Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

18 sty 2009, 13:22

Mój mały dzisiaj w nocy bardzo ładnie spał, jadł tylko o 12 i 0 4 rano, a o 7 to już go obudziłam do jedzenia, bo inaczej musiałabym pokarm laktatorem ściągać. Rano pofikał półtorej godzinki i znowu śpi.
jutro przyjdzie polozna i spytam sie o tą witamine K i d3 bo to chyba na recepte
milutka witamina k jest bez recepty, wczoraj kupiłam i dzisiaj małemu daję
a mam jeszcze jedno pytanko..czy powinnam małą kłas na wznak z głowka prosto , bo ona odrazu kładzie ja na boczki..
to normalne - takie malutkie dziecko zawsze kładzie na boczki. A poza tym to jest bezpieczniejsze, bo jak się dzidzi uleje, to się nie zachłyśnie tylko spłynie spokojnie bo buzi
ja jak kładę na wznak to raz główkę na prawo, na lewo i prosto, tak mi teściowa poradziła, bo tez mały się przyzwyczaił do jednej strony główki, wtedy kładę z drugiej zwinięta pieluchę, żeby główki nie przekręcił
ja tego nie robię, jak mały podrośnie, to będzie trzymał główkę, a na razie to nie ma znaczenia

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 sty 2009, 13:41

a powiedzcie mi Kobietki, jak czujecie się jako mamusie ?? :-D zastanawiałam się nad tym, bo w sumie tylko ja i secret mamy juz większe kurczaczki, a Wy pierwszy raz :ico_brawa_01: opowiadać mi tutaj szybciorem :-) jak Wasze chłopy w tej nowej sytuacji życiowej ?? :-D

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 sty 2009, 13:53

pisałam do Aniabelli, i odpisała, że dziś ją chcieli wypuścić,lale nie chciała, bo bo mała nie umie ssać i prawie nic nie je, traci na wadze, ma malutko pokarmu, ale stara się przystawiać do piersi często. Jest dokarmiana trochę ale też nie chce jeść i się martwi, dziś trochę zaczęła ssać. Zostanie z mała do jutra by z babka od laktacji pogadać i wyjdzie. Poza tym jest cały czas zaziębiona i przy małej w maseczce jest jak coś robi. . Da znać jak wróci .Pozdrawia
milutka,współczuje Ci z tymi bólami się męczyć, a mnie wczoraj strasznie żołądek bolał i plecy wygrzewałam się na poduszce elektrycznej i nawet pomogło, ale jeszcze mnie pobolewają, nie wiem czy mnie gdzieś zawiało :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

18 sty 2009, 13:54

powiedzcie mi Kobietki, jak czujecie się jako mamusie ??
ja czuje sie przeszczesliwa..nie moge jeszcze uwierzyc ze taka cudowna osobka wyszła z mojego bruszka..nie moge sie na nia napatrzec..tuliłabym i całowała cały czas :-D :-D tylko zauwazyłam ze stała sie jaks taka wrażliwsza..najmniejszy komentarz o niuni a ja juz mam łezki na koncu noska..ale to tak ze szczęscia :-D :-D :-D
jak Wasze chłopy w tej nowej sytuacji życiowej ?? :-D
moj Piotrus w niuni zakochany..lubi sie nią zajmowac..kapie, przebiera, karmi, nosi do odbicia itp. :-D i mowi ze jest najpiekniejsza na świecie i jest bardzo szczesliwy..

taka mała istotka a daje tylu ludziom szczescie..dziakowie tez zakochani..zarówno dla moich rodziców jaki i dla mamy piotrusia to pierwsza wnusia :-D :-D

[ Dodano: 2009-01-18, 12:56 ]
ananke noto w koncu doczekałas sie mamusi..pozdrowionka :-D :-D :-D :-D :-D :-D

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 sty 2009, 14:03

ja tego nie robię, jak mały podrośnie, to będzie trzymał główkę, a na razie to nie ma znaczenia
ja nieraz muszę ,ale tylko jak leży ciągle na tej jednej stronie, i nie chce na drugiej, fakt, ale często sam przekręca główkę z jednej strony na drugą, a prosto to też ma główkę jak chce (wtedy nie podkładam)- teraz mi tak właśnie śpi :-D

[ Dodano: 2009-01-18, 13:14 ]
a powiedzcie mi Kobietki, jak czujecie się jako mamusie ?? jak Wasze chłopy w tej nowej sytuacji życiowej ?? :-D
ja też jestem bardzo szczęśliwa :-D , nie mogę się napatrzeć na niego, bym go tylko tuliła i całowała, cała rodzinka jest szczęśliwa, moich rodziców to pierwszy wnuk, teściowie mają już dwie duże wnuczki, także wnukiem są zachwyceni :-D
mąż też zapatrzony w synusia, pomaga przy kąpieli, karmić go nie karmi, ale nosi i lula :-) ,
tak bardzo mocno go kochamy :-D
nie wiedziałam, że dziecko tak może zmienić moje życie, oczywiście w sensie pozytywnym :-)

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 sty 2009, 14:20

ananke noto w koncu doczekałas sie mamusi..pozdrowionka :-D :-D :-D :-D :-D :-D
noo, :-) już drepczę w miejscu i cały czas wyglądam przez okno, czy podjeżdżają :ico_olaboga: :-D

ja juz stara matka :-D ale tez nie mogę się napatrzeć na tego bąbelka :ico_sorki: jest zupełnym przeciwieństwem Norberta, więc czuję się zupełnie jak za pierwszym razem :-D
Krzyśiek też oszalał na jego punkcie, tym bardziej, że to jego pierwsze dziecko... wiem, że wychowuje ze mną Norberta juz ponad 3 lata, ale jednak widzę, jak go maluch zmienił...
noo i właściwie to pomaga mi w tak wielu rzeczach w domu, że czasami moge tylko leżeć i wpatrywać się w berbecia :-D

zamówiliśmy wczoraj nosidło takie dwufunkcyjne - może upiąć malca z przodu i na plecach, a z przodu to twarzą do siebie malca do 4 miesięcy, a potem twarzą na zewnątrz :-D znaczy powoli mój chłop szykuje się w góry :-D a na razie będziemy testowali to nosidło w domku i na zakupach :ico_sorki:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

18 sty 2009, 19:19

a powiedzcie mi Kobietki, jak czujecie się jako mamusie ?? :-D
ja się czuję bardzo dobrze, też często trzymam małego na rękach bez powodu - tylko dla czystej przyjemności. A co do mojego chłopa, to dla niego nie jest to nowa rola - ma już 10-letnią córkę, ale potrafi leżeć obok małego i mówić do niego tak jakby ten rozumiał, no i uczy go mówić "tata" :-D
Też pomaga w kąpieli i innych czynnościach przy Bartku. No i tak samo jak u donatki nie karmi - brak cycków :-D :-D

[ Dodano: 2009-01-18, 20:39 ]
ananke i Marcia Wy tez miałyście cesarkę - nosicie pasy poporodowe lub zamierzacie, jeżeli tak, to ile czasu po cięciu musi upłynąć aby je nosić, bo ja znalazłam sprzeczne informacje: niektórzy zalecają od razu po cesarce, a inni po kilku tygodniach i zgłupiałam już od tego :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

19 sty 2009, 00:13

gaga22, mi mówiono, że teraz nic nier wolno z powłokami brzusznymi robić conajmniej 4 miesiące, bo wewnętrzne szwy muszą się zagoić... z ćwiczeń zaleca się wciąganie brzucha na stojąco i siedząco, i leżąco :ico_noniewiem: i to też najmniej 4 miechy, a potem można powoli zacząć inne ćwiczenia wprowadzać...
o pas nie pytałam, ale we wtorek będzie u mnie położna to zapytam, noo, chyba że u którejś może byłaby wcześniej to też zapytajcie :-)

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

19 sty 2009, 01:28

z ćwiczeń zaleca się wciąganie brzucha na stojąco i siedząco, i leżąco :ico_noniewiem: i to też najmniej 4 miechy, a potem można powoli zacząć inne ćwiczenia wprowadzać...
wiem, że ćwiczyć nie wolno, ale znalazłam coś takiego - ćwiczenia dla kobiet po cesarce, one nie są na brzuch wzmacniają inne mięśnie
http://www.szpitalkarowa.pl/reha4a.htm

U nas robią remont klatki schodowej i od godziny 7 do 15 nie będę miała prądu. Do napisania po południu, papa

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

19 sty 2009, 10:13

one nie są na brzuch wzmacniają inne mięśnie
noo, część z nich angażuje mięśnie brzucha :-)
ja jeszcze cosik takiego znalazłam:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-m ... 8_7809.htm

ja tak na chwilkę tylko, bo padam.. Młody w nocy wojował trochę, więc lekko niedospałam :-) i doła mam dalej... :ico_puknij: juz nie wiem, jak ze sobą gadać, żeby się wygrzebać z tego...

miłego dzionka Kobietki i Maluszki :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość