Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

23 kwie 2012, 18:06

niebezpieczne to nie. Ale jak dziecko jest stale spięte, to oznacza, że może ma za mocne napięcie mięśniowe. Jak to się zwie :ico_noniewiem: .. nie pamiętam..
Ale noworodki mają też przez jakiś czas jeszcze takie odruchy obronne. Tzn nie są takie bezbronne jak się człowiekowi zdaje. I tak jak odruch moro zanika, zanika i to siłowanie. Ale jeśli nie (za jakiś czas), to może przeszkadzać w harmonijnym rozwoju. Obserwuj. Ale się nie martw. Niech ćwiczy sobie. Zaraz szczepienie, to lekarz dobrze obejrzy, na brzuszku położy, popodciąga za rączki itd.
Moje dzieci to takie ślimoki były :D Ale na początku któreś z nich (boszzz... nie wiem które) miało właśnie takie fikołki w repertuarze... chyba mileśka... Myślałam, że będzie szybciej się obracała, siadała, ale wyszło całkiem książkowo :D

[ Dodano: 23-04-2012, 18:08 ]
a tu już zaraz na tańce.
a kto ma tance? milenka?
:ico_haha_01: nie :D za mała jeszcze.
Ba, nawet dla Damiana jeszcze nie ma grupy wiekowej.
Bart tańczy "street dance". A my patrzymy przez szybkę oczywiście grupowo, bo jakże ja bym mogła się poruszać po mieście jak nie z OGONAMI :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

23 kwie 2012, 18:15

Martalka, dzięki za wyjaśnienie.

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

23 kwie 2012, 18:39

no i rybcia juz w domu:)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

23 kwie 2012, 20:32

hej ho :-D

Jestem i najpierw dziekuje wszystkim serdecznie za sms-ki,wsparcie,pocieszenie i gratulacje - Dzwoneczku,Myszko,Agasio,Asienka,Asiab i Jagodko :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Przeczytalam zaleglosci i naprawde milo sie czyta,ze tyle was tu trzymalo za nas kciuki :ico_prezent:

Asienka - mam nadzieje,ze szpital was ominie :ico_sorki:

MamoZuzi - trzymam kciuki za szybki porod :ico_brawa_01:

Jagodka - mam nadzieje,ze ospa na malego nie przejdzie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Zdjecia obejrzalam,dzieciaczki cudne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Co do Szymusia,to dziewczyny trzymajcie dzieciaczki jak najdluzej w brzuszkach - Szymus jak sie dzis okazalo urodzil sie w zamartwicy,dostal tylko 6 pkt,pozniej 7 :ico_olaboga: Mial klopoty z oddychaniem- przez dobe lezal w inkubatorze podlaczony do tlenu,bo pecherzyki plucne mial nierozwiniete ( podobno cukrzyca opoznia ich rozwoj),ta zoltaczka patologiczna ciagnie sie za nami przez to,ze tak wczesnie urodzony,pod lampy 3 razy wracal a i dzis jak wychodzilismy,to bilirubina wynosila 13 i za tydzien mamy kontrole znowu :ico_sorki:

Ogolnie to jest taki kochany i malutki,10 cm krótszy od Zuzi i 2 kg lzejszy :-D Jak dla nas - to krasnoludek :-D :-D :-D

Jutro napisze wiecej albo dzis jak sie uda :ico_sorki: :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

23 kwie 2012, 21:10

iw_rybka, super ze juz jestescie z nami.a powiedz jak dzieciaki zareagowaly na Szymka?

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

23 kwie 2012, 21:28

iw rybka wielkie :ico_brawa_01: za powrot i witaj spowrotem :ico_sorki:
urodzil sie w zamartwicy
a co to jest ? :shock:

a y jutro wybieramy sie znow do pediatry na wazenie i ogolna kontrole :-) jak bedzie ladna pogoda to w koncu pojdziemy na spacerek po raz pierwszy ...

biniu wow.. brawa dla synka :ico_brawa_01: moja jak lezy na brzuszku to tylko beka :-D i oczekuje glaskania po pleckach i czasami obraca glowka ale nie wykazuje ochoty na gimnastyke :ico_noniewiem: a potem szybko jej sie nudzi i marudzi i trzeba wymyslac nowa pozycje :-)

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

23 kwie 2012, 22:04

Szymus jak sie dzis okazalo urodzil sie w zamartwicy,dostal tylko 6 pkt,pozniej 7 :ico_olaboga: Mial klopoty z oddychaniem- przez dobe lezal w inkubatorze podlaczony do tlenu,bo pecherzyki plucne mial nierozwiniete ( podobno cukrzyca opoznia ich rozwoj),ta zoltaczka patologiczna ciagnie sie za nami przez to,ze tak wczesnie urodzony,pod lampy 3 razy wracal a i dzis jak wychodzilismy,to bilirubina wynosila 13 i za tydzien mamy kontrole znowu :ico_sorki:
a czemu w zamartwicy...to przez cukrzycę??? Szok :ico_szoking:

...ale strasznie sie ciesze ze już jesteście w domku :ico_sorki: :-D
ale nie wykazuje ochoty na gimnastyke
moj zaraz bedzie miał trzy miesiące i jeszcze nawet nie myśli sie przewracać...dopiero od niedawna zacząl mocno podnosic do góry głowkę.
binius masz siłacza :-)

surtsey
wiec ciesze sie razem z Tobą :-D
Ciekawe jaki to nasz Noworod będzie... hmmm....
bedzie napewno maskotką starszakow :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

23 kwie 2012, 22:31

jak dzieciaki zareagowaly na Szymka?
- strasznie byli przejeci,Zuzka odrazu skumala,ze nie mam brzucha i pamietala,ze tam dzidzia byla,bo pokazala na brzuch i mowi,ze dzidzi nie ma :-D Andrzejek dal buziaka i zachwycal sie,jaki Szymon jest malutki,potem chcial go potrzymac,oczywiscie mu pozwolilam,wiec dumny siedzial z bratem na kolanach i potem nie odstepowali mnie na krok :-D Babcia poszla w odstawke jak tylko weszlam do domu :-P

Ogolnie jak karmilam,to jedno zagladalo z jednej strony,drugie z drugiej - Andrzejek chcial sie napic mleczka ale przypomialam mu,ze sprobowal juz raz,jak Zuzka pila i mu nie smakowalo,bo to mleko dla maluszkow :-D
Zuzka nie chcial pic,tylko caly czas mi kazala karmic malego,nawet jak juz spal,to z uporem maniaka probowala mnie naklonic,zebym go do piersi przystawila :ico_oczko:
a co to jest ? :shock:
- hmmm,tez zapytalam,powiedziala,ze kazde dziecko,ktore dostalo mniej niz 7 pkt tak okreslaja :ico_noniewiem:
.to przez cukrzycę??
- nie wiem wlasnie,ona mi to tak na odchodne powiedziala,w poniedzialek mam wizyte,to zapytam :ico_sorki:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

23 kwie 2012, 22:33

Hej hej, Julek juz na swiecie :) odezwe sie jutro, buzka!

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

23 kwie 2012, 22:34

iw_rybka, witam spowrotem już nie w dwupaku. Dobrze, że jesteś.

[ Dodano: 23-04-2012, 22:35 ]
mama_zuzi1980, Ty to masz wejścia, gartki ogromne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość