzić :ico_olaboga: agentka z niej straszna :-D

A jesli chodzi o jadłospis to róznie moja oli wstaje o 6 rano wiec dostaje wtedy mleczko potem zje albo ze mna albo z E kanapki troche potem przed spaniem daje jej kaszke ,przed spacerkiem to albo kaszke abo słoik z obiadkiem albo owocki ze słoika to zależy co chce zjesc na spacerku wsunie bułke potem przychodzimy to zazwyczaj kłade ja spac to mleczko albo kaszke potem jak wstanie to na kolacje dostaje parówki albo kanapki co tam mam no i przed samym spaniem jeszcze musi butle wciagnoc bo bez tego nie zasnie mleka robie jej za zwyczaj 150 ml ale na noc dostaje 180ml ale nie zawsze wypije... tak to wyglada :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

14 wrz 2007, 12:37

no i juz wszystko wiem
Kacper na szczeście lamblii nie ma,ale ma glistę ludzką i stąd pewnie z tym apetytem tak,mam nadzieję że wyleczymy to szybko
sami tez musimy sie zbadać

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

14 wrz 2007, 12:58

Agnes1980_2006 Pampersik jest na Starym Rynku a dzień to może środa jak ci pasuje?

buziaki dla Matiego :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

14 wrz 2007, 13:08

kurcze właśnie czytam że trudno się pozbyc tej glisty z organizmu :ico_placzek: moze nam sie uda :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

14 wrz 2007, 13:15

kasiekk na pewno się uda :ico_pocieszyciel:

mama.ania
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2007, 17:45

14 wrz 2007, 14:16

Witajcie
Mój Mati jeszcze śpi to kliknę sobie.
Mój Mati to je tak:
śniadanie: danonek lub inny jogurt i pół bułki
drugie śniadanie: kanapka z serkiem lub szyneczką
do spania: 180 ml mleka
obiad: zupka lub drugie danie
deser: banan
kolacja: 150 ml kaszki na gęsto
do spania: 240 ml mleka

I tak jest zazwyczaj codziennie.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość