Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

31 sie 2011, 08:02

Witam!
ladybird23, mój mały też wytrzymuje od godziny do trzech. Różnie. Ale ładnie przybiera na wadze. Wczoraj mięliśmy bilans i mój synek waży 4700 więc w miesiąc przybrał 1600 gram i urósł 4cm. Mam spróbować karmić go co minimum dwie godzinki żeby nie było brzuszkowych problemów jak do tej pory. Więc jak zaczyna szukać i krzyczeć cycka po godzinie to wkładam go w chuste i idziemy na spacerek bo w wózku nie polezy jak cyca nie dostanie.
ja dzis poszlam sama na zakupy z moimi corami i
Ja niestety na codzień muszę to robić bo mąz od rana do wieczora w pracy :( Ale dajemy rade. Mały na rowerku biegowym a drugi w wózku albo chuście. Staram się zrobić ile moge do 12 zanim go z przedszkola odbiore bo w końcu sie przyzwyczaił. Ale nie zawsze się da.
Karolina GRATULACJE! Czyli jednak sierpnióweczka. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Później podopisuje dziewczyny na pierwszą stronkę. A teraz ide ubierać chłopców i idziemy do przedszkola.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

31 sie 2011, 09:29

wow KROLINA gratuluje bardzo bardzo. W końcu się doczekałaś ;-). To już wracaj do nas szybko i opowiadaj co tam i jak tam u Ciebie :-).
U mnie nocka kiepska, tzn nie byłoby źle, gdyby mały po jedzonku ładnie zasnął, ale mu się wcale nie chciało, z kolei mi strasznie i tak się mordowaliśmy jakieś półtorej godzinki, aż zasnął. Ogólnie teraz wprowadzam różne zasady z książki "język niemowląt" i pewnie dlatego troszkę nam się wszystko przestawia. Ale jak się Alanek przyzwyczai to będzie nam o wiele łatwiej to wszystko szło.
A mam pytanie, wasze dzieci też zanim się przebudzą konktretnie to popłakują? Mój jest taki śmieszny, że potrafi rozwyć się przez sen, ale po 30sekundach kiedy ja już do niego dolece, nagle jest cisza i on śpi smacznie dalej :ico_szoking:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

31 sie 2011, 11:50

ja tez dostalam wiadomosc od karoliny, ale zirafka mnie ubiegla bardzo wczesnie zeby wiesc przekazac :ico_oczko:

nina moja sie budzi raczej z usmiechem na twarzy do swoich misiow, ja jak jej sie pokaze to tez cala happy, ale jakbym zniknela to robi "kopytko" :-( i nawoluje :ico_placzek:

joanna na spacerze jest w stanie wytrzymac te 2-3 godz, ale w domu..jeszcze szczegolnie jak nie spi to nie ma opcji, czesto tez uleje wiec brzusio automatycznie robi sie pusty :ico_noniewiem:
a co robisz z Malym jak prowadzisz Starszego do sali, wyciagasz go, bierzesz na rece, czy zostawiasz w wozku?
bo my od jutra zaczynamy przedszkole i tak sie zastanawiam jakbym dala sobie rade z Kalinka zaprowadzajac Mile :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

31 sie 2011, 13:19

miesiąc przybrał 1600 gram
no to pieknie... kurczę tylko moja pannica cos odstaje bo tylko 800g ale może dlatego ,ze to dziewczynka??
wasze dzieci też zanim się przebudzą konktretnie to popłakują?
noo nie zawsze ale zdarza sie ze jest nagle jeden ryk ja podbiegam a tu juz cisza i jakby nigdy nic śpi sie dalej.
ale zirafka mnie ubiegla bardzo wczesnie zeby wiesc przekazac

akurat była pora karmienia hihihi

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

31 sie 2011, 16:26

A mam pytanie, wasze dzieci też zanim się przebudzą konktretnie to popłakują?
Rzadko płacze po obudzeniu. Ale często zdarza mu się właśnie płakać przez sen. A jak do niego dojde to już śpi smacznie :)
czesto tez uleje
Mój tez często ulewa :(
a co robisz z Malym jak prowadzisz Starszego do sali, w
U mnie przedszkole jest całe na jednym poziomie więc wjeżdżam wózkiem jak mały stęka i popłakuje to jade z nim do szatni i tam mały się przebiera w papcie i idzie do sali a jak mały smacznie śpi to zostawiam go w holu i zaprowadzam małego. Wózek widze i tam siedzi zawsze jakaś Pani która jakby co zawoła. Na ręco biorę go tylko jak krzyczy a potrafi się rozwrzeszczeć.
no to pieknie... kurczę tylko moja pannica cos odstaje bo tylko 800g ale może dlatego ,ze to dziewczynka??

Ale Patryk tez mniej więcej tyle przytył i my ogólnie do drobnych nie nalezymy. :ico_haha_01:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

31 sie 2011, 20:55

moja dzis jest cudna..ladnie w dzien spala, tzn po kazdym karmieniu sobie drzemala ok godz, potem mama sie odwazyla wziac ja na spacer, ale do godz byla z nia spowrotem na placu tak na wypadek gdyby zglodniala :ico_haha_01:
a teraz lula w swoim lozeczku :ico_sorki: jeszcze tylko przesypiania nocek brakuje, ale i tak slicznie spi w nocy :ico_sorki:

joanna a ja nie dosc ze do samego przedszkola musze po schodach wchodzic to jeszcze salka Milki jest na pietrze, wiec jak mi przypadnie ja prowadzic z Kalinka to bede musiala Mala na rekach nosic :ico_noniewiem:
a ja sie dopiero teraz doczytalam ze twoj maluch ma imie Patryk :ico_wstydzioch: bardzo ladnie :-)

zirafka myslisz ze 800 g to malo?moja w ciagu 3 tyg przybrala 940 g wiec tez nie jakos super duzo.. :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

01 wrz 2011, 07:55

ladybird23 napisał/a:
czesto tez uleje

Mój tez często ulewa :(
a czym jest spowodowane ulewanie? Bo mojemu rzadko się zdarza i jak już to nie dużo, ale to dziwne, bo nie raz trzymam go 10minut odebknie porządnie, potem go położę, a jemu leci noskiem i buźką :ico_noniewiem:. Na szczęście nie mocno, także zaraz znowu nie jest głodny

A tak w ogóle to hej. Moje dziecko robi się coraz bardziej rozkoszne. A ta książka o której wam pisałam... naprawdę wszystkim polecam, jest rewelacyjna. Jak stosuje się zasady z niej, to o wiele łatwiej opiekować się każdym noworodkiem i niemowlakiem, bo wiadomo co w danym momencie potrzebuje. Szczególnie dla osób, których jest to pierwsze dziecko i wszystko wydaje się nowe i przerażające.

A wczoraj to mnie ciotki denerwowały. Wszystkie podchodziły za rączki go łapały, przykrywały mi go kocem, kombinowały na wszystkie sposoby, a bo to jemu zimno, a bo to gorąco i w kółko to samo, aż się biedny rozpłakał ze zmęczenia, jak tak wszystkie na nim wisiały :/. A one od razu, że pewnie głodny, albo ma kolkę albo to albo tamto :ico_zly: Co za ludzie, toż jestem matką i wiem co mojemu dziecku jest najlepsze, nikt go tak dobrze nie zna jak ja, więc co one się mądrzą :ico_noniewiem: :ico_nienie: .

[ Dodano: 01-09-2011, 07:57 ]
no to pieknie... kurczę tylko moja pannica cos odstaje bo tylko 800g ale może dlatego ,ze to dziewczynka??
dziewczynki z reguły mniej przybierają na wadze. Mój już urósł 2-3cm, a jeszcze miesiąca nie ma. Waży też sporo, pewnie już ponad 4,5kg. Zresztą w poniedziałek skończy miesiąc i wtedy go zważymy u Pani doktór.

Ladybird no to niezła jesteś. Ja też z małym wszędzie już chodzę, ale z dwójką dzieci chyba byłoby mi ciężko!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

01 wrz 2011, 12:23

witam
starsza juz w przedszkolu :-D od razu powiedziala ze chce zostac, a ja ja przepisalam do godz 15, zobaczymy co powie jak tak pozno przyjde :ico_noniewiem: a od jutra juz na 8-15..no zobaczymy jak to bedzie znosic :ico_noniewiem:
ja sie w tym czasie juz wybralam w krotka podroz z Kalinka, po prezent dla bratanka ktory dzis konczy 2 latka..Kalinka caly czas spala, juz pozwoli sobie podac smoka to tez szybciej zasnela :-) na razie to 2 podroz autem, mialam lekkiego stresa, bo patrzec na droge i na niemowlaka obok :ico_olaboga: ale spala spokojnie to tez spokojnie zajechalam i wrocilam :-)
zaraz sie biore za obiad, a po poludniu jedziemy na male przyjecie :-)

nina Kalinka ulewa praktycznie po kazdym jedzeniu jak nie spi, bo tak wierzga nozkami, macha raczkami, przeciaga sie ze zawsze uleje :ico_noniewiem:

a jak rozpoznaje kto jest kto..dzis zostala z A. sama jak szlam z Mila do przedszkola i jak wrocilam jakiego banana zrobila :-D i "a..ggi.."jakby chciala mamusiu powiedziec :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

01 wrz 2011, 15:07

zirafka myslisz ze 800 g to malo?moja w ciagu 3 tyg przybrala 940 g wiec tez nie jakos super duzo..

no sama niewiem bo moja te 800 w ciagu 5 tyg :ico_szoking: zobaczymy dzisij ile waży bo dzisiaj tez bedzie ważona przez położną.
A wogóle to cześć. U nas od rana zamieszanie bo wiadomo Kuba do przedszkola no i myslelismy ze będzie fajnie i przyjemnie bo przecież chodził juz do żłobka a tu ja za drzwi a on wpołacz i słyszałam tylko; Ja chce do mamusi.. mamusia... bosz i normalnie az mnie ściaskało ale zacisnęłam zeby i poszłam bo tylko tak trzeba... no i juz go wybrałąm i pani powiedziaal, ze byl bardzo grzeczny i spokojny i wiecej nie pąłakał, nawet sie przespał.
więc w miesiąc przybrał 1600 gram

Ale Patryk tez mniej więcej tyle przytył i my ogólnie do drobnych nie nalezymy
no to w koncu ile przytył? U nas 800 przez 5 tygodni!

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

01 wrz 2011, 18:43

Hej!
Patryk koło 1500 a Markus w miesiąc 1560 dokładnie.
nina0226, ulewanie spowodowane jest przeważnie własnie ruchliwością maluszka. Mój mimo że odbije to później jak rozrabia albo jak mu pieluche zmieniam to uleje. Czasami jak za dużo zje to przy odbijaniu też uleje.
Co do pieluszek to zaś zaczął się problem. Przelewa mi pieluszki :( Pielucha prawie sucha a on zasikany :( I zacznie się poszukiwanie pieluch jak z pierwszym synem :( Ehhhh. Myslałam że Niemiecki pampers się sprawdzi a tu lipa.
nina0226, takie pouczanie ze strony obcych że tak powiem to norma. Wysłuchaj ale zrób swoje. Nie przejmuj się.
ladybird23, co do usypiania to u nas była katastrofa ale zobaczymy czy moja metoda podziała chociaż dzisiaj wyłam razem z Markusem. Tatuś nauczył na rączkach i miałam przerabane bo po karmieniu odbicie i dopóki nie zasnął to na rękach...czasem nawet dobrą godzine. Jak odkładałam to darł się jakby go obdzierano ze skóry. Dzisiaj go odłożyłam...krzyk niemiłosierny..włączyłam karuzele i nic ale wyszłam z pokoju...płakał jakieś 10 minut i się uspokoił..,..teraz lezy grzecznie i przysypia przy karuzeli.
Starszemu dawałam smoka i było oki a ten pluje smoczkiem i go nie chce :( Jak jest spokojny to weźmie i grzecznie leży.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości