Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

16 mar 2007, 17:06

Mirella moj maly dziś podobnie jak Twoja corcia - dokazuje, właśnie w końcu zasnął ( jestem ciekawa ile potrwa ta błoga cisza). podziwiam twoją konsekwencję w odkładaniu Mirelki do łóżeczka - ja się staram, ale jak o 3 się budzi to za nic nie mogę się zmusić, żeby go odnieść do łóżeczka i zostaje ze mną ( choć nawet przy odrobinie szczęścia niespi dłużej niż 2,5h).
Dziewczyny Kurcze wrazliwe jesteśmy po tych przejściach :ico_szoking: Mnie też jakieś przeziębienie zaczęło łapać choć jeszcze nigdzie nie wychodzę i skąd nie mam pojęcia. Ale zadzwoniłam do cioci ( ona jest lekarzem) i kazała mi wziąć antybiotyk (bo są takie które nie przeszkadzają w karmieniu) i pomogło.
Mój Łukasz już 2 tydzień ma katar, zatkany nosek przeszkadza w jedzeniu i spaniu. Smaruję, zakraplam kropelki, odciągam kładę wyżej a ta cholera nie przechodzi. Tak więc ugrzęzłam w domu.
Mam dosyć tej diety dla karmiących :ico_zly:
Iwona77 mój mały jeszcze nie ma kolki więc może fartem jej umkniemy. A właściwie to do kiedy to ustrojstwo może się pojawić?

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

16 mar 2007, 17:23

Nie chce zapeszac ale chyba juz mi lepiej po tych kropelkach aflubin ale ja bralam je wczoraj prawie co 1 -1,5 h po ok.20 kropli,zycze zebyscie tez sie szybko wykurowaly.

Dziewczyny a jak to jest z ta wit. D, bo chyba trzeba zaczac dawac od 3 lub 4 tyg. a ja wizyte u pediatry mam po 6 tyg. czyli tak jak pierwsze szczepienie, to co sama mam se ja kupic i podawac?Jak to bylo u was?

Moj Patrus dzis sporo spal, moze dlatego ze sporo tez lezal na brzuszku, teraz tez lezy.Mam nadzieje ze te kolki sie zmniejsza, bo w srode ide do okulisty i nie chcialabym zeby go cos blalo bo to i tak bedzie stres dla niego.
Moj Patryk jak jest spiacy to spi w lozeczku nawet jak go przenosimy z naszego, nie ma problemu. widac jest mu obojetne gdzie spi.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

16 mar 2007, 18:58

Cześć dziewczyny! Wpadłam tylko na chwilę bo u mnie cyrk na kółkach! Wszyscy mamy zapalenie oskrzeli oprócz dzieci. Jakiś wirus nas dopadł i mamy w domu lazaret. Zuzia miała zapalenie gardła i tylko Ninusia się trzyma... Mam nadzieję i modlę się o to żeby się nie zaraziła...Wpadnę żeby poczytać zaległości jak już wydobrzejemy...

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

16 mar 2007, 22:00

Karolas Ja już po jakiś 3 tygodniach po porodzie kochałam się z mężem i było wspaniale ... tyle tylko, że tak jak Ty mam suchość pochwy i stosuję nawilżający żelik .... jest super!

Ja się starałam o dodatkowe 1000zł z tytułu urodzenia dziecka, ponieważ za 2005 rok nie przekraczało mi 504 zł na osobę ... dostaliśmy te pieniążki i dodatkowo dostajemy z gminy co miesiąc 45 zł na dziecko!

Wojtuś śpi ... ja się relaksuje!

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 mar 2007, 22:23

Małgorzatka, fajnie ze sie ci przynaleza dodatkowe pieniazki, tylko szkoda ze tak malo ten polski kraj jest do niczego......u nas normalne comiesieczne pieniazki dla dzidzi to 1000 koron ( 500 zl) ale staralismy sie tez o dodatki, a wpolsce w zyciu bysmy nic nie dostali...echhh

mirelii a raczej Iza ja tak wlasnie patrze i wszyscy cie wciaz Mirelli nazywaja hihihi no ja dokladnie tak samo jak ty robilam odkladalam po 3 minutkach tak na oko a teraz wystarczy juz smoka podac, bo jak odkladalam od razu jak przestawala plakac to musialam to robic niezle 100 kilkadziesiat razy .....i caly dzien w histerii malej...ech co ze mnie za glupia baba byla.......no ale udalo sie,


a dzis mailam niezle przytulanki z mala, bo polozylam sie z nia razem w lozku i tak spalysmy 2,5 godzinki hihihi ale wieczorkiem juz sama szla spac, mleczko dalam przewinelam i do lozeczka i nawet sie nie buntowala hihihii

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

16 mar 2007, 23:59

Iwona77, ja dostałam recepte na wit.D i mam podawać raz dziennie po 2 kropelki. MAm na łyżeczkę wycisnąć trochę pokarmu i te kropelki do tego dodać i małemu do dziubka! Raczej sama nie zdecydowałabym sie podać bo to raczej dawki są rózne, pediatra sam musi ocenić ile potrzeba.
Ja jutro do szkoly jadę a nie przeszły mi jeszcze te zawroty głowy... MAm nadzieję że dam radę.
Odciągałam dziś pierwszy raz pokarm na jutro. NAwet poszło dobrze. Avent Isis jest supper!!

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

17 mar 2007, 11:24

Mamcia bo ja tez na początku odkładałam ja od razu jak tylko ucichła bo niby tak powinno się robić nieraz zasnęła w łóżeczku od razu a nieraz to po 30 razy musiałam ja w ten sposób odkładać potem zaczęłam ja trochę dłużej trzymać na rekch tak około 3 minuty i ta metoda okazała się o wiele lepsza bo wystarczy ze je odłożę podam smoka i spi no chyba ze ma czas aktywny a ja próbuje ja do snu kłaść to wtedy biegam do niej co 5 minut smoczka do buzi włożyć.

A ja witaminie D daje bezpośrednio do buzki 2 kropelki , tak mi kazała pediatra a tu czytam ze wy mieszacie z mleczkiem.

Heakter z tym rożkiem to chyba zależy od nas czy chcemy by dzidzus był czy nie ja będę chrzciła bez rożka bo mam prześliczną sukieneczkę biała a na niej sa naszyte rózowe róze jest śliczna Babcia Mirelki ja zrobiła do tego sa budziki i czapeczka .Pod spód nałożę coś cieplejszego i będzie dobrze bo my chrzcimy 14 kwietnia.

Wczoraj Mirelka przez cały dzień spała tylko 2 godziny ale jak zasnęła o 19 tak do 3:00 spała.

Ja dziś mam wizytę u gina zobaczy czy wszystko w porządku z ta moja rana po tym cieciu .

Dziewczyny po cesarce ciągną was szwy? mnie ciągną JAK się przekręcam .

My się zaczęliśmy przytulać 4 tygodnie po porodzie i było strasznie ten sam problem co u KArolas i Małgosi suchość ale po 4 razie już było wszystko ok.
Małgosia a jekiego żelu wy używacie jak on się nazywa?

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

17 mar 2007, 11:58

LUTOWKI a my mamy dzis istny szpital w domu i jeszcze maz musiał isc dzis do pracy i bedzie dopiero koło 15.00 :(
A to wszysto wygląda tak ze wczoraj pojechałam z Amelcia do pediatry zeby zobaczyła te jej krostki i za uszkami i faktycznie jest to jakiegos typu alergia ale narazie na skaze to jej nie wyglada bo w sumie ja bardzo mała nabiału jem to moze byc po soku winogronowym który piłam przez dwa dni mimo ze rozcienczałam z wodą bo mała tez bardzo luzne kupki robiła przez te dwa dni . No nic zapisała dla Amelci masc robiona i zobaczymy czy pomoze i oprucz tego Amelke od razu wczoraj zaszczepiła bo przeciez juz ma skonczone 6 tygodni a po co miałabym jechac do szczepienia drugi raz no i Amelcia wazy juz 5020kg. niezle co więc od czasu urodzenia przytyła prawie 1600kg hi hi klopsik nasz mały. No i malutka od wczoraj po tym szczepieniu nam gorączkuje ma cały czas oczywiscie z przerwami 38 stopni :( i jest marudna i ja strasznie nózka boli bo domiesniowy jets jeden a drugi dostała w rączke ale rączka ją tak nie boli jak nozka która chciałaby pofikać i przy kazdym kopnięciu płacze tak biednie-załosnie ze serce mi krwawi :(
No tak wiec Amelcia gorączkuje po szczepieniu, Ja jestem mega zawalona mam katar i gardło boli strasznie i tez gorączkuje około 37,5 mam no i Kacpi sie dzis obudził i cos jeczy na brzuszek i ma tez katar i kaszel i 37temp. no poprostu szpital mamy totalnie nic mi sie nie chce łamie mnie w kosciach w maseczce chodze zeby małej nie zarazic ale faktycznie MAMCIA masz racje trzeba czesto rączki myc a ja co chwilke smarkam.
No nic koncze bo mała cos wzywa mnie moze zajrze po południu jak maz wróci choc nie wiem czy nie bede kimac i sie wygrzewac póki co czuje sie fatalnie papaski trzymajcie sie no i pogoda u nas fatalna-szaro, buro i leje bllllllllllleeeeeeeeeeeee

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

17 mar 2007, 12:35

karolas, wpadłamna chwilę między jednym smarkiem a drugim...
Ja od mycia już mam takie suche rece mimo kremu. Temperatura troche nam spadla i oby tak dalej - juz sie Ninka obudziła musze leciec!

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

17 mar 2007, 13:45

Iwona77 U mnie pani doktor była na wizycie domowej i przepisala krplelki A+D3 i zaczynamy brać od poniedzialku bo maly będzie mial równo 3 tygodnie. Ja mam dawać raz dziennie po 2 kropelki prosto do buzi ale po karmieniu. Sama nie kupuj to lekarz musi stwierdzić ile potrzeba.
Karolas, qunick Życzę wamduzo zdrowia kochane :ico_brawa_01: .
Iza ja stosowalam żel jeszcze przed ciążą nazywa się np. Intimel i kosztuje ok. 10 zł. Super jest.
Małgosia widzisz u Ciebie z seksikiem o tyle lepiej że nacięcia nie miałaś. Ja mogę pomarzyć na razie ( szwy mam rozpuszczalne, ale nitki wciąz długie). To gojenie potrwa napewno dlużej niż 6 tygodni coś mi na to wygląda. :ico_zly: :ico_zly:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość