syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

01 lip 2007, 20:44

DELICJA bebilon pepti na recepte kosztuje ok11 a bez 22zł
MARTYNKA dziękuje za życzenia i stawia :ico_tort: :ico_zdrowko:
I oczywiście dła wszystkich maluszków z 1 kwietnia i 1 maja życzenia od nas :ico_tort: STO LAT
MOje dziecko jest niejadkiem co prawda nie jest tak jak było te kilka dni że nie chciała wogóle jeść ale co ja sie namęczę przy karmieniu kręci sie wierci stęka wypluwa to za chwile dwa razy possa smoka koszmar to jej jedzenie raz zje 50 raz 100 a raz 30 jestem umęczona i nerwowa .jedynie najlepiej je na półśpiku na dworze .zaraz zacznęjej wprowadzać jakies inne jedzenie bo zwariuje

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 lip 2007, 20:54

delicja - dokladnie - 22.80 :-D Ale po co mi to teraz to nie wiem :ico_noniewiem: A co zrobie jak bede musiala mu podac???? :ico_zly: Nan 1 tez kupilam i bedzie do wyrzucenia :ico_zly: Chyba,ze ktoras z was daje Nan 1,podajcie adres to wysle bo szkoda zeby sie zmarnowalo :ico_haha_02:

Kurcze - ciekawe od czego jej to wychodzi????A w jakim proszku pierzesz ubranka?

Powaznie mowie - ja wiem,ze to tylko 13 zl ale ja nie lubie wyrzucac rzeczy :ico_noniewiem:

syla75, no to lipa - ale wiem co czujesz - Andrzej dostal szalu jak mu dalam sztuczne mleko - plul,ksztusil sie ,dlawil i plakal jak by go ktos ze skory obdzieral :ico_olaboga:

syla75
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1322
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:14

01 lip 2007, 21:29

musimy przetrwać ten okres ale wiecie co nie może być zeby było ok ciagle coś każdej z nas ciągle coś wychodzi jakiś problem jak nie z dzięćmi to mężami i tak w kółko :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 lip 2007, 22:30

syla75, dokladnie - a teraz jeszcze na dokladke TT szwankuje :ico_zly:

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

01 lip 2007, 23:48

No nareszcie TT dziala, bo ja juz zwatpilam-myslalam ze wysiadlo na amen. :ico_olaboga:

[size=150]Solenizantom ostatnich trzech dni wszystkiego co najlepsze.Dzisaj szczegolnie dla Olenki Gabrysinej, Jagodki, Martynki i Zuzanki z okazji ukonczenia 3 miesiecy a dla Mayi,Olenki Delicjowej i Krystanka z okazji ukonczenia 2 miesiaca.[/size]

Iw Rybka-jak maly cyca ladnie to nie powinnas tracic pokarmu, podobno jak laktacja sie stabilizuje to nie ma juz tego uczucia pelnosci w piersiach-byc moze tylko myslisz, ze cycus pusty a Jedrulka wyciaga to co trzeba.Nie wiem czy dopajasz malego, ale ja nic nie daje bo nie trzeba a ponoc dopajanie moze zaburzyc laktacje i niepotrzebnie oszukuje brzuszek dziecka, ze jest nakarmione. :ico_noniewiem:
Znalazlam ze wzgledu na refluks i karmienie piersia cos dla Ciebie-moze Ci cos pomoze:
Jak należy postępować, jeśli niemowlę karmione wyłącznie piersią obficie ulewa (refluks żołądkowo-przełykowy)? Czy należy wprowadzić sztuczne mleko przeciwko regurgitacjom (typu AR) lub mieszać je z odciągniętym pokarmem?
Jeśli niemowlę karmione piersią obficie ulewa, należy przeprowadzić szczegółowy wywiad i niezbędne badania w celu ustalenia przyczyny (wykluczenie refluksu patologicznego i choroby refluksowej). Obfite ulewanie może wynikać z przekarmiania pokarmem I fazy, co zdarza się u dzieci matek z nadmierną produkcją mleka. Dziecka nie wolno odstawić od piersi, wprowadzając mieszankę mleczną typu AR, ponieważ alergia na białka mleka krowiego i refluks żołądkowo-przełykowy (RŻP) nierzadko współistnieją u dzieci w 1. roku życia. Istnieją dane potwierdzające skuteczność jedno- lub dwutygodniowej próby stosowania diety hipoalergenowej u niektórych wymiotujących niemowląt karmionych sztucznie. Niektórzy autorzy proponują ustalenie diety hipoalergenowej dla karmiącej piersią matki, choć skuteczność i bezpieczeństwo takiego postępowania nie zostało sprawdzone w badaniach z randomizacją.
Matce należy zalecić karmienie piersią krócej, ale częściej, skorygować zaobserwowane w trakcie wizyty nieprawidłowości w przystawianiu dziecka do piersi (korzystna jest pozycja pionowa lub półpionowa z główką znacznie wyżej niż pośladki). Według autorów przeglądu systematycznego Cochrane leczenie pozycyjne po karmieniu (układanie na brzuchu z tułowiem uniesionym pod kątem 30°) nie wpływa na nasilenie RŻP, a ponadto ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) zasadniczo nie zaleca się układania niemowląt do snu w tej pozycji. Jeśli nie stwierdzono innej przyczyny ulewania, a zaobserwowano zwolnienie tempa przyrostu masy ciała, można rozważyć próbę podania zagęszczającego preparatu Nutriton, który nie zawiera mleka krowiego, laktozy i sacharozy, a po rozpuszczeniu w niewielkiej ilości ostudzonej, świeżo przegotowanej wody nadaje się do podania łyżeczką bezpośrednio przed lub w trakcie karmienia piersią. W opisanym przypadku nie ma natomiast potrzeby karmienia odciągniętym pokarmem.

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

02 lip 2007, 10:03

czesc Laski :-D
Dla wszystkich dzieciaczkow konczacych 2 i 3 miesiace wszystkiego naj naj naj ... :ico_tort:

[ Dodano: 2007-07-02, 10:08 ]
ale ten czas pędzi :ico_szoking: nie tak dawno marudzilysmy ze juz chcemy rodzic ... dzieciaczki tulic a teraz juz mamy takie duze bobasy :ico_brawa_01: Niedlugo zaczniemy pisac o nowych pokarmach ktore wprowadzamy( ja juz sie nie moge doczejac :-D ) o pierwszych ząbkach ... o nocnikach ... i nim sie obejrzymy nasze Malenstwa beda chcialy isc na randke czy impreze :-D

basik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:20

02 lip 2007, 13:12

Czesc Dziewczyny
Po piersze bardzo dziekujemy za zyczenia dla Szymcia z okazji skonczenia 2 miesiaca. Bylam z malenstwem u mamy i nie za bardzo mialam jak pisac, a pozniej tt padlo ...
Oczywiscie nie pamietam co ktora z was pisala:( za duzo do nadrabiania mialam:( przepraszam. jak przy kazdej wizycie w Lubelku mialam przeprawe z tesciowa:( przez to wszysto poklocilismy sie z mezem i koniec koncow nie chcialo mi sie nic..siedzialam i wylam :ico_placzek: dlaczego tesciowe tak potrafia zepsuc zycie?
A w dodatku do konca lipca musimy sie wyprowadzic..a w domu naszym nadal nie ma gazu, podlog, kuchni, drzwi... nie wiem jak to dalej pojdzie... za duzo tego wszystkiego naraz, a jeszcze spotkania z potencjalnymi opiekunkami dla Szymcia...aaaaaaaaaa zwariuje po prostu...

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

02 lip 2007, 15:22

hej dziewczyny. My już spakowane i gotowe do wyjazdu :-D . dziękujemy za życzonka i my równiez przesyłamy życzonka serdeczne, sorki, że spóźnione ale wczoraj mi się nie zapisało :ico_zly:
Rybko ja piorę w jelpie i płukam 5 razy więc to raczej nie od proszku. hmmm nie wiem, odstawiłam herbatkę hippa i będe parzyła małej ekspresówkę z koperku.

[ Dodano: 2007-07-02, 15:23 ]
zmykam bo maluch woła papu. pozdrawiamy papatki!!!!do zobaczenia za około tydzień!!!!

kasia735
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:54

02 lip 2007, 15:46

A my z Zuzią nareszcie mamy upragnione wakacje :ico_brawa_01:

w piątek miałam obronę pracy mgr.Trochę mnie to kosztowało nerwów i nie miałam czasu porządnie się zająć małą.Teraz staram się jej to wynagrodzić i poświęcam jej calutki mój czas :-)

Gabrysia
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

02 lip 2007, 16:35

Dziękujemy bardzo za życzenia i również życzymy wszystkiego najlepszego dla dzieciaczków, które obchodziły urodzinki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: .Wreszcie odetchnęliśmy po wczorajszej imprezie. Normalnie nie czułam wczoraj nóg. Zreszta dziś też mnie wszystko boli bo kupe sprzątania było. Chrzciny się udały, Olka troszkę sobie popłakała w kościółku bo spać się jej chciało a coś nie mogła usnąć. Także mieliśmy wczoraj podwójne święto malutkiej. Jak mi się uda to wkleję fotki.
Sorry, że nie odpisze na posty, ale po prostu nie mam dziś za bardzo siły, no i tradycyjnie Olka nie śpi, więc pewnie nie da mi za długo posiedzieć przy kompie.
Kasiu735 gratuluje obrony :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: . Wiem jaka to ulga. Broniłam się w sumie kilka lat temu, ale pamiętam do dziś te nerwy.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości