Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

19 sty 2012, 11:52

Chcę to zrobić wcześniej, bo jakby miało się coś nie udać, to muszę mieć czas na wykombinowanie czegoś na zastępstwo
to ja tak samo hehe

no i trzymam kciuki za rozmowe ;D
Ale ty robisz w lutym urodziny Julki?
tak planowo 11stego :)
ciekawa jestem Twojego pomysłu, bo nie umiem go sobie wyobrazić ;-)
zaraz wkleje zdj :)

Obrazek
b@sia, ale śliczności :D
ono takie drogie. Ula wcale takiego mleka nie jadła, bo nie chciała, po cycu przeszła od razu na mleko krowie, mając 11 miesięcy.
oj drogie drogie :/
u mnie jak już tata bedzie mogl sciagac mleko z koz to Julka przejdzie na kozie

[ Dodano: 19-01-2012, 10:54 ]
jak mi uszy nie beda sie chcialy z tej masy trzymac to wytne 2 kolka z kartonu i obkleje masa- w koncu i tak ich nikt jesc nie bedzie :)

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

19 sty 2012, 12:22

hej

wczoraj trochę zdjęć na blogu wstawiłam to zapraszam :-)

Pinko będę trzymać kciuki za pracę :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

co do mleka to tu tez zalecają przejść na 12mc na krowie
i tak zrobiłam z Michaelem, ale do dziś ma uczulenie na laktozę i kupuję mu mleko bez laktozy
i nie wiem za bardzo jak z Nell to zrobić, muszę zapytać się przychodni jak an roczek z Nell się wybiorę , bo nie wiem czy lepiej najpierw przejść na mleko bez laktozy czy lepiej na te z laktozą, a jak to to ilu % najmniejsze są 0,5% zalecane na zimę dla dzieci tutaj z witaminą D, są jeszcze 1,5 i 3,9 (te co ja piję )
a ty na jakie przejdziesz ?
ja się tak strasznie boje by i Nell nie miała alergii, bo Mike nie miał do roku, potem wszytko się zaczęło :ico_olaboga: :ico_


Tynusz1, super ten tort , bardzo ładny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
co do uszów to kup wafle i polej czekoladą , będą super i zjadane :-)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

19 sty 2012, 12:39

co do uszów to kup wafle i polej czekoladą , będą super i zjadane :-)
kurde nie pomyślałam o tym :-D

[ Dodano: 19-01-2012, 11:40 ]
dzięki za pomysł ;*

[ Dodano: 19-01-2012, 11:52 ]
ja tak teraz mysle ze z tego co pamietam to w pl sklepach sa do kupienia takie nie duze okragle wafelki w czekoladzie :) wiec bym kupiła 2 i bym miała z głowy :) rzejrze sie jutro moze w carrefourze kupie ;p

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

19 sty 2012, 17:53

Ale piękne te torciki kurcze :ico_brawa_01: Tynusz1, Świetny pomysł!!manenkaTy to masz łeb kurde mol wafle bombowa sprawa nawet je można masą okleić i gut!

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

19 sty 2012, 20:01

Tynusz1, super pomysł na torcik :ico_brawa_01: taki prosty w wykonaniu a tak wiele mówi :-D
a ty na jakie przejdziesz ?
ja powoli już daję Stasiowi np kaszę manną na mleku (3,2%) bo takie kupuję do domu. Nic mu nie jest, żadnych uczuleń na nic nie ma, więc mam nadzieję, że tak już zostanie. Ula też uczuleń na mleko nie miała i nie ma, więc może nie będzie tak źle.
co do uszów to kup wafle i polej czekoladą , będą super i zjadane :-)
też bym na to nie wpadła, dobrze, jest mieć takie koleżanki wirtualne, które zawsze mają jakieś pomysły i nie trzeba grzebać w internecie, bo wystarczy Was zapytać :-D

Ja dzisiaj ugotowałam warzywa na sałatkę jarzynową, przyprawiłam mięsko do pieczenia i upiekłam biszkopt na tort, piękny mi wyszedł, taki wysoki. Udał mi się tym razem na medal, oby i masa do ozdób mi się udała :ico_sorki:

Za kciuki nie dziękuję na razie, podziękuję jutro po rozmowie :ico_sorki:

Stasiu już śpi, a Ula jeszcze się bawi, ale za pół godziny pójdzie się kąpać i też do spanka...

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

19 sty 2012, 20:16

zaraz wkleje zdj :)
Uroczy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: hehe, tyle co tortów w necie przejrzałam to takiego akurat nie widziałam :-D :-D :-D
ja powoli już daję Stasiowi np kaszę manną na mleku (3,2%) bo takie kupuję do domu
Też się zastanawiam nad kaszą manną dla Zuzi, na razie pije dwa razy dziennie kaszkę taką błyskawiczną od razu z mlekiem modyfikowanym, no i pierś ciągle. Ale chyba zacznę jak będziemy w Pl i pewnie na początku będę trochę rozcieńczać mleko wodą, żeby zapobiegawczo
Za kciuki nie dziękuję na razie, podziękuję jutro po rozmowie
stężenie alergenów obniżyć :ico_oczko:
Też mocno trzymam, żeby się powiodło :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

19 sty 2012, 20:57

taki prosty w wykonaniu a tak wiele mówi :-D
dziekuje, przynajmniej nie bede musiala lepic niestworzonych rzeczy heh ;D
Też się zastanawiam nad kaszą manną dla Zuzi,
może i ja Julci bym zaczęła robić, na razie też je tą błyskawiczną na mleku modyfikowanym, daje ją na noc :)

[ Dodano: 19-01-2012, 19:59 ]
upiekłam biszkopt na tort
a mogłabyś się podzielić przepisem?:D

[ Dodano: 19-01-2012, 20:00 ]
oby i masa do ozdób mi się udała :ico_sorki:
trzymam kciuki i czekam na rezultat :ico_chory:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

20 sty 2012, 12:24

hej

co do wafli to jakoś tak mi do głowy wpadło , chwilowe olśnienie :ico_haha_01:

a jak byście na moim miejscu robiły, jakbyście miały już 1 alergika w domu
to jak byście zaczęły z tym mlekiem?
najlepiej bez laktozy?
potem mało % i stopniowo zwiększać? :ico_noniewiem:
czy od razu dać te co my pijemy 3,9% i zobaczyć co jej będzie :ico_noniewiem: ?

u nas kaszki mannej nie widział
ale Nell je kasze zbożową , pszenną i od 12mc jest tutaj pełnoziarnista
te polskie kaszki są pyszne :ico_haha_02: a te nawet przez gardło mi nie przejdą, wiecie jak to kaszka pszenna smakuje jak pszenica, nic słodkości, i pachnie jak pszenica, ale Nell się nią zajada :ico_sorki:

Pinko to już dziś, więc ja kciuki dalej trzymam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 20-01-2012, 11:27 ]
i ja znowu mam dylemat :ico_haha_01:
wybrałam chyba z 60 zdjęć na tort z pierwszego mc życia i teraz próbuję je posegregować, ale dla mnie one wszytko cudne, chyba najlepiej będzie jak zawołam siostrę i ona powie tak obiektywnie które się nadaje bo wicie jak to dziecko dla matki na każdym piękne, a ciotce będzie lepiej wybrać :ico_sorki:

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

20 sty 2012, 12:45

a jak byście na moim miejscu robiły, jakbyście miały już 1 alergika w domu
Moja Oliwka też była na prawie wszystko uczulona prawie do 3,5 roku życia, teraz jej tylko kilka rzeczy zostało. Ale Zuzankę traktuję zupełnie odrębnie, wiadomo mam obawy czy powinnam podawać pewne rzeczy, boję się okropaśnie też tej kaszki i krowiego mleka (Oliwka po nim wymiotowała i dostawała wysypki), żeby się nie ''zaczęło'', ale jak nie podam to się nie dowiem. Więc odpowiadając na pytanie, myślę, że spokojnie po roku można próbować. Niektóe dzieci przecież świetnie go tolerują dużo wcześniej. Oczywiście mam na myśli normalne mleko i może nie od razu pełnotłuste, ja pewnie zacznę od średniego rozcieńczonego wodą.
wybrałam chyba z 60 zdjęć na tort z pierwszego mc życia
Hehe, wczoraj miałam ten sam dylemat, bo siostra chciała zdjęcie Zuzi to rodzinnej galerii na ścianie u moich rodziców :-D , ale ja się zmieściłam w 9-ciu :-D :-D :-D i to chyba tylko dlatego, że chciałam jak najbardziej aktualne :ico_oczko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

20 sty 2012, 13:10

b@sia, no tylko mój dylemat to czy jak podam to 1,5% czy 3,9% to czy taka dawka nie wywoła alergii u niej
czy nie lepiej zaczynać od tego 0,5%
rozumiesz?
czy najlepszym rozwiązaniem jest zwiększanie stopniowe dawki

[ Dodano: 20-01-2012, 12:45 ]
nie wiem czy wam się chwaliłam ogromnym sukcesem Nell
więc jakby co to znowu się chwalę
Nell zassała butle , taka normalną butle :ico_szoking: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

najpierw wypiła z niej 60ml wody
a potem spróbowałam z mlekiem i poł 150ml 30min , ale wypiła :ico_brawa_01:
no a wczoraj zajęlo jej to już 8min :ico_brawa_01:

wiecie jaki to wielki sukces, że już zaczyna pięknie pracować podniebieniem :ico_brawa_01:

no i zdjecia wrzuciłam na bloga :-D

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości