Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

23 lut 2010, 18:31

Martalka, mam nadzieję, że znajdzie się dobra duszyczka i Ci pomoże wsiąść i wysiąść do mobilka jesli tylko będzie taka potrzeba ;)

dziewczyny napiszcie jakie ciuszki uważacie za niezastąpione w pierwszym miesiącu życia dzieciątka, jaki rodzaj i ile sztuk powinnam mieć na początek i jakich rozmiarów najlepiej, czy od razu roz.63, czy 56 też kupować ??

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

23 lut 2010, 18:32

Samanta, a ja widzę spoconą, zziajaną, wkurzoną, i bezradną martusię :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

23 lut 2010, 18:32

symbolicznie coś różowego i basta
coś o tym wiem ;-)

[ Dodano: 2010-02-23, 17:34 ]
Samanta, z rozmiarem 56 nie ma co szaleć, bo dzidzia szybko wyrośnie. a może się zdażyć tak, że nawet nie założy, jak się duży bobasek urodzi. kup tak po 5 szt. bodziaków i pajacyków i więcej nie. nastaw się bardziej na 62 i 68.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

23 lut 2010, 18:47

Samanta, ja jestem fanką body. Mam większość przez głowę zakładane. Dwa miałam rozpinane i powiem szczerze dłużej się je zapina niż delikatnie nakłada te przez głowę. Więc wybór należy do Ciebie.
Na body zakładałam chłopakom pajace (z długim rękawem i nogawkami- rozpinane na całej długości- teraz mam na początek zamiar z nich korzystać, chyba czerwiec nie będzie upalny, więc warto trochę ich mieć. W upały tylko body zapewne będą w użyciu).
Na początek to wystarczy, bo jest dla dziecka najprzyjemniejsze,nic nie uwiera, nie podwija się.
(kaftaników, koszulek zapinanych etc nie zamierzam używać- nie lubię).
Noo, chyba, że coś mnie tak urzeknie w sklepie że nie wytrzymam i kupię jakiś dresik, sweterek alboco :ico_brawa_01: Nie mówię nie :ico_haha_01:
Z drobiazgów: skarpetki zamiast "łapek niedrapek" (niedrapki spadają)
i cienkie czapeczki bawełniane. Ja lubię "smerfetki", ale chyba na lato będą za ciepłe.

A rozmiary- mój Bartek-przy ur ważył 3 kg, zaczynał od rozmiaru 62- no tooopił się ciut, ale po 2 tyg były już dobre, a zaraz potem już wskoczył w 68. (niestety nie było nas stać na zakup jeszcze ciuszków w rozm 56).
Dla Damiana miałam body 56- ze 3 sztuki- za długo nie pochodził, toż to takie maciupcie, a też ważył 3kg 100gr.

[ Dodano: 2010-02-23, 17:49 ]
Tibby, dostałam maila :) Daj znać ile przesyłka.

[ Dodano: 2010-02-23, 17:52 ]
Tibby, no to już wszystko wiem, wysłałaś w międzyczasie. dzięki :D

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

23 lut 2010, 19:05

Martalka, już sobie Ciebie wyobrażam taką z jezorkiem na wierzchu :ico_olaboga: ale ja tam wierzę w Ciebie i wiem, że gdybyś nie dała rady to pewnie byś sie nie pokusiła o te podróż :D

tibby, Martalka, tak też myślałam i zaczełąm kupować właśnie rozmiar 62 :-) moze kupię ze 3 bodziaki 56, a reszta tak jak mówicie, najwyzej podwinę rękawki lub nogawki. faktycznie body jest takie uniwersalne, więc najwięcej sztuk zakupię. wiekjie dzięki za info

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 lut 2010, 20:54

Ależ ponapisywałyście dzisiaj! :ico_brawa_01:

No to od poczatku - u nas też pogoda cudna!!!!!! :ico_brawa_01: i oby tak zostało.

Nicola, no wreszcie!!!!! Cieszę się, Kochana, bardzo, że wyniki są ok i że już jestes w domku! :-D Pewnie nadrabiasz zaległości w zabawach z Karolinką.

Martalka, agniecha, Samanta, :ico_brawa_01: za kolejne skończone tygodnie!

Martalka, nie wsiadaj do autobusu z wysokim progiem! :ico_nienie: No chyba że jakichś dwóch ochotników sami Ci wniosą wózek, bo jak Ty rownież musiałabyś dźwigać, to chyba nie bardzo. Lepiej poczekaj na inny model !

Samanta, dzięki za wsparcie! Powiem szczerze, że nie wiem czy uda mi się obronić przed porodem. Narazie stawiam sobie za cel zdanie egzaminów, bo to nie lada wyzwanie no i mam nadzieje, że do maja wpłyną recenzje zebym mogła jeszcze na spokojnie przygotować sie do odpowiedzi. A z obroną to już nie wiem. Chodzi o to, że w przypadku obrony pracy doktorskiej jest wiele formalności - ileś tam czasu musi upłynąć od wpłyniecia recenzji, ileś od zdania egzaminów, 2 tyg od zatwierdzenia wszystkiego przez rade wydziału i nawet jesli by się udało z tym wszystkim wyrobić do czerwca to i tak byłoby ryzykowne wyznaczać jakis dzień w czerwcu bo jedna z recenzentek musiałaby przyjechać z drugiego konca Polski. Po prostu nie wypada mi podejmować takiego ryzyka, bo gdybym wówczas wylądowała na porodóce to takie planowanie zostałoby uznane najzwyczajniej za nietaktowne. Więc szczerze powiem, że bronić się mogłam równie dobrze we wrześniu :-)

A propos ciuszków potrzebnych na samym poczatku, to ja chyba się z tym wstrzymam maksymalnie długo, bo przecież blizej terminu na usg już można zobaczyc jak duże jest dziecko i wtedy ewentualnie decydować się na jakieś rozmiary :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

23 lut 2010, 22:14

dziewczynki byliśmy dziś u księdza - ślubujemy z moim M. 04.09.2010! razem z chrzcinami imprezka :ico_brawa_01:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 lut 2010, 22:34

Wow!!! tibby, ale super wiadomość - 2 w 1 :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

23 lut 2010, 22:39

julchik22, przynajmniej zaoszczędzimy na kasie robiąc dwie imprezki za jednym zamachem! :-D

dobranoc. :ico_papa:

jutro do ginki! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

23 lut 2010, 23:00

tibby, super wiadomość! Moje gratulacje! :-) :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość