Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

10 lip 2007, 14:19

karina22, mamusia szybko ci sprawiła pierwszy komplecik dla maluszka:) Ja to chyba poczekam do jakiegoś 20tc :ico_noniewiem: :ico_oczko: I nie popadaj w paranoje, bo szkoda nerwów, powiem Ci, że ja za każdym razem szłam do toalety na miękkiich nogach po tych dwóch krwawieniach i pobycie w szpitalu, ale nie pozostaje mi niec innego jak wierzyć, że wszystko będzie w porządku i zapomnieć o tym co do tej pory przeszłam. Staram się żyć chwilą i wiem, że zrobie wszystko, żeby urodzić tego maluszka :ico_oczko: Mam nadzieje, że Bóg mi na to pozwoli :-D

Tagar, strasznie się cieszę, żę widziałas swoje maleństwo i że wszystko w porządku! Niczym się teraz już nie martw tylko ciesz sie rosnącym brzuszkiem :ico_oczko: Ja też biore luteine dopochwowo 2x2 (mój mąż jest niepocieszony :ico_oczko: )

Ja dzisiaj byłam na pierwszy oficjalnych (skierowanie od mojego prowadzącego gin) badaniach krwi i moczu. Mój gin jeszcze nic nie wie o moim pobycie w szpitalu (ani jednym ani drugim) więc nie wie też, że miałam te badania już robione po kilka razy i dobrze, sprawdze sobie jeszcze dla pewności :ico_oczko:
Czy któraś z Was sprawdzała sobie Bhcg w ciąży? Mi oczywiście robili w szpitalu i byłam w szoku jak zobaczyłam jak ona rośnie 24.06 miałam 56805mU/ml, a 1.07 juz 98289,85 mlU/ml. :ico_brawa_01:
W piątek ide do swojego gina, wszystko mu opowiem i zobacze co mi zaleci dalej.

Pozdrawiam cieplutko przyszłe mamusie :ico_brawa_01:

Ah i mi z USG wyszło, że termin mam na walentynki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_smiechbig:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

10 lip 2007, 15:17

Tagar zaciążyłam z trzecim cyklu starań , więc szybciutko...
Poprosze mojego gina o przepisanie dupfastonu, bo wiem, ze on nie zaszkodzi, a pomóc moze. I taka profilaktyka działa niczym poduszka ochronna dla płodu.

Żonko ciesze sie, ze znów zawitał u Ciebie optymizm.Tak trzymać :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Wszystko będzie OK.

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

10 lip 2007, 16:08

hej mamusie te obecne i te przyszle :ico_haha_01:
u mnie tak jakby troszke lepiej, zaczelam jesc, teraz dla odmiany mam wilczy apetyt, zjadam straszne ilosci rozmaitych smakowo potraw, jedne kwasne, za chwile ostre, slodkie. Przez prawie 2 m-ce nie jadlam slodkich rzeczy, odrzucilo mnie totalnie, teraz wraca mi na nie smaczek. Troche mniej mnie mdli, juz nie mam rannych mdlosci, moze one juz mijaja, w zasadzie czuje sie teraz calkiem fajnie, choc troszke oslabiona jeszcze.

Do gina ide w piatek, wiec sie dowiem, mam nadzieje, ze nie zapomne, o terminie porodu. Ale okres mialam 14 lutego, wiec wg kalkulatorow w necie wychodzi mi 20 lutego, na innym 16 luty? kurcze, sama nie wiem, ale pewnie w okolicach polowy lutego.

Ja mam niesamowita ochote na zakup jakichs rzeczy dla dzieciatka, ale moj osobisty mi odradza i sie sprzeciwia, twierdzac, zebym nie zapeszala, wiec narazie sie powstrzymuje :ico_haha_01: ale pewnie niedlugo sie na cos skusze.
Teraz musze pomyslec o ciuchach dla siebie, tak mi wywala brzuch, zreszta on spuchl i sie rozszerzyl, ze ledwo sie dopinam w gacie, wiec musze pomyslec o nowej parzec z numerem wiekszym:(

Dziewczyny, czy ktoras z was bedzie robila test Pappa i usg genetyczne? Wiem, ze sie je robi okolo 10 -14 tygodnia ciazy, chyba je zrobie, choc sama jeszcze do konca nie wiem...

Ciesze sie, ze u was wszystko ok, razem rowniutko idziemy przez kazdy dzien ciazowy, caluski dla was, duzo zdrowia, duzo sil i optymizmu mamusie :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

10 lip 2007, 18:32

Kotka, pewnie - wez ten duphaston. Choc ostrzegam - moze byc Ci niedobrze od tego.
Zona, luteine bierzesz 2x2? ja 2x1... hm pomylilam sie? A moze Tobie kazali wiecej ze wzgledu na te krwiaki? Ale ja tez dostrzegam wiecej optymizmu u Ciebie. To dobrze!!!

Coffe - mnie tez dzisiaj nie mdlilo. Pierwszy dzien. Ale jeszcze sie nie ciesze, bo czasem mialam lepsze dni a potem wszystko wracalo. Bardzo chcialabym juz sie lepiej poczuc, chocby po to, zeby samej sobie kupic jakis ciuch.
Tak przy okazji, chyba chcialas powiedziec ze @ mialas 14 maja :) Ja mialam 15 maja i mi wychodzi z moich obliczen termin na 19 lutego.

Dla malucha jeszcze nie kupuje. W okolicach tyle ludu ostatnio mialo dzieci, ze wiem, ze sporo tego dostaniemy. Rzecz w tym ze ostatnio 4 moje kolezanki zaciazyly i sa przede mna, wiec foteliki i wozki juz sie rozeszly :( A to pierunstwo drogie...

Co to takiego Papa i usg genetyczne?

Trzymajcie sie dziewuszki!!!

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

10 lip 2007, 18:54

coffe, ja robie USg genetyczne w 12 tyg , ponieważ mój lekarz uważa to za swój standard! Nie upominałam się ani nic z tych rzeczy, sam na poprzednim USG powiedział,zebym na następne przyszła z mężem w 12 tyg i ze będzie to USG genetyczne. mam nadzieje,ze mnie nie okłamał, jeszcze go w piątek apytam :ico_oczko:
Tagar, tak biore 2x2 dopochwowo, w szpitalu brałam 3x1 doustnie, poprzednim razem w szpitalu 2x2 dopochwowo, a potem przez te kilka dni w domu między pobytami w szpitalu zalecono mi 2x1 doustnie. Ja nie wiem opd czego to zależy, ale biorę tak jak każą:)
Tagar pisze:Tak przy okazji, chyba chcialas powiedziec ze @ mialas 14 maja :) Ja mialam 15 maja i mi wychodzi z moich obliczen termin na 19 lutego.

to są wyliczenia na podstawie terminu ostatniej miesiączki, a na USG można zapytać lekarza o termin porodu (wyznacza go na podstawie rozwoju płodu, takie mierzenie kiedy doszło do poczęcia :ico_oczko: Mi z miesiączki wychodzi 9 luty, a z USG 14 luty ( a @ miałam 2 maja)

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

11 lip 2007, 16:42

co to jest to usg genetyczne?

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

11 lip 2007, 18:22

Tagar, ja je tak nazwałam, bo mój lekarz stwierdził, że zrobimy tzw USG "genetyczne" chodzi o to, że w 10-14 tyg można wykryć niektóre wady rozwojowe płodu m.in. sprawdzić z dosyć sporym prawdopodobieństwem czy dziecko będzie chorować na zespół Downa. Robi się dodatkowe pomiary , które pomagają to stwierdzić.

[ Dodano: 2007-07-11, 18:25 ]
P.S test Pappa ma na celu to samo, ale poza USG płodu bada się krew matki.

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

12 lip 2007, 13:34

Aha, no to wszystko jasne.

Mnie niestety mdlosci nie opuszczaja. Wymiotuje, leze i mam wszystkiego dosyc :ico_placzek: Do tego brak apetytu.

Tak bym chciala, zeby to juz sie skonczylo... Moj maz chyba tez powoli ze mna wymieka... Ale jest dzielny.

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

12 lip 2007, 20:26

Hej dziewczyny!

Zajrzałam zobaczyć jak tam Wasze samopoczucie, widze ze mdłości nie odpuszczają.

Tagar, fajnie ze w koncu zobaczyłaś swoją fasolkę :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-07-12, 20:27 ]
Pozdrawiam cieplutko!!!

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

13 lip 2007, 11:18

hej dziewczynki :ico_haha_01:
kilka dni miala spokoju, zjadlam dosc duzo, a dzis znow...mdlosci od rana, szarpanie nad muszla, wymioty i brak apetytu, a co za tym idzie zmeczenie i "nic niechcenie".
Dzis ide do gina, troszke sie denerwuje, czy bedzie wszystko ok. To koniec 9 tygodnia liczac od ostatniej miesiaczki.
Musze zapytac lekarke o usg genetyczne, test Pappa, nie wiem, czy bede to robic, ale zapytac nie zaszkodzi, bo jak cos, to robi sie je od 11 tyg., a wiem, ze wczesnie trzeba sie zapisac, glownie na takie usg, bo sa dlugie terminy.
Ciekawa jestem, czy nadal bede na zwolnieniu lekarskim, troszke sie juz przezwyczailam do leniuchowania i spania do 9 tej. Poza tym jem znacznie wiecej niz w pracy.
Dziwne, wczoraj wieczorem sie zwazylam-52,2 kg, a dzis z rana 48,8 kg, teraz 49,9 kg, czy to waga zepsuta, choc dopiero co kupiona, czy to ja tak skacze na wadze :ico_haha_02:
zwaze sie u lekarki, ale wydaje mi sie, ze przybylo mi ze 2 kg, musze troszke sie powstrzymac od zarcia kalorycznych rzeczy, bo w 3 tyg. 2 kg to horrror!!
Co u was slychac? Jak sie czujecie? Co porabiacie? Szkoda, ze nie jestesmy z jednego miasta, bo bysmy sie spotkaly i powymienialy doswiadczenia :ico_haha_02: zadna z moich kolezanek nie jest w ciazy i czuje sie troche osamotniona :ico_placzek:
buziaczki dla was i napiszcie cos
|P.S. Jakie rozmiary maluszka mialyscie w 9 tyg. ciazy? na co zwrocic uwage? a kiedy zaczynacie jesc witaminy? i do kiedy kwas foliowy? ja musze jeszcze wcinac duphaston.

[ Dodano: 2007-07-13, 11:26 ]
madziarka 81 a jak two brzuszek? urosl? jestes juz prawie na koncu 3 m-ca:D super Jak sie czujesz?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość