Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

26 maja 2009, 18:15

Ilka79, ten instynkt macierzynski brzmi bardzo pocieszajaco,bo ja troche sie obawiam czy na pewno dam sobie rade.
monis, to szybko chcawywolywac porod, tutaj trzeba czekac do dwoch tygodni po terminie. Mam nadzieje,ze gdybym musiala tyle czekac moj synek nie przekroczylby 4kg, bo chyba nie przecisnalby sie przeze mnie.
Z tego co się orientuje to chodzi o zapalenie ucha
ja do dzisiaj nie moge dopuscic zeby woda wlala sie do uszu, bo od razu mam zapalenie. TO chyba jest uwarunkowane genetycznie, wiec mam nadzieje,ze synek nie odziedziczy tego po mamusi,.

Od wczoraj zaczynam sie coraz bardziej bac. Robie wszystko zeby sie jakos opanowac.
Czy Wy nie macie takich lekow przed porodem? Ja sie najbardziej boje tej naglej niespodzianki jak sie zacznie...

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 maja 2009, 19:51

troche sie obawiam czy na pewno dam sobie rade
na pewno sobie poradzisz :-D
Czy Wy nie macie takich lekow przed porodem?
ja nie mam lekow, po prostu chciałabym miec to za soba bo juz powoli mam dosc. Jest mi goraco ciezko a do tego zaczely wylazic rozstepy na brzuchu i jest ich coraz wiecej :ico_placzek:
Mna nie ma sie co przejmowac zreszta :ico_oczko: ostatnio zrobiłam sie marudna ale to pewnie dlatego ze ciezko samej :(

Dzis cały dzien byłam u mamy :-) miło spedzilam czas i nie myslalam o nazekaniu nawet :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

26 maja 2009, 21:11

ramonka, rozstepami sie nie przejmuj, ja prawie cale piersi mialam w rozstepach i to szerokich, bardzo mi dokuczaly, bo im szersze tym bardziej swedzace, ale kupilam masc i od razu lepiej, po niektorych ani sladu. Po porodzie na pewno da sie je zwalczyc. Zapytaj sie ejustysia na majowkach 2009, ona kiedys pisala o masci na rozstepy, ktora jest dostepna w Polsce i jej pomogla.
Ja wlasnie wzielam sie za siebie. Juz jestem po kapieli, maseczkach i jeszcze cos z soba zrobie tak dla odprezenia.Juz wszystkiego probuje zeby sie jakos zrelaksowac.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 maja 2009, 21:17

Zapytaj sie ejustysia na majowkach 2009, ona kiedys pisala o masci na rozstepy, ktora jest dostepna w Polsce i jej pomogla.
dzieki kochana, zapytam na pewno :ico_sorki:
wiem ze nie powinnam sie przejmowac ale moj brzuch zaczyna jak zebra wygladac i to moje smarowanie nic nie daje :ico_placzek: na piersiach wolalabym miec a tak to nawet stroju kapielowego nie załoze :(

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

26 maja 2009, 21:28

ramonka, ja jak pierwszy raz zobaczylam rozstepy to tak sie wkurzylam,ze przestalam sie calkowicie smarowac. Pozniej dopiero wzielam sie za siebie. Masz moje slowo,ze da sie je zwalczyc :-D

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

26 maja 2009, 21:42

ziolo007, a Ty jaki krem stosujesz na rozstepy??

Ja uzywam caly czas Mustele i olejek firmy Mamma mio i to dwa naraz i moze zauwazylam z dwa rozstepy na brzuchu i tyle, praktycznie nie widoczne golym okiem, trzeba sie dokladnie przyjrzec zeby dojrzec, no ale boje sie troche bo czym dluzej tym wiekszy brzuch sie robi i nic nie wiadomo co jeszcze bedzie, ale jestem dobrej mysli, w pierwszej ciazy tez nie mialam tragicznie, a teraz to jest lepiej, nic nie dostrzegam ani na nogach ani na piersiach, ani na tylku, ale trzeba tez bardzo dbac o skore po porodzie bo te cholerstwa wtedy tez lubia sie pokazywac. Zalezy jeszcze jaka ma sie podatna skore, jeszcze cienkie rozstepy to zbieleja i ich pozniej wogole nie widac, ale te grube to pewnie tragedia.
Od wczoraj zaczynam sie coraz bardziej bac. Robie wszystko zeby sie jakos opanowac.
Czy Wy nie macie takich lekow przed porodem? Ja sie najbardziej boje tej naglej niespodzianki jak sie zacznie...
Ja wczoraj jak sie kladlam do lozka to czulam dziecko jak mi sie pcha miedzy nogi do wyjscia i do tego czulam skurcze, czeste ale nie bolace i tak sie zastanawialam czy sie cos nie zacznie. Ale narazie cisza, a szkoda bo to jeszcze mam 2 tygodnie ciazy, a juz bym chciala urodzic. No i pozniej w nocy snila mi sie ta cala cesarka i bardzo ja przezywalam, chyba jednak w podswiadomosci sie boje. Niby chce miec to za soba, ale jak mysle jak sie to odbywa to mi dreszcze przychodza.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

26 maja 2009, 22:25

Ilka79, ja uzywam KAMILLOSAN

Ja czuje glowke miedzy nogami dopiero jak mam pecherz pelny albo to tylko takie wrazenie.
Teraz to mam jeszcze 7 dni do porodu, ale jak bedzie 2 czerwca to chyba bede siedziala jak na szpilkach :ico_szoking: nie wspomne o tym co bedzie jak juz termin minie, a ja dalej 2w1 :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

27 maja 2009, 06:27

Hej dziewczyny
Co do rozstępów ja kiedyś usłyszałam od koleżanki że dobrze jest używać oliwki w czasie ciąży do smarowania całego ciała po kąpieli. I tak też robię systematycznie i póki co nie pojawiły się rozstępy ani na biuście ani na brzuchu. Mam podatną skórę na rozstępy bo jak dojrzewałam to wiadomo - spadek wzrost wagi i pojawiły się na wewnętrznej części ud i na biodrach. Ponadto w szkole rodzenia słyszałam że warto sobie aplikować witaminę chyba D ale nie wolno jej używać gdy pojawi się słońce:( więc teraz to i tak już odpada.

Ja też mam jakieś dziwne obawy że mogę sobie nie poradzić tak jak może niektórym by mogło się wydawać bo z zawodu jestem pedagogiem i niby wszystko winnam wiedzieć o dzieciach:( :ico_olaboga: ale obadamy w rzeczywistości.

Dzisiaj wstałam wcześnie bo nie mogę spać. Moja mama dzisiaj wylatuje - może to też dlatego.
No i dostałam wyniki krwi i okazało się że faktycznie mam niski poziom żelaza więc teraz oprócz witaminek, kwasu foliowego to dodatkowo mam łykać żelazo. Lekarka powiedziała że właśnie z powodu tak niskiej jego wartości mam problemy ze spaniem, jest mi gorąco i zimno na zmianę. A co najgorsze dziewczyny wczoraj jak czekałam do lekarza nogi mi spuchły i cała noc trzymania ich wysoko niewiele dało - boli, rwie i ogólnie ciężko :ico_noniewiem:

Mam nadzieję, że to minie bo cały miesiąc jeszcze przede mną :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Pocahontas
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, 19:58

27 maja 2009, 12:31

Witajcie:)
Wczoraj byłam u ginusia, powiedział, że maleństwo urodzi się raczej po terminie, poprzednio mnie nastawiła, że to już, spieszyłam z przygotowaniami w domciu, a tu jeszcze poczekamy. Nie spieszy się dzidzi.
Ziolo 007 trzymaj się, wszystko będzie dobrze :)
5thelement też mam problemy z puchnięciem nóg i stóp:( Wczoraj w ten upalny dzionek dokuczały mi na całego i też nic nie dało trzymanie ich w górze, czy trzymanie w misce z wodą.
Co do rozstępów też mi parę wyszło. Stosuję oliwkę dla dzieci. Po porodzie się za nie wezmę. :-)
Pozdrawiam was serdecznie i miłego dzionka życzę

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

27 maja 2009, 16:16

Witam czerwcowki,
ja tez uzywalam oliwki, od jakiegos czasu jednak przestalam... Jedynie staram sie jakos zwalczyc te obecne rozstepy, bo jak wspominalam juz nie o estetyke chodzi, ale o to, ze bardzo swedza jak sa szerokie i to mi przeszkadza.
Ja jak zwykle spac nie moglam ostatniej nocy. Tak bardzo mnie brzuch bolal, ze w pewnym momencie zaczelam jeczec, a ze bylam w polsnie nie zdawalam sobie z tego sprawy i maz mnie obudzil, bo myslal, ze cos sie niedobrego ze mna dzieje :ico_wstydzioch:
Narazie spokoj. Dziwi mnie to,ze w nocy przychodza te bole, a w dzien juz jest calkiem ok.

Dzisiaj jakos sie trzymam. Nie jest tak zle z nastrojem. Za chwile zadzwonie do rodzinki i bede rozmawiac z 2 godziny to czas szybciej zleci :ico_sorki:
5thelement, pewnie przez te upaly nogi jeszcze bardziej puchna. Moze zimny i mocny strumien wody pomoze? Od kolana w dol.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość