kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

29 cze 2008, 14:05

hej dziewczyny, w piatek byli u nas goscie na grilu, tescie, moja szwagierka i kuzyn meza z dziewczyna.
moja tesciowa jak zawsze nadgorliwa :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: , tylko zobaczyla Konradka i go wziela na reke, chwile byl spokojny ale po chwili tak sie rozplakal.. zaniosl sie... :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: dziewczyny nie wiedzialam juz co robic nie mogl dlugo zlapac oddechu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: bylam zrozpaczona klepalam go po dupce by mial inny bodziec i nic.. byl caly naprezony... :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: wlozylam mu palec do buzi by udroznic drogii oddechowe, by jezyk nie przeszkadzal i zeby zlapal oddech.. i nic :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: juz bieglam pod prysznic by go woda zimna polac dopiero wtedy oddech zlapal.. ale tak plakal ze 20 minut ze 3 razy mocno sie zaniosl :ico_placzek: :ico_placzek: balam sie ze umrze.. :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
tesciowa za mna lazila wszedzie maly jak ja widzial to strasznie plakal, dopiero gdy wyszlam na powietrze dopiero wtedy nie poszla za mna i maly sie uspokoil..
to nie pierwszy raz ze maly placze u tesciowej na reku.
tak sie balam dziewczyny, cala sie trzeslam.
poradzvcie co moze pomoc by sie dziecko nie zanosilo albo co zrobic jak sie zaniesie.
oboje z mezem obiecalismy sobie ze nie bedziemy dawac tesciowej na rece malego.. to bylo straszne , nikomu tego nie zycze.

a swoja droga rowiesnik naszych babli w rodzinie mojego meza umarl z czwartku na piatek w nocy..straszne

pomozcie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

29 cze 2008, 15:57

:ico_szoking: ojej a co sie stało ze dzieciątko zmarło?? :ico_szoking:

ja znałam jeden przypadek zanoszenia sie dzieci, właśnie klapsy w dupke ale nie klepanie a porządne lanie :ico_olaboga: trudno, może nonono boli :ico_noniewiem: ale ważne że maluch złapie oddech i żyje, idz do lekarza pilnie!! :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-06-29, 16:08 ]
chciałam jeszcze dodac że moja mała waży 7 kg, bo zapomniałam chyba napisać :/
my mamy chrzest 5 lipca w sobote o godz 17:30 więc impreza będzie krótka, tez nie mam sukienki dla niej ani nic dla siebie, reszte rodzinki juz ubrałam, sukienke dla malej miala kupic jej chrzestna ale czy kupi to nie wiem wlasnie, kurde glupio tak sie upominac :/ w najgorszym wypadku pojade w piatek z mala do sklepu i wezme co bedzie a wiem ze maja duzy wybor, na szczescie :ico_sorki:

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

29 cze 2008, 17:08

lalunia, nie wiadomo dlaczego zmalo, maja zrobic sekcje zwlok. napisze Wam jak bede wiedziala co bylo przyczyna...

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

29 cze 2008, 20:27

to straszne, nawet nie chce mysleć co czuje ta matka... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

29 cze 2008, 21:58

lalunia pisze:ja znałam jeden przypadek zanoszenia sie dzieci, właśnie klapsy w dupke ale nie klepanie a porządne lanie trudno, może nonono boli ale ważne że maluch złapie oddech i żyje, idz do lekarza pilnie!!

ja tez czytałam , że najlepszym sposobem jest porzadny klaps, albo odwrócenie dziecka do góry nogami i potrząsanie nim . Tak brzmi kropnie ale podobno skutkuje. ale i tak idź jutro do lekarza.

[ Dodano: 2008-06-29, 22:01 ]
A i jeszcze sobie przypomniałam, że skuteczne jest dmuchanie dziecku w buzię dotąd aż złapie oddech. KAmila współczuję Ci ja to bym chyba strasznie się roztrzęsła :ico_olaboga:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

29 cze 2008, 22:28

kamila_torun, to straszne co napisałas , nie wiem dlaczego ale ja od samego poczatku nie lubilam jak zuzie ktos dotykał lub nosil nie wiem dlaczego, moja tesciowa nie bierze zuzi na rece jak mi sie nie zapyta zreszta nikt tak nie robi, nie dlatego ze jestem wredna lub cos poprostu ona tego tez nie lubi kazdy trzyma dziecko inna technika i iinaczej a ona nie lubi byc zginana i duszona , najlepiej czuje sie u mnie, idz do lekarza moze ci cos poradzi moja kolezanka tak ma jak jej syn jest szczepiony nie moze zlapac oddechu ona musi niam niestety potrząsac za kazdym razem, ma rok i 4 miesiace,

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

29 cze 2008, 23:23

az mnie ciary przeszly po tym co przeczytalam
moja mala tez sie znosi i czasami to nawet dlugo trzacham nia wtedy ale tez sie boje ale nie az tak dlugo jak ty kamilko pisalaa co do smierci dziecka to az strachpomyslec co ci rodzice przezywaja :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

30 cze 2008, 06:58

obudziłam sie rano a mała kichneła i wyleciał przezroczysty katar :( a jak katar to i kaszel, musze lecieć do lekarza, a miała nie chorować na piersi :ico_placzek: martwie sie bardzo bo pamiętam jak moja pierwsza córka zachorowała jak miała 3 miesiące, strasznie to przeszłam.

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

30 cze 2008, 08:06

kamila_torun, ja też słyszałam o dmuchaniu w buzię, kiedy dziecko się zaniesie. A teściową trzymałabym kilometr od dziecka :ico_oczko: ja też nie lubię jak moja teściowa nosi Zuzię, nie wiem czemu. A jak tylko Zuzia zrobi niezadowoloną minkę, o kwęknięciu nie wspomnę, to ta już ją na ręce porywa i tyrpie nią na wszystkie strony :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

kamila_torun
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1708
Rejestracja: 24 maja 2007, 11:42

30 cze 2008, 09:43

dziekuje dziewczyny za pomoc o dmuchaniu w buzie nie slyszalam...to moze mi pomoze, do lekarza idziemy 15 lipca mamy wtedy wizyte..przed szczepieniem.
dobrze ze jestescie

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość