elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 sie 2011, 13:25

izuś_85, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Majci, super, ze już tez zaczaiła o co biega, jeszcze troszke i pampery odda młodszemu rodzeństwu hihihihi:)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 sie 2011, 13:49

izuś_85, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Majci, super, ze już tez zaczaiła o co biega, jeszcze troszke i pampery odda młodszemu rodzeństwu hihihihi:)
nawet nie wiesz jak sie ciesze ze sie w końcu przełamała
nie chciała sama...
a na siłe raz ja przytrzymałam na nocniku, płakała a ja nie wiedziałam czy nie zrazi sie bardziej
wystraszyła sie tego pierwszego siku
ale szybko ją podniosłam na duchu i wychwaliłam
zdziwiona była bardzo ale od tej pory jakoś samo poszło
przestała sie bać :ico_sorki:

teraz małymi kroczkami może odejdziemy od pieluch zupełnie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 sie 2011, 16:56

a na siłe raz ja przytrzymałam na nocniku, płakała a ja nie wiedziałam czy nie zrazi sie bardziej
własnie tak czytałam i zastanawiałam sie co dalej bedzie :ico_sorki: dobrze ze wszystko ok bo na prawde mogła sie wystraszyc porzadnie :ico_sorki:
:ico_brawa_01:

[ Dodano: 05-08-2011, 16:59 ]
Ja jak zdjęłam pieluchę raz to już nie założyłam jej nidy wiecej.
Od tej pory z poczatku zdazało sie Zuzi zrobic kupe w gacie a potem juz ani razu
Od razu zaczela robic na nocnik bo chyba zauwazyła ze wygodniej
od razu tez zdjelam pieluche na noc - nie ze na wyjscia w pielszuce w domu bez bo dziecku ciezko załapac i dlugo to trwa :ico_noniewiem:
Wydaje mi sie ze ta metoda nie jest zła bo moje dziecko kochane w przeciagu prawie 3 miesiecy raz w nocy sie posikało :-D
karina22, Twoja córcia ma 3,5 roku... moim zdaniem powinnas się za to zabrac i nie tłumaczyc tym ze się nie da... da się ale to jest efekt zaniedbania! NIe obraz się ale ja jak widzę 4 letnie dziecko!! w pieluszce albo ze smoczkiem to mam ochotę matce dac w łeb

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

05 sie 2011, 21:16

elibell, izuś_85, ramonka, super ze dziewczyny zalapaly :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

co do kupy to u nas bylo kiepsko, bo jak siku szybko wołała to kupy nie czula chyba kiedy idzie, wolala w trakcie wiec zawsze bylo w majtkach :ico_olaboga: :ico_olaboga: od jakiegos czasu wola i w miare szybko wiec jak jestesmy na podworku to mamy czas na dojscie do domu :ico_sorki: :ico_sorki: w nocy tez woła i mnie budzi albo do rana ma sucho ale chyba nie odważę sie jeszcze zabrac pampersa do spania :ico_noniewiem: wydaje mi sie ze za szybko i tak ciesze sie ze na dzien pozbylismy sie pieluch

NIe obraz się ale ja jak widzę 4 letnie dziecko!! w pieluszce albo ze smoczkiem to mam ochotę matce dac w łeb
ja moze nie tak drastycznie ale też uważam że to jest ewidentna wina rodziców i lenistwo i nic tego nie tłumaczy

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 sie 2011, 21:27

ja moze nie tak drastycznie
spokojnie :-P to tylko moje marzenia :-D
anetka607, ale Twoja córcia ma dopiero 1,5 roku skonczone wiec spokojnie ona ma jeszcze czas :ico_sorki:
Ja to nie mam zdrowia do takich podchodow, jest nie ma - sama sie gubie a co dopiero dziecko tyle ze nie ma co porownywac dzieci do siebie - Zuzia duzo starsza przeciez bo pol roku to sporo :ico_sorki:

[ Dodano: 05-08-2011, 21:27 ]
o i znajoma mi mowila kiedys ze szok ze ona w nocy bez pieluchy bo jej corka do 5 r.z. na noc miała :-/ masakraaa :ico_szoking:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

05 sie 2011, 21:48

bo jej corka do 5 r.z. na noc miała :-/ masakraaa :ico_szoking:
tez znam takie przypadki, plus butla z mlekiem na dobranoc w wieku 5 lat :ico_szoking:
wiec spokojnie ona ma jeszcze czas :ico_sorki:
nie boje sie nawet jak sie zasika ale i tak do tej pory w nocy budzi sie po pare razy bez powodu i z rykiem i do niej chodzimy na zmiane wiec jakby jeszcze przyszlo przebieranie i by sie wystraszyla, bo placzem reaguje za mokre majtki i nie spala :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 sie 2011, 21:52

butla z mlekiem na dobranoc w wieku 5 lat
:ico_szoking: :ico_szoking: matko nawet mi nie mow :ico_olaboga:
to na szczescie mamy juz za soba bo Zuzia mowi nie wszystkiemu co w płynie po za zupką i soczkami :-D

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

05 sie 2011, 21:56

to na szczescie mamy juz za soba
my butli pozbylismy sie przed roczkiem jeszcze a smoka ponad miesiac temu dopiero :ico_wstydzioch:
matko nawet mi nie mow :ico_olaboga:
w rodzinie to bylo i kiedy zabralam małej smoka i ona sie upominala to mnie nazwali wyrodna wredna matką w którymś momencie sama nie wiedziałam co robic ale nie poddałam sie wbrew wszystkim :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 sie 2011, 22:53

karina22, Twoja córcia ma 3,5 roku... moim zdaniem powinnas się za to zabrac i nie tłumaczyc tym ze się nie da... da się ale to jest efekt zaniedbania! NIe obraz się ale ja jak widzę 4 letnie dziecko!! w pieluszce albo ze smoczkiem to mam ochotę matce dac w łeb
oj mi się osobiście też to nie podoba i uważam za lenistwo ze strony matek, ogółem rodziców, chyba, ze dziecko jest specjalnej troski, jeżeli moge to tak nazwać to co innego. Ja np. uczyłam małą długo, ale uczyłam, nie poddawałam się choć już miałam chwile zwątpienia, ale celem moim było by pieluchy poszły sobie nim drugie urodzę, nie wiem czy go osiagnę cąłkiem, ale podobnie jak
ramonka
robię już, bez pieluchy wszędzie idziemy, kupka w gatki, trudno, albo się wyrzuci gatki albo wypierze, ale skoro z sisi zaczaiła to i z kupką zaczai, bo przeciez nie wygodnie jak cos dynda i dziś tak było i szybko zawołała że kupka jest, za póxno by na nocnik posadzić ale zawołała, że jej źle.
o i znajoma mi mowila kiedys ze szok ze ona w nocy bez pieluchy bo jej corka do 5 r.z. na noc miała masakraaa
:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: to już chyba nie jest normalne, przesada,.
nazwali wyrodna wredna matką w którymś momencie sama nie wiedziałam co robic ale nie poddałam sie wbrew wszystkim
no jeżeli dbanie o zdrowie dziecka jest rozpatrywane jako wyrodne, no to bardzo wyrodna jesteś, ja uważam, że smok psuje zeby i mam wiele przykładów tego dookoła, dzieci 4 letnie z pruchnicą, bo z butelki piją mleko na noc, na dzień na każdą okazję i ssają smoki, i zeby układają sie (szczęka) w kształt dziubka - no nie chciałabym by moja córa czy drugie dziecie tak miało. Nawet karmienie piersią w wieku 3,5-4 lata uważam za przesadę, bo ani nie ma to już wartości odżywczych, ani nie jest wygodne dla matki, a pielucha w tym wieku, to juz definitywnie lenistwo i wygoda, ale jeżeli komuś chodzi o wygode, to nie wiem po co decyduje się na dziecko, lepiej pieska sobie kupić, tez można ubrać ładnie:):) Z góry przepraszam jeżeli kogoś uraziłam swoimi słowami ale jest to moja osobista opinia tylko i wyłącznie

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 sie 2011, 23:09

Ja np. uczyłam małą długo, ale uczyłam, nie poddawałam się choć już miałam chwile zwątpienia, ale celem moim było by pieluchy poszły sobie nim drugie urodzę,
ale dokładnie tak, to my mamy sie starac, to my mamy się niejednokrotnie meczyc - bo dziecko? tak samo sie nie oduczy.. chyba ze poczekamy az bedzie miec faktycznie 5 lat i dzieci je beda wysmiewac co odbije sie trauma na całe zycie
nie ma tak ze sie nie da, wszystko sie da - no dokładnie nie mowimy o chorobie - tylko trzeba chciec
bo przeciez nie wygodnie jak cos dynda i dziś tak było i szybko zawołała że kupka jest
i o to chodzi własnie, dlatego przekona sie ze warto na kiblelek
a jak dostanie pieluszke to bedzie ciezko potem - bo mimo ze to dziwne to dzieciom wygodniej :ico_sorki:
ale jeżeli komuś chodzi o wygode, to nie wiem po co decyduje się na dziecko, lepiej pieska sobie kupić, tez można ubrać ładnie:):)
:ico_haha_01: :ico_haha_01:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość