Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 kwie 2012, 12:32

Sylwia, ależ oczywiście, że może. Ba, ja sama to umiem zrobić na swoim przykładzie. Jak masz miękki brzuch, położ się i pomacaj. Trzymając ręce w danych pozycjach rób głęboki wdech i wydech.

Służą do tego chwyty leopolda
zobacz:
Obrazek
zwłaszcza to badanie gdzie plecki a gdzie nóżki wiele mówi jak dla mnie. I miejsce kopniaków powinnaś czuć je po jednej stronie brzucha, bo dziecko przed porodem leży plecami w jedną ze stron, tak jak na tych rycinach.

dodatkowo lekarz może po badaniu przez pochwę (jak już szyjka zaniknie) po ułożeniu kości głowki dziecka (na czaszce bardzo łatwo wyczuć "łączenia" poszczególnych kości, bo one w oczekiwaniu na poród jeszcze nie są na stałe zrośnięte, tylko ruchome) i umiejscowieniu ciemiaczek stwierdzic, czy dziecko ma prawidłowo wstawioną główkę, ale to już pewnie jak jest niziutko, czyli przy porodzie.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

25 kwie 2012, 12:39

no ale w kazdym badz razie jak cos mam pozwolenie na poród....... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

25 kwie 2012, 12:41

hej :-)
jagódka, kingoza śliczne dzieciaczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Sylwia super, że wszystko pozamykane :ico_brawa_01:
i umiejscowieniu ciemiaczek stwierdzic, czy dziecko ma prawidłowo wstawioną główkę, ale to już pewnie jak jest niziutko, czyli przy porodzie.
u mnie krótko przed cc gin przez badanie stwierdził że mały jest wysoko i główka jest źle ułożona- a więc na bank da radę :ico_haha_01:
a my dziś mieliśmy super nockę- młody spał od 23.30 do 5 rano :-D oby tak dalej hihi :ico_oczko:
miłego popołudnia :-D

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

25 kwie 2012, 12:41

a co potem jak nie urodze do 21 ??
Zglaszasz sie do nieg na wizyte i po dalsze L4. Szkoda by Ci macierzynski zabralo jak rownie dobrze mozesz w 42tc urodzic i wtedy 2 tyg w plecy bedziesz.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

25 kwie 2012, 12:44

a co potem jak nie urodze do 21 ??
Zglaszasz sie do nieg na wizyte i po dalsze L4. Szkoda by Ci macierzynski zabralo jak rownie dobrze mozesz w 42tc urodzic i wtedy 2 tyg w plecy bedziesz.


:ico_sorki: :ico_sorki: Dziękuje kochana tak właśnie myślałam no pewnie ze szkoda by macierzyńskiego :)

[ Dodano: 25-04-2012, 12:45 ]
to moze jak pojde do niego za tydzien to sprawdzi ulozenie ..bo mowil mi ze za tydzien to ost wizyta i nasze ost spotkanie.... moze da skeir na cc jak mala dalej bedzie miednicowo ... :-D :-D

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

25 kwie 2012, 12:51

Sylwia, po 21 da Ci L4 na tydzien... bo 7 dni po terminie jak nie urodzisz musisz sie do szpitala zglosic - polozyc. A potem to juz L4 w szpitalu dostaniesz do dnia porodu i od dnia porodu polecimacierzynski (ja tak mialam :-))

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 kwie 2012, 12:59

w UK nie robi się USG pod koniec ciąży (ostatnie to połówkowe), bo uznają że jak nie ma potrzeby to nie ma.
nie wiem na ile wierzyc położnej, ale wagę też umieją wymacać.
USG zreszta też ma margines błędu AŻ 0,5 kilo w każdą stronę. Więc wcale nie miarodajne.
Ale miło byłoby pooglądać maluszka :ico_haha_01:

Jedynie co, to mogliby badać łożyysko tutaj. Zwapnienia itd no i umiejscowienie pępowiny... Mój Synal zmienia strony co chwilę- raz plecy na lewo, raz na prawo... i boję się tej pępowiny... Milena była raz owinięta, nie miało to na szczęście wpływu na nic.

na rycC jest pokazane jak badają ułożenie, przygięcie głowki. Recznie przez brzuch, bo główka noworodka ma dośc specyficzny "Elficzy" kształt.
Dopasowuje sie ten kształt do kształtu miednicy mamy (obrotami). Dlatego ważne jest jak sie ustawi. Ale i tak dziecko jakoś samo aktywnie się obraca w czasie porodu (IMO SUPER ANIMACJA< ALE wybór czy obejrzec zostawiam chętnym):
http://www.youtube.com/watch?v=duPxBXN4qMg
filmik pokazujący (3D) jak to idzie. Vaginal childbirth 3d. jakby ktoś szukał sam na youtube :-D

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

25 kwie 2012, 12:59

czyli malutka wciąż pupą w dół?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

25 kwie 2012, 13:02

jak to kurcze łatwo wygląda :-D
http://www.youtube.com/watch?v=LjdG5lAcmOw

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

25 kwie 2012, 13:49

no i jestem jeszcze jestem
cyba bede zolza i sie wepchne w kolejke. mam 4cm rozwarcia, wszystko naszykowane do porodu tylko brak skurczy. zrobil mi dzis masaz i kazal masowac sutki co 2-3 godziny i powiedzial ze szybko pojdzie. dostalam skierowanie do szpitala i czekamy.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość