Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

15 lis 2012, 17:27

Dlatego caly ten proces wprowadzania jedzenia nie służy tylko zaspokojeniu głodu, ale i nauce "manipulowania" jedzeniem w rękach, buzi, łykaniu).
no właśnie i mam wrażenie że jak ominie się ten etap- podawania jedzenia do rączki i większych kawałków to potem są jeszcze większe problemy.. ja wychodzę z założenia że "brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" i tym samym przy obiedzie staram się aby mały jak najwięcej brał w swoje rączki i uczył się jedzenia- to nic że co kilka dni pierzemy przykrycie krzesełka i musimy zmieniać ubranie bezpośrednio po każdym posiłku-za to już teraz widzę jego "dojrzałość jedzenia"- je spore kawałki, ładnie bierze jedzenie w rączki i potem do buźki (do niedawna każde jedzenie podane gdziekolwiek indziej niż rączka służyło za zabawkę- teraz odróżnia zabawki od jedzenia :ico_oczko: ). i nieskromnie powiem Ci że jak widzę co poniektóre matki (bez urazy dla nikogo) stojące nad swoimi dziećmi i chuchające i dmuchające na nie to jestem dumna z siebie za swobodny sposób wychowywania Piotrusia :ico_wstydzioch:
najchętniej chlebek (skórkę), albo chrupa Flipsa. Ale ma czas. Przekona się mam nadzieję..
przekona się napewno :-) ale i z drugiej strony dzieci też mają swoje gusta i nie każde musi lubić wszystko jeść :-)
jagódka siły i wytrwałości życzę :ico_pocieszyciel:
rybka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Szymusia :ico_brawa_01: mam nadzieję że już lepiej się czuje :-) może się nauczy i będzie już sam zasypiał :ico_sorki:
biniu :ico_szoking: no ładnie przybiera :ico_brawa_01: a muszę Ci się pochwalić zasypianiem Piotrusia :ico_oczko: ustaliliśmy pewnie rytm dnia i od tygodnia wychodzi nam świetnie- mamy 2 drzemki- ok.11 i 15.30- przed każdą dostaje mleko, bo tak wypada akurat jego pora jedzenia, przy butli już przymyka oczka, ale zasypia w kilka chwil po odłożeniu do łóżeczka :-D i w sumie śpi ok. 2-2,5 godziny w ciągu dnia- jedna 30min, druga ok.2 godzin.. nawet nie wiesz jak się cieszę :ico_oczko:
agasio dla Oli za postępy :ico_brawa_01: a Tobie chwili odpoczynku życzę :ico_pocieszyciel:
a dziś my stawiamy :ico_tort: za 7 miesięcy Piotrusia :-D i Piotruś na 7 miesiąc zrobił sobie prezent i zaczął podnosić się jak do raczkowania- nawet spróbował się ruszyć z miejsca, ale nie utrzymał równowagi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 lis 2012, 17:46

a muszę Ci się pochwalić zasypianiem Piotrusia
Brawa dla PIotrusia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
U nas różnie to bywa, ale śpi lepiej, tzn. dłużej.

A tak zmieniając temat, myślałyście już może nad kolejnym fotelikiem dla malucha. Ja zaczęłam się rozglądać. Wiem, że najlepiej żeby dzieć taki jeździł jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy - bo tak najbezpieczniej. Ale temu mojemu "maluchowi" strasznie już niewygodnie w foteliku, tym bardziej że teraz grube ubrania się wdziewa i każda jazda samochodem to marudzenie po około pół godzinki, no chyba ze zaśnie. Wiem też, że im mniejszy zakres wagowy tym lepiej, ale jak ja teraz kupię np. taki 9-18 kg to za rok pewnie znowu byśmy musieli zmieniać, nie? A jakie Wy macie - bo przypuszczam że mamy z dorobkiem dzieci 1+ mają więcej do powiedzenia na ten temat?

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 lis 2012, 21:20

Mnie sie wydaje ze ten mega gwaltowny wzrost jezt juz za nami i zanim 19kg osiagnie dziecko to troszke czasu minie :-) Takze osobiscie bedziemy kupowac 9-18. Jeszcze jezdzimy w 0-13.

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

16 lis 2012, 21:24

biniu, takie 9-18 będą dobre na ścisk jeszcze do 3-4 roku życia. Na ścisk, bo pasy często robią się za krótkie zanim dziecko ma te 18 kilo.
Ja zawsze chwalę nasz fotelik którym jeździ milena. Jasiowi też chcę taki kupić. Tylko najpierw chcemy zmieniać samochód, i jeszcze nie wiem jak dzieci usytuuję... Te 9-18 są wygodne, bo zwykle są pochylane do spania.
Milena ma fotelik Radian firmy Sunshine Kids (chyba teraz zmienili nazwę na "Diono"). Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Supermarketowe atrapy odpadają.

taki
Obrazek tylko w kwiatki.
Obrazek
tabelka na kogo pasuje
Problem polega tylko na tym, że fotelik trzeba sprowadzić ze stanów. :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: I kosztuje dość dużo, ale biorąc pod uwagę, że potem służy on do końca "fotelikowania" czyli jako "booster", to już więcej fotelika nie musimy kupować.
nie ma go w testach fotelików w europie, bo ma on homologację tylko na stany, ale ocene bezpieczeństwa jedną z najwyższych, o ile nie najwyższą. Tyłem wozi się dzieci do ponad 20 kilo. Czyli moja Milena lat 2,5, jeżdzi tyłem. I jeździc będzie jeszcze długo. :)
Fotelik nie ma regulacji pochylenia oparcia, ale i tak jest pod kątem montowany, więc śpi się jej wygodnie i jedzie wygodnie.

W ogole są tez inne foteliki montowane tyłem dla starszych dzieci. Maxi cosi taki ma też.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

17 lis 2012, 22:40

hej,u nas bunt ! Nie wiem o co chodzi,nie chce jesc kaszki,obiadkow,tylko cycki i to konkretnie cycek lewy.No pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo,cycek prawy pelen mleka,przystawiam - ten ciagnie ale jakos tak caly czas wykreca sie i szuka drugiego,przystawiam do lewego,moment zasypia. Macie jakies pomysly? Czuje,ze tam jest mleko,wiec nie ma,ze nie leci,nie jest tez jakis full ,ze leci mu za duzo i sie wkurza,no nie wiem co jest grane :( A zebow brak :(

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

18 lis 2012, 16:14

Witam

wczoraj pochowałam swojego tatusia :cry: :cry: :cry: zmarł w środę...miał zator... :cry: :cry: :cry: cięzko jest mi z tym bardzo... :(

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

18 lis 2012, 20:03

dzwoneczku, przytulam :ico_pocieszyciel: Współczuję straty...

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

18 lis 2012, 21:01

hej,u nas bunt ! Nie wiem o co chodzi,nie chce jesc kaszki,obiadkow,tylko cycki i to konkretnie cycek lewy.No pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo,cycek prawy pelen mleka,przystawiam - ten ciagnie ale jakos tak caly czas wykreca sie i szuka drugiego,przystawiam do lewego,moment zasypia. Macie jakies pomysly? Czuje,ze tam jest mleko,wiec nie ma,ze nie leci,nie jest tez jakis full ,ze leci mu za duzo i sie wkurza,no nie wiem co jest grane :( A zebow brak :(
a moze podstaw go do prawego cyca z pozycji tzw "spod pachy" wtedy bedzie myślałże ssie lewą pierś
Obrazek
o w ten sposób

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

18 lis 2012, 21:41

dzwoneczek - przykro mi bardzo :(

margolcia - dzieki,sprobuje !

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

Re: Od MARCA do MAJA-2012--Nasza EKIPA WIOSENNA

18 lis 2012, 21:51

dzwoneczek - strasznie mi przykro :ico_pocieszyciel:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość