Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

07 lis 2010, 12:50

A ja chyba się zaraziłam manenką.. znowu upiekłam ciasto :-D przez cały rok tyle nie piekłam co przez ostatnie tygodnie :-D
Mieliśmy jakiś "pechowy" tydzień.. mąż dostał mandat 250 zł, klient oszukał go na 50 zł a wczoraj jeszcze okazało się że cieknie mi paliwo z baku :ico_zly: nie wiadomo czy jest dziura czy gdzieś jakiś wężyk poszedł
jak się wali to wszystko? skąd ja to znam :ico_zly:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: jak to leci :ico_szoking: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
oj leci leci :D jeszcze 3 miesiące i Julcia będzie już z nami :-D
a mnie moja mama znowu zaskoczyła- kazała mi zamawiac pościel na allegro i powiedziałą że da na nią pieniądze :ico_brawa_01:

melissae
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2010, 11:23

07 lis 2010, 12:55

Lekarz mi powiedział, ze za mało przytyłam jak na tem etap ciąży i powinnam się bardzo oszczędzać. Podobno im szczuplejsza kobieta, tym trudniej jej donosić ciążę. Także ćwiczenia, joga, etc wykluczone, ewentualnie spacery, ale też nie za długie i wyczerpujące.
Na szczęście wszystko poza tym dobrze, badania, ciśnienie i sama Majka dobrze się rozwija. Lekarz mówi, że rzadko się zdarza aż tak ruchliwa dzidzia :D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

07 lis 2010, 13:03

melissae, w takim razie się oszczędzaj i dbaj o siebie.. a ile przytyłaś do tej pory?

melissae
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2010, 11:23

07 lis 2010, 13:08

Tynusz1, do tej pory 7kg. Dla lekarza to za mało, z drugiej strony moja mama mi mówi, ze w dniu porodu miała 10kg więcej niż przed ciążą i nic jej nie było, więc nie wiem na czym to polega szczerze mówiąc...

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

07 lis 2010, 16:13

melissae, nie przejmowalabym sie na Twoim miejscu, dziwny lekarz, kazda kobieta przybiera inaczej i przewaznie szczuplejsze wiecej, ale to tez nie regula. Wiec jesli wszystko w porzadku, a i Twoja mama nie przybierala duzo, to nie widze powodow do zmartwien. Poza tym pierwsza ciaza tez przewaznie bezpieczniejsza :-D
A poza tym z tego co piszesz to i samopoczucie masz swietne, oby tak dalej az do samego rozwiazania.
Mi tez lekarz jak bylam w Polsce napomknal cos ze jakas komora u dziecka wydaje Mu sie mala, ale w sumie to miesci sie w normie. Wiec niepotrzebnie to powiedzial, bo zaburzyl tylko moj spokoj :ico_oczko: Ja nie biore tego niby do siebie, bo wszystkie badania wskazuja na zdrowe dziecko, ale wiesz mam czasem o czym myslec. Poza tym normy stworzyli ludzie i zwlaszcza liczby nie powinny nam psuc radosci z oczekiwania na dzieciatko.
Na przyklad moja kolezanka (jej dziecko ma duza glowe i mogla by sie martwic) ale madry lekarz popatrzyl na mame i stwierdzil, budowa glowki po mamusi i norma dla niej byla inna :ico_brawa_01:

melissae
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2010, 11:23

07 lis 2010, 18:53

Ja się w sumie nie przejmuję za bardzo, ale na wszelki wypadek nie przeciążam się ćwiczeniami:P

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

07 lis 2010, 19:29

A no z ćwiczeniami zawsze trzeba ostrożnie, ja mam dobrze - jak przesadzam to boli :-D

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

07 lis 2010, 21:52

do tej pory 7kg.
hm lekarz powiedział, że mało :ico_puknij: , ja mam termin na 28 stycznia, więc jestem troszke wyżej od Ciebie w ciąży i przytyłam 8kg, mój lekarz powiedział, że książkowo, także kochana nie martw się, a oszczędzać się nie zaszkodzi to fakt.
Tynusz :520: :520: gratuluje :ico_brawa_01:

Mnie też coś natchnęło ostatnio na pieczenie ciast :ico_haha_01: , wczoraj piekłam krówke, dziś jutro planuję drożdżóweczkę :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

07 lis 2010, 22:19

do tej pory 7kg.
ja mam termin na 26 i przytyłam 5 kg, tylko ja z tych, co powinny przytyć mniej :ico_oczko: lekarz mi nic nie mówił że mało przytyłam, ale że mam się dobrze odżywiać i jeść mięso, bo wyniki morfologii poniżej normy.
Wypoczęłam trochę znowu przez te dwa dni, to i ból w kroku mniejszy.. już się zastanawiam czy chodzenie po schodach nie powiększa tego bólu.

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

07 lis 2010, 23:48

widzę, że was dziewczyny na pieczenie ciast wzięło :ico_brawa_01:
a ja jakoś nie mogę się ostatnio zmobilizowac bo co chcę zrobic to zawsze czegoś brak i nie da się tego zastąpic :-)

melissae, ja mam termin na 22 lutego i przytylam na razie 4kg , a jestem szczupla i wcale nie uważam ja i mój lekarz by to bylo za mało :ico_nienie:
w 1 ciązy byłam jeszcze chudsza i mialam do 25tygodnia 7kg na plusie , wiec tak jak ty teraz i tez waga była prawidlowa :-)

AniaZaba, :ico_olaboga: tak to jest jak sie wali to wszytko na raz
oby jak najmniej takich wydatkow :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Tynusz1, wow juz 7 mc :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Buzok jak ropa z nosa leci to lepiej jest niz jakby miala sie tam gromadzic :ico_sorki:
ja jak mam chore zatoki i z nosa leci mi ropa z krwa to lekarz mowi ze bardzo dobrze, ze same sie czyszcza niz mialo by sie to tam zbierac wszytko :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość