Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

22 sty 2009, 18:13

slonko2008 juz odebrałam to zaproszenie-dzięki! :-) domyśliłam sie że to
Ty :-)
no kurcze zapomniałam :ico_tort: na 4 miesiące mojego misia!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

22 sty 2009, 18:13

odsyłam do watku o dwujęzycznosci
http://www.gazeta.ie/forum/index.php?sh ... 3117&st=20
fajne artykuły

[ Dodano: 2009-01-22, 17:15 ]
Agusia1982, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
kiedy wprowadzasz nowe żarełko?
acha-gratuluje ze jednak nie :ico_ciezarowka: :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

22 sty 2009, 18:29

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla NICOLASA
:ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

22 sty 2009, 18:37

zircapozwole sie z Toba nie zgodzic,co do rownoleglej nauki jezykow.Dzieci z malzenstw mieszanych,do ktorych kazde z rodzicow mowi w innym jezyku,zaczynaja mowic w tam samym terminie co dzieci rodzicow monojezycznych.Natomiast zgodze sie z tym,ze absolutnie nie mamy zamiaru mowic do dziecka po angielsku w domu,bo tak jak slusznie zauwazylas angielski jest latwiej przyswajalny.Dlatego nauka angielskiego u nas odbywa sie raz w tygodniu po 2 godziny :-)
[Pati/b]chyba mnie zle zrozumialas.Dzieci w przedszkolu byly do Kacpra nastawione jek najbardziej przyjaznie,to on sie czul wyalienowany,bo jezyk ktorym sie te dzieci poslugiwaly brzmial zupelnie obco,przez to czul sie zagrozony.Cale te 3 tygodnie,moja bratowa spedzala z nim w tym przedszkolu,bo nie chcial zostawac sam,a i tak uciekal od dzieci i bal sie ich.Trudno sie dziwic skoro wszyscy wokol wydawali z siebie kompletnie obco mu brzmiace dzwieki :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-01-22, 17:42 ]
A ja tezmam dobry artykul :-) http://www.infolinia.org/index.php?opti ... SID=68ceae

[ Dodano: 2009-01-22, 17:43 ]
odnosnie dwujezycznosci oczywiscie ten artykul,wart przeczytania:)

[ Dodano: 2009-01-22, 17:46 ]
slonkoWIELKI :ico_tort: dla naszego ksiecia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

22 sty 2009, 20:42

no kurcze zapomniałam na 4 miesiące mojego misia!!!
brawa dla malucha :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja tak na chwile padam na twarz maly strasznie dizs marudzi, ale za to uraczyl mnie pieknym glosnym smiechem :ico_brawa_01: wiec zapomniane jego marudztwo :ico_brawa_01: ,
kupilam dzis malemu kleik kukurydziany i marcheweczke w sloicz\ku no nie moglam sie opanowac, ale i tak z tym poczekam jeszcze z trzy no moze dwa :-D tygodnie

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

22 sty 2009, 20:57

ja tez juz bym chciala jej cos dawac :ico_noniewiem:
kaszke ryzowa hippo tez juz kupilam :ico_noniewiem: polezy w szafie 2 miechy :ico_oczko:
Zirca a ja nie tylko po to chodze z igolem na grupy zeby sie jezyka uczyla :ico_nienie: ale po to zeby sie z dziecmi bawila :ico_brawa_01:
26-dostalismy zaproszenie na zabawy z jedzeniem :ico_brawa_01: dzieciaki bawia sie jedzonkiem :ico_brawa_01: ciekawe jak bedzie :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

22 sty 2009, 22:12

dziewczyny jutro wam opisze podejscie nr 2 do mojej parafi :ico_olaboga: zobaczymy co bedzie dzisiaj byliśmy u ks w tychach no i ten powiedział ze nie ma spraawy ale musimy wziąc pozwolenie ze swojej parafi :ico_noniewiem: wiec ide a już jestem cała w stresie co znowu sie bedzzie działo i czego sie dowiem :ico_zly:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

22 sty 2009, 23:28

Dzien dobry :) nas chwile nie bylo bo przyjechalysmy na ta rozprawe sadowa ktora sie nie odbyla bo oskarzony przedlozyl zwolnienie lekarskie :/

Pierwszy raz jechalam autobusem z Nina - nigdy wiecej! Nusialysny jechac prawie 2h, mala obudzila sie po 10 minutach, dalam jej cycka bo marudzila, nikt by sie nie zorientowal gdyby nie to ze sie zakrztusila i wszyscy sie odwrocili a ja z cycem na wierzchu :D:D ale mam to gdzies! Bylo ciemno a w autobusie same starsze panie a nie chcialam zeby mala marudzila i zburzyla spokoj w koncu niektorzy na takiej trasie spia...

Poza tym Nina budzi sie bardzo czesto w nocy, spi od 20 do 2 non stop i nagle pobudki, musze karmic, pieluche ma przemoczona, wiec przebieram - wczesniej tego nie mialysmy... chyba brakuje jej jedzonka bo wyproznia mi cale piersi i wstaje rano z pustymi... nie wiem co z tym robic, bo wazy nieduzo wiec nie chce jej zabierac jedzonka, ale z drugiej strony jezeli cycusie jej nie wystarczaja i budzi sie praktycznie co godzine? Zasypia tfu tfu pieknie :) odkladam ja mowiaca pod nosem do lozeczka i po 10 minutach sprawdzam a ona spi :) ciekawe czy jej sie odwidzi..

A tej dwu-jezycznosci troche zazdroszcze :) teraz bez angielskiego nic sie nie da :/ ja nauczylam sie go bardzo dobrze, bo moj tata zmuszczal mnie zebym w domu i przez telefon starala sie mowic tylko po angielsku do niego :D moj tata ma dziwne pomysly ale to mu sie udalo bo pozniej zadnych problemow ani z matura, ani z urzedami, bankami itp w Anglii ale ja nie sadze zebym miala ochote wprowadzac tak ekstremalne rzeczy do naszego zycia, wiec Nina pewnie bedzie uczyla sie w szkole..a w szkole jak to w szkole :) sredniawo.. a Wasze male 3-latki pewnie beda nawijac tak jak my nigdy nie bedziemy :)

[ Dodano: 2009-01-22, 23:32 ]
Ach i jeszcze jedno... nie moge zniesc jak tesciowa zachowuje sie z moja coreczka.. przyjechala i pierwsze co "daj mi ja bo ty masz ja na codzien" zabrala mi dziecko i zaczela ja szczypac i mowic "ale ja cie lubie draznic" i mi nia trzepie, szczypie, polozyla ja na lozku zaczela nia wywijac tak szybko na lewo i prawo ze jej tylko glowka latala :/ a pozniej mowi - jak bedziesz miala egzamin jakis to daj znac przyjedziemy i zaopiekujemy sie nia! No zglupiala? Jak mam w takiej sytuacji z nia dziecko zostawic? Nawet moja mama jej zwrocila uwage zeby uwazala i nie przesadzila.. no i jeszcze to ona nauczyla ja noszenia na rekach bo ja nigdy tego nie robilam, a ostatnio jak jej mowie, ze nie moze z Nina stac w miejscu bo jej sie musi wszystko przed oczami przemieszczac to mi powiedziala "a mowilas ze jej nie bedziesz rozpieszczac " wrr a nie wpadla ze to przez nia? wszyscy prosilismy i tlumaczylismy ale jak grochem o sciane! Moze podejde do niej zaczne ja szturchac i szczypac mowiac - ale ja cie lubie draznic? wRrr no i mi powiedziala "a ile mleka moze sie miescic w tych malych piersiach" no sorry... i jak tu lubic tesciowe? wrrrrrrrrrr az mi sie gotuje w srodku! Biedny ten moj maz bo chcialabym za nia przepadac ze wzgledu na niego.. ehh

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

23 sty 2009, 00:01

kiedy wprowadzasz nowe żarełko
właśnie mam z tym dylemat :ico_olaboga: no bo chciałabym jak najdłużej piersią ale już bym chciała mu coś dać :ico_noniewiem: wczoraj dałam mu troche jabłka tartego ale chciałabym już mu dać np.jabuszko z marchewką,albo zupke czy kaszke,no wytrzymam jeszcze do wizyty(27) i wtedy zacznę chyba działać,przyjaciółka mi poradziła(karmiła 2,5 roku piersią) że już mogę pomału wprowadzać i sie nie martwić bo pokarm nie zniknie,a mały nadal będzie dostawał między posiłkami pierś :ico_noniewiem: także nie wiem

co do witaminek to ja bore cały czas,bo sezon zimowy jest najgorszy wiadomo nie ma tak świeżych owoców i warzyw co latem

[ Dodano: 2009-01-22, 23:11 ]
daj mi ja bo ty masz ja na codzien" zabrala mi dziecko i zaczela ja szczypac i mowic "ale ja cie lubie draznic" i mi nia trzepie, szczypie
oj jak ja bym miała taka teściówke to szybko bym ją pożegnała-współczuję kochana,dobrze ze moja daleko,ale jak moja Natusia była mala a ona mieszkała od nas dwie ulice to jak przychodziła to mnie trzęsło z nerwów,chociaż ona nic takiego nie robiłą nawet bała sie zapytac czy moze na ręce :ico_haha_01: ale wystarczyło ze sie zbliżała :ico_haha_01: ah te teściówki!!!
Martusia a ty jak z tym mlekiem chyba nie doczytałam ,po co starasz sie dawać z butli sztuczne???

[ Dodano: 2009-01-22, 23:28 ]
ah czytam czytam i doczytac nie moge! :-D
co do obcego języka to powiem wam tak przykład mojej córci,jak tu przyjechaliśmy to zaczęla chodzić do przedszkola-o jak ja sie bałam a ona-super dała sobie rade :ico_brawa_01: i teraz tak wali mi po norwesku ze szok :ico_szoking: i wstyd mi normalnie bo ona ciągle mówi do mnie " mama ty ucz sie noreskiego" a ja normalnie czarna magia,chodziłam tu do szkoły jak byłam w ciąży,teraz nie mam jak,a samemu ciężko sie uczyć,a to taki trudny język! a dodam jeszcze że Natalka chodziła tylko 3 miesiące do przedszkola i juz dużo umiala jak zaczęła do szkoły,czasem cos jej sie śni to po norwesku przez sen nawija,ciesze się że ona dała sobie rade,bo wtedy musiałaby wracac do PL,a no właśnie nie wracam jednak sama z dziećmi,podjęliśmy z moim mężem że jednak zostajemy tu razem,ponieważ i tak nie uda nam sie odłożyć kasy ponieważ będziemy musieli prowadzić dwa życia on ty a ja tam,więc bez sensu,do tego dochodzi jeszcze rozłąka,i dzieci chowały by sie bez ojca,tak to sie szybko rozpadaja małżeństwa,dobra spadam spać bo jak sie mój obudzi i zobaczy ze mnie nie ma i ze siedzie przy kompie to sie wkurzy-rzuca palenie,od wczoraj i jest troche znerwicowany biedaczek,hahaa :ico_haha_01: :ico_oczko:
dobranoc dziewczynki,chociaż pewnie i tak juz śpicie! dobranoc

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

23 sty 2009, 00:57

Dziewczynki, ja bron boże nie chcę Was odstraszyć, bo play groups to super sprawa!!!! dziecko ma kontakt z innymi rówieśnikami, a jakie fajne pomysły na zabawy czasami się zdarzają :ico_brawa_01: my matki nie zawsze mamy czas i mozliwosci zeby cos takiego zorganizować....pod tym wzgledem UK zdecydowanie przoduje. Do dziś pamietam jak dziewczyna opowiadala o zorganizowanej w play grupie wojnie w kisielu :-D
jedyne, co mi się nie podoba u moich koleżanek które brały dzieci na takie zajecia, to fakt ze dzieci zaczęły ignorować język polski a one sie z tym pogodzily i nawet są z tego dumne....a w autobusie widziałam paranoiczna sytuację-matka mówiła do synka po polsku, a on z uporem maniaka odpowiadał jej po angielsku i to z takim potwornym dublińskim akcentem :-D nie bardzo kapowała co własne dziecko do niej mówi :ico_szoking:
Kochane-mamy wspaniałą mozliwość bezbolesnego nauczenia dzieci języka, więc korzystajmy z niej, pamiętając jednak by położyć nacisk na język polski. Ja postanowiłam puszczać Alkowi czasem bajki po angielsku, play grup dla takich maluchów na razie u nas nie ma. Sa dla starszych. Jeśli do tego czasu zostane w Irlandii, to pomyslę o nich, ale dopiero wtedy jak Alek zacznie juz mówic po polsku zeby nie robic mu metliku w glowie.
yoanna, historie o twojej tesciowej nieodmiennie mnie przerażają :ico_szoking:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości