Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

21 paź 2011, 10:39

i jak długo śpi? moja zdrzemnie się 20 minut i znów sie dopomina
no 3 godziny minimum.

Chociaz dzisiaj w nocy był szał poszlismy spać o 3 w nocy, mała plakała, jadla, robila kupę za kupą, chyba brzuszek ja bolal, dałam jej SAAB i zaczela po nim kupkowanie. Teraz śpi jak Aniołek, a ja ledwo na oczy widzę :-D
No właśnie to samo miałam pytać .Czy ktoś wie co u niej ? Napiszcie do niej sms-a.
własnie niech napisze ktoś kto ma numer....... a na kiedy Jula ma termin??
To w takim razie, czy któraś z Was ma to usg zrobione za darmo?
ja mam, dostalam skierowanie do poradni i mam USG gratis, lekarz Oliwki wystawił jej.

Jula biedniutka jesteś, ale do niedzieli juz niedaleko i juz za niedługo przeczytamy radosne ogłoszenia że urodziłaś :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

21 paź 2011, 11:11

marcz a pewno jak mąż mówi zee masz wyjśc to i ja bym skorzystała, ale przy jednym to łatwiej, u nas dwójeczka więc już cieżej tak, wiem że mąż dał by sobie radę, ale jeszcze trochę ze mną pobędzie, bo w sumie nawet na zajęcia co chodze to ide z małym, jakoś mi się utarło, że po 6 tygodniu dopiero powinno się wprowadzać butelkę, i w sumie po to też mąż ugadał się w pracy że ma na 15 każdy czwartek i niebawem zacznę odciągać mleczko i uczyć małego jść z butelki, a wtedy zobacze ile je jednorazowo.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

21 paź 2011, 11:46

witam,

u mnie nocka oki, 2 razy wstawałam do Izuni an jedzenie, wieczorem godzinę ciągła cyca i na końcu tak płakała bo nic nie leciało :ico_placzek: i w nocy dostałą sztuczne ale nad ranem o 5 się przebudziła i dostała cyca i spała do 8 :ico_sorki: czyli jak mi mleko najdzie to się naje tylko szkoda że tak mało go, rano też dostałą cyca ale dojadła się sztucznym :ico_noniewiem:
no 3 godziny minimum.
matko jak ja zazdroszczę :ico_sorki:
No ja jeszcze w szpitalu czekam aż synek zechce wyjsc. Rozwarcie mam caly czas na2cm i szyjke dość skróconą. Dziś w nocy odszedł mi czop z krwią/ Dali mi czas do niedzieli. Jak nie to w poniedziałek będzie wywołanie. Jestem już zmęczona tym czekaniem. Pozdrów dziewczyny.
trzymam kciuki za szybki poród :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

21 paź 2011, 13:05

Cześć!

No, u nas wreszcie słonko wylazło :-D
Pójdziemy niedługo w świat, a potem po Zu.

Ja nie odciągam mleczka i nie zamierzam.
Jakby była potrzeba to M. poda Maciusiowi mleczko z proszku, niech pozna smak,żeby potem focha nie było jak skończymy cyckanie. No i niech obczaja co to butelka. Dostał kiedyś herbatkę, w ramach eksperymentu, ale bardzo mu nie pasiło, dopiero za którymś razem załapał. Więc jak raz na miesiąc dostanie sztuczne mleczko to nic mu nie będzie :-)
dostalam skierowanie do poradni i mam USG gratis
dostałaś skierowanie do poradni ortopedycznej, tak?
Takie mi też chciała wypisać pediatra, ale stwierdziłam,że szkoda chodzenia i zrobię prywatnie.
A Oliwcia miała badane bioderka w szpitalu? A jak było ok, to ortopeda wypisze skierowanie mimo to?

Ale się wyczeka ta nasza marcz :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

21 paź 2011, 14:47

Męża wyprawię do pracy i przylece do Was chyba, że Leoś wstanie bo puki co śpi :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

21 paź 2011, 14:47

dostałaś skierowanie do poradni ortopedycznej, tak?
już Kochana sprawdzam

poradnia proluksacyjna- ortopeda /USG bioderek/

dokładnie tak pisze
A Oliwcia miała badane bioderka w szpitalu
nie miała badanych bioderek.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

21 paź 2011, 15:05

Iza jeszcze śpi od 12 ale co chwilę chodzę i zaglądam bo śpi na brzuszku :ico_sorki:

muszę w końcu A zmobilizować i jechać do księdza w sprawie chrzcin :ico_noniewiem:
dziś tez przyszły mi ciuszki do Izki bo zamówiłam na allegro bo 56 są za małe a mam dużo ale na 68 i te są za duże i brakowało mi tych pośrednich na 62 :ico_oczko: i dostała kaskę z becikowego :ico_sorki: dzwoniłam też do ZUS aby dowiedzieć się co z macierzyńskim i wczoraj wpłynęły dokumenty z pracy i oni teraz mają 30 dni an wypłatę pierwszego zasiłku :ico_olaboga:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

21 paź 2011, 16:23

Ale i tak się zastanawiałam cały czas czy sobie radzą i czy wszystko w porządku jest :ico_wstydzioch:
No to samo mam.Ja dziś idę do koleżanki właśnie i mimo iż wiem że z P nic złego się jej nie stanie to jakoś tak boje się .
A 12 listopada mamy imprezę i pewno nie będzie nas kilka godz , mała ma zostać z dziadkami a ja już się boje jak ja to zniosę.Na sama myśl tęsknie za nią.
Dziewczyny po ile ml wasze Pociechy jedzą mleka jak im odciągacie??
Moja wczoraj dostała pierwszy raz z butli mleko moje bo chciałam sprawdzić czy będzie umiała pić i nie wiem czy to zasługa tych smoków z TT czy jak ale od razu złapała i wypiła tylko 50 ml , ale może to dlatego że moja jest młodsza niż twoja .
Napisałam do Juli
Hej. No ja jeszcze w szpitalu czekam aż synek zechce wyjsc

Rany bidulka się naczeka .Oby jak już ruszy to poszło szybko i w miarę jak najmniej boleśnie.
a to wy już odciągacie mleczko i butlą podajecie??? Ile czasu moze stac w lodówce i jak podgrzewacie????

Mnie pani od laktacji mówiła że w lodówce można właśnie 24 h trzymać.
W zamrażalce nie jestem pewna albo 6 albo 8 miesięcy ale temp musi być -18 i więcej.
Odgrzewanie mówiła że nie wolno na gazie zagotowywać bo pod wpływem temp traci wszystkie wartości. Mnie kazała robić tak że wkładam np butelkę do garnuszka z dość ciepłą wodą ale nie wrzątkiem i podgrzewam.A temp do podania ma być taka że jak włożę palca to nie będę czuć ani ciepła ani zimna.Temp ciała ma być.

A moja mała mi wczoraj i dziś zwymiotowała .No i nie wiem czy mam się martwić czy jak.
Dobra idę odciągnąć kolejną porcję mleka i będę się szykować na wyjście.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

21 paź 2011, 16:35

A moja mała mi wczoraj i dziś zwymiotowała .No i nie wiem czy mam się martwić czy jak.
może jej się po prostu ulało? mój też czasem ulewa, jak się przeje, albo jak go podniose za szybko po jedzeniu, zdaza się zdaża.

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

21 paź 2011, 16:42

może jej się po prostu ulało? mój też czasem ulewa, jak się przeje, albo jak go podniose za szybko po jedzeniu, zdaza się zdaża.
mojej się non stop ulewa, to normalne do 3 m-ca życia

A odnosnie przechowywania pokarmu, z poradni laktacyjnej dostałam taki rozpis

Dla dzieci zdrowych

- w pokoju w chłodniejsze ni do 12 godzin
- w lodowce turystycznej maksymalnie do 24 godzin
- w lodówce w temperaturze 0-5 stopni maksymalnie 4 dni
- w zamrazalniku lodowki -10 stopni maksymalnie 14 dni
- w zamrazarce w temperaturze -14-18 stopni maksymalnie 12 misiecy

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość