JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Niemcy

15 sty 2013, 14:05

KAMILKA ale z antena z polski cy niemiecka antena ?

Jak z Polska to Ci nie pomoge bo ja nie chce pl TV. Z niemiecka nie mamy problemu. Teraz zamowilismy SKY i jestesmy bardzo zadowoleni z niego. :-) Dziewczynki tez. :-) :-)

A z sąsiadami niestety , trzeba wytrzymac albo byc ciszej w domu :ico_haha_01:
Ale czemu ona uwaza ze u Was za glosno ? ze synek jest glosny czy ze ogolnie hałasy sa u Was ?
To są minusy mieszkania w bloku nic nie poradzisz. Ja tez mam wrednych sasiadow . Latem im dziewczynki przeszkadzały bo sie bawiły przed blokiem a ona w ciazy to ja draznilo wszystko. Teraz latem bedzie marudzic pewnie ze za glosno sie dziewczynki bawią bo jej coreczka spi :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Ale mam to gdzies. co mam dzieci latem w klatce zamknąć i z domu nie wypuszczac bo jej przeszkadzaja.
POodrosnie jej corka to tez sie bedzie bawic przed blokiem. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Niemcy

15 sty 2013, 14:37

Joanna ja nie rozumiem tej kobiety to nie chodzi ze u nas halas bo ja nie naleze do glosnych osob ale jak raz na jakis czas chce posluchac muzyki np minela 14 i glosniej to co za problem... w dodatku adas biega po domu skacze tanczy i ogolnie sie bawi to co do krzesla go przywiaze??? tym bardziej ze... Adam w przedszkolu jest do 14 a ja sama wiec zwykle powstawiam pranie i zmywarke ogarne wszystko i spokoj... po 14 odbieram adaska i do 18 sie bawi kolo 19-19.30 zasypia i znow jest cisza :ico_zly: :ico_zly:

Kuba moj juz sie na niej przejechal to spokoj byl miesiac... ale teraz lata do innych sasiadow.. :ico_sorki: i o nas wrzeszczy ze jest bum bum bum ciagle :ico_nerwusek: no wczoraj to mialam takie nerwy ze tyle ile umiem to bym jej wygarnela to by sie chyba butami nakryla :ico_zly:
Za pierwszysm razem to pytalismy policje jak to jest z tymi halasami i opisalismy to z sasiadka oni mowia zeby sie nie przejmowac ale jak nie przejmowac jak mi ryja przylazi i drze!!

A jakby przeszkadzala wczorajsza muzyka sasiadowi z boku to sam by do nas przyszedl ale oni tez mlodzi czasem robia party my nigdy im nic nie mowilismy wiec oni do nas tez nic nie maja... jak sie to powtorzy to jej powiem zeby do Alteshaimu poszla durna baba!

Co do Anteny to my polska mamy :ico_placzek: mnie niemiecka nie przeszkadza no ale jednak u nas na kablowce nic nie ma... wiec glownie bajki ogladamy.. a czasem przydalby sie jakis film u nas leci sporo ni i do tego winko i mily wieczor z mezem :-D :-D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Niemcy

15 sty 2013, 16:24

Kamilka skoro policja mowi zebys sie nie prejmowała to sie nie przejmuj. Jedynie z ta muzyka glosną nie przegnij bo wiesz skoro mieszkasz w bloku to musisz patrzec pod innych.
Ja tez mam ochote posluchac glosniej muzyki ale tego nie robie.

Kamilka jezeli Was stac to zamów sobie SKY ile tam jest filmów to az głowa boli. Na zadnej polskiej antenie nie ma tyle a bajki sa swietne. Ja juz nie właczam KIKA itp tylko kanały z z bajkami z disneya. sa swietne. :-)

mój tez chcial polsat cyfrowy sciagnac pl ale mu zabronilam bo on lubi filmy a w tej niemieckiej nic nie bylo. kazalam mu kupic sky i kupil i teraz mi dziekuje. :-)

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Niemcy

15 sty 2013, 17:56

Joanna spoko no stac nas na telewizje ale tak calkiem od tejj polskosci nie chcialam sie odgrodzic :-D no nic jak sie nie ustawi jeszcze z fachowcem to zamowimy SKYa ...

Co do sasiadki fakt gdzies ja mam a muzyki nawet glosniej nie zabroni mi sluchac jesli sa to dozwolne godziny bo nie test to taka glosnosc zeby szyby drzaly poprostu tak zebym spokojnie slyszala w kuchni jak cos robie... nikt nie mowil ze wszystko bedzie super...

A jak tam tewoje dziewczyny sobie radza w przedszkolu szkole? I moze ty wiesz jak to jest z komunia? Bo wiem ze dzieci normalnie sie szykuja itd ale nie wiem w jakiej klasie jest ? i czy zgodza sie tu zeby maly komunie mial w Polsce i czy wypisza stosowne zaswiadczenie?
Adasiek radzi sobie swietnie od pazdziernika jak chodzi do przedszkola zaczal juz w miare normalnie mowic a my zaliczylismy dzwona :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: panie go chwala ze jest bardzo otwarty i swietnie rozwiniety manualnie. On za to chwali przedszkole panie i dzieci... Ostatnio mamy zgrzyt bo do tego stopnia je lubi ze wyjsc z niego nie chce :ico_sorki: :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Niemcy

15 sty 2013, 18:05

KAMILA ja z checia tez bym poogladała polska tv. ja sie nie odgradzam, tylko mi zalezy na tym aby jak najszybciej sie nauczyc jezyka a jak bym miala pl tv to nie nauczylabym sie a i dziewczynki tez nie.
Jak juz wszyscy opanujemy jezyk do perfekcji to wtedy zamowie polsat cyfrowy. :-)
Na SKY tez sa polskie kanaly.
mysmy zamowili sky jak byla promocja za 24e msc. zdarzylismy bo promocja byla do 31 grudnia a my 30.grudnia zamowilismy.

Dziewczyny super sobie radza. Hanka rozumie wszystko. ponoc mowi po niemiecku. maja tez jakos sobie radzi choc nie wszystko rozumie.
Hanka uczy sie jezyka tak ze go wchłania a Maja niestety tłumaczy soebie na jezyk polski i przez to troche nie wszystko jej wychodzi ale pani mowi ze szybko sie uczy. wiec ona wie lepiej bo z nia jest codziennie wiec slyszy. ja pewnie panikuje :ico_haha_01:

ja sie nie moge doczekac marca kiedy zaczne chodzic do vhs.

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Niemcy

15 sty 2013, 18:42

Ja ide przwatnie na kurs w marcu badz kwietniu zalezy kiedy grupa sie zbieze :ico_haha_01: coprawda w miare normalnie sie gada jednak jak mam cos szybciej odpowiedziec to musze sie zastanowic :ico_haha_02:

a z telewizja nie bierz do siebie no co ty .. sama wiem ze lepiej teraz na niemieckiej jak sie jezyka jeszcze na tyle nie umie...

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Niemcy

15 sty 2013, 18:51

Kamila, ja sobie nie biore do siebie. Ja pisze jak ja podchodze to tego i swoje danie wyrazam :-) :-)

A jaki to prywatny kurs ?

Duzo bedziesz placic ?
i jaka czesto bedziesz chodzic , codziennie ?

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Niemcy

15 sty 2013, 19:22

A wiesz co ja w sumie nie wiem jak szkola sie nazywa bo to tu u nas jest jezykowa... Rodowici niemcy to chodza do niej wlasnie na Hiszpanski Francuski Wloski ale dla obcokrajowcow organizuja tez niemiecki... jesli grupa bedzie do 5 osob to 103 euro a jak powyzej to 83 euro za caly kurs a na poziomie B1 jest spotkan 10 i potam kolejne 10 spotkan na B2 a chodzi sie piatek sobota...
Narazie inaczej nie moge bo moj Kuba chodzi do pracy na zmiany wiec tak bedzie latwiej juz cos w kierunku nauki robic.. pozniej jak nie uda sie w ciaze zajsc to ide do pracy... juz wstepnie sie pytalam trakze nie powinnam miec wiekszych problemow albo w szpitalu naszym albo przy szpitalu z kursami do pacjentow :ico_haha_01:

A powiedz ile w tym SKY placisz? i ile masz PL kanałow i jakie?

Awatar użytkownika
kamilka87
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 559
Rejestracja: 09 cze 2010, 11:17

Re: Niemcy

15 sty 2013, 19:43

Aha Joanna S a jak tam z Wohngeldem? Zapomnialam Napisac ze my dostalismy ze zwrotem od sierpnia... i rodzinne za poprzedni rok pracy meza tez caly przyznali io zwrocili za 12 miesiecy :-D :ico_brawa_01: jedno dali w listopadzie drugie w grudniu :ico_haha_02:


Joanna 111 a jak tam u Was?
Atka co u Was drgnelo cos w sprawie dzidziusia?

I Gdzie reszte wywialo halo halo??

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: Niemcy

19 sty 2013, 11:59

Sorki ze dopiero teraz odpisuje ale naszą czworke grypa nawiedziła.
My placimy chyba 24,99 za sky. ile kanałów polskich ? szczerze nie wiem , bo nie ogladam. ale tak cos jak mąż oglada to kojarze tvp 1, tvp polonia, tvp info i jest chyba jeszcze ze 2 kanały ale nie pamietam jakie. moze na str sky beda wszystkie kanały wypisane. zerknij.

Ja za kurs bede placic 120e i bede chodzic od pon do piatku od 8-12. moj mąż tez pracuje na zmiany wiec u mnie sobota odpada na kurs bo dziewczynki wtedy nie mają szkoły i p-kola. a tak to w tyg jedna w szkole druga w p-kola wiec zdarze wrocic na 12.30 zeby Hanie odebrac bo tak p-kole jest zamkniete niestety. ewentualnie jak nie zdarze sasiadka na pare min zabierze Hanie do siebie.

Wohngeld nam przyznali do marca. 1 stycznia dostalismy wyrownanie ale po marcu juz nie bedziemy składac ponownie. Pomogło nam to co nam wpłacili i juz wyszlismy na prostą. wkoncu po tylu msc. :ico_olaboga:
szkoda tylko ze męża nie chca zatrudnic na firme i ciagle przez agencje pracuje ale co pozostaje jak tylko czekac.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość