Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

25 paź 2007, 13:17

mary pisze:Mój Mąż się śmieje że na Boże narodzenie odpakujemy nasz PREZENCIK :-D na który czekamy 9 miesięcy już. Napewno takie odpakowywanie Prezentu zapamiętam na zawsze hihi ...


Wszystkie dostaniemy nasze upragnione prezenty Świąteczne, tylko jedne na czas, a drugie z "lekkim" poślizgiem, ale Wszystkie się doczekamy!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

25 paź 2007, 14:14

Cześć dziewczyny, ja też jakaś nie dzisiejsza... tyle mam roboty, a nic mi się nie chce, szukam na allegro torebki dla mojej mamy, bo ma urodziny za 5 dni...
Ja mam termin na 13-tego wg ostatniej@ (której daty z resztą nie potrafiłam precyzyjnie określić :ico_noniewiem:) ale też się spodziewam raczej sylwestra z niespodzianką-jakieś mam takie przeczucie :ico_oczko: dzisiaj po przebudzeniu malutka się tak rozpychała strasznie-szybko zawołałam Kubę... cieszył się jak głupi :ico_haha_01: chyba szpagaty robiła, bo po dwóch stronach brzucha u góry nagle mi się takie rogi robiły :ico_brawa_01:
monia szybko sie melduj po powrocie od lekarza :-)

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

25 paź 2007, 14:32

Ja mam wedlug ostatniej @ termin mam na 11.01.07 .... i tego to wogole nie jestem pewna, bo ja mam dlugi cykl i nie wiem czy wzieli to pod uwage przy obliczaniu :ico_oczko: ,
ale wg usg mialam na 08.01.07 i przy ostatnim usg lekarz potwierdzil, ze Maly rozwija sie zgodnie z tym terminem, wiec tego sie trzymam....

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

25 paź 2007, 15:34

no właśnie ja też miałam długie cykle 32-34 dniowe... nie wiem jakie to ma znaczenie jeśli chodzi o termin porodu, ale moja mama na przykład miała cykle bardzo krótkie i 3 razy rodziła 10 dni przed terminem... czy więc długi cykl oznacza, że będziemy przeterminowane?

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

25 paź 2007, 15:41

No to ja mam jeszcze dłuższy 40 dni.... :-), z tego co wiem, to ma to znaczenie przy obliczaniu terminu porodu, dodaje sie odpowiednia ilosc dni, w zaleznosci od cyklu, ale ja mysle ze nie ma sie czym przejmowac, bo jak Malenstwa beda chcialy wyjsc, to sobie wyjda i nie beda sie patrzec w kalendarz :-D
Ale jest to mozliwe ze mozemy byc przeterminowane......

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

25 paź 2007, 16:53

mary pisze:Styczeń też ma swoje zalety-będzie najstarsze a nie najmłodsze w klasie.


No moi rodzice tak maja.... mama jest z grudnia, a tata ze stycznia i powinna byc teoretycznie miedzy nimi roznica 4 lat, ale tak fatycznie to jest 5 lat... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

25 paź 2007, 17:33

hej kochane.Już Wam piszę jak wizyta.
Generalnie jest wszystko super mały sie rozwija prawidłowo na 31 tydzień ciąży i jest taki duży,ze lekarz nie mógł go objąć na usg.Na to stawianie brzuszka kazał mi zwiekszyc dawke magnezu i nospy,a jak bedzie coraz gorzej to szpital,ale to juz jak by było tragicznie,a przeciez nie jest :ico_sorki: Jedyne co mnie zmartwiło to ,że łożysko jest na ścianie lewej bocznej,ale lekarz powiedział,że nie ma powodów do paniki bo ono może sie jeszcze przesunąć,ale nie mam sie martwić najważniejsze,że nie jest przodujące :ico_noniewiem: :ico_brawa_01: Nio i szyjka twarda i długa jak u żyrafy hehe :ico_wstydzioch:
Także ogólnie jest dobrze :-)
A i jeszcze mam zrobić badania na Hbs i VDRL,nie mam pojęcia co to takiego,ale zrobie :-)

Buziaki i pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

25 paź 2007, 18:54

Monia,

Super ze z synkiem wszystko dobrze!! Hbs ja tez mam zrobic, Marcia pisala ze to jest badanie na przeciwciala zoltaczki, a to drugie to nie mam pojecia co to za badanie!
Moj tydzien temu moj "malec" wazyl 1087 g, lekarz spojrzal aluzyjne na WIELKA mamusie i powiedzial, ze normalny jest jak na swoj wiek... nie za duzy.....!! :ico_oczko:

Mary, moj maz zaczal gadac do mojego brzucha po ostatnim usg, na ktorym byl ze mna :-) Niektorzy faceci potrzebuja wiecej czasu, zeby sie oswoic z mysla, ze KTOS siedzi w naszym brzuchu :-) Trzeba chwytac takie chwile, bo juz moga sie nigdy nie powtorzyc.....

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

25 paź 2007, 21:02

Hej.

Monia super ze wszystko w porządku na wizycie i synek rośnie zdrowo. Jak jest taki duzy to pewnie kolosek się urodzi hihi :-D
Ja dopiero bede miała skierowanie na jakies badania na następnej wizycie tak więc nie pomogę w tej kwestii.

Ide juz spac, jestem wykonczona. Do jutra kochane, papa :-)

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

25 paź 2007, 21:42

ja badanie te wszystkie co piszecie mialam na samym poczatku teraz co jakis czas robi mi tylko badanie krwi i moczu.

[ Dodano: 2007-10-25, 21:49 ]
mary pisze:Wiecie, troszkę Wam zazdrościłam jak pisałyście że Wasi Mężowie przystawiają ucha, gadają z Waszymi Maluchami itp. Mi trochę brakowało żeby mój Marcin juz teraz nawiązywał kontakt z Malutką, ale nie mówiłam mu o tym tylko czasem tak dla zabawy sugerowałam np." że Dzidzia chce buzi na dobranoc". dzisiaj mnie pozytywnie zaskoczył bo sam przytulił sie do Brzucha i gadał z Dzidzią i pukał do Niej. Wiem, że to nic takiego ale ja się wzruszyłam. Pewnie u większości tatusiów to jest normalne takie zabawy z Dzidzią.
moj maz tez bardzo malo do brzuszka gada czasami mi przykro ale zauwazylam ze jak spie znaczy udaje on tak mysli to wtedy sobie glaska brzucholek on moze sie wstydzi z juka wiecej glaskal ale moze dlatego ze to wtedy bylo dla nas dziwne ze tam cos sie rusza bo pierwszy raz. Ale za to moja Julka glaszcze caluje przynosi zabawki.Dzisiaj powiedziala ze jak ja spalam to dzidzia wyszla i byla z nia i tata na spacerku niezla fantazje ma. :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2007-10-25, 21:52 ]
Dziewczyny wy macie sie fajnie ze na poczatku stycznia moze naprawde juz na swieta ja mam termin dopiero na 22 wiec jakby tak po terminie dwa tygodnie tio juz prawie luty.Julke urodzilam w dzien terminu tak jak lekarz powiedzial i nawet miala taka wage jak mowil bo powiedzial ze 3100 no a Julka miala 3160 :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość