Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

27 lut 2010, 13:26

Prawidłowy wynik powinien być niższy niż 140mg/dl
ja swego czasu czytałam, że każdy dobry byle poniżej 150. więc się nie masz co martwić. ja miałam 97. :ico_sorki:

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

27 lut 2010, 13:29

julchik22, Hej:) a jak wyglądają Twoje bóle brzuszka? no z tym żołądkiem to nieciekawie bo to już trwa tydzień, niestety często miałam z nim problem, a w dodatek od małego nie połykam tabletek i mam już zniszczony żołądek:( ale mam nadzieje że w końcu mi przejdzie. Zacznę brać osłonki na żołądek i zobaczymy co dalej.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

27 lut 2010, 13:42

julchik22, zapraszam do mnie:-) U nas piękna pogoda, a że mieszkam na wsi to dodatkowo łąki, lasy i ogrom przestrzeni na spacery :-) Mój Michał już się cieszy, że niedługo zaczynamy sezon grillowy hehe :-D Przyjeżdżają wtedy do nas przyjaciele na cały weekend i grillujemy w altanie na działce :-) Chyba jednak jeszcze trochę musi poczekać :ico_oczko:
Ale już zapraszam Wszystkie :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

27 lut 2010, 14:09

Cieszę się tym cukrem :) Tak myślałam, bo nigdy problemów nie miałam.

Za to hemoglobina... podobnie kiepska jak moje samopoczucie.
10,3, podczas gdy norma od 11,5 (mój lekarz nie zalecał mi żelaza nawet jak miałam 11,1) jest niska. Zwłaszcza, że odbija się to na moim samopoczuciu, i dziecka pewnie też- bo jest słabo dotlenione.
A hematokryt (gęstość krwi) też poniżej normy.
Dobrze, że mocz w normie :ico_haha_01:

Karo, my też czekamy na sezon grillowy :D a właściwie ogródkowo-grillowy. Chciałabym dzieciakkom zjeżdzalnie fundnąć i huśtawkę (u nas nie ma placów zabaw, wiec to byłaby atrakcja).

Anja, jak Ty mnie kusisz :ico_haha_01: Wiesz, po dwóch chłopakach chciałoby się poszaleć dziewczynkowo ;)

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

27 lut 2010, 14:56

Martalka, a byłaś z wynikami u lekarza? Może tym razem coś Ci zaleci. Powinnaś zacząć brać żelazo, bo w ciąży hemoglobina poniżej 11 oznacza podobno już anemię. A przyswajanie żelaza z pokarmu niestety jest trudne. No ale o wszystkim zadecyduje lekarz :-)

[ Dodano: 2010-02-27, 13:58 ]
Ja na ostatnim badaniu miałam hemoglobinę 14, a teraz zobaczymy, badania mam 18 marca.

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

27 lut 2010, 15:02

Właśnie, Martalka, kiedy masz do lekarza? Może faktycznie tym razem coś Ci zaleci.

karo, dzięki za zaproszenie! Ależ mi smaku narobiłąś tym słoneczkiem, łąkami i wiejskimi klimatami! :-D Ja marzę o domku na wsi. Mam tak serdecznie dosyć miasta, spalin i korków... :ico_zly:

Anja, brzuszek mnie boli róznie. Na pewno są to bóle krótkotrwałe w różnych miejscach. Raz silniejsze raz słabsze - pewnie jest to zwwiązane z wierceniem sie Malucha i ciągłym rozciąganiem się macicy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

27 lut 2010, 19:42

Idę do lekarza po weekendzie. Pewnie w pon/wt. Byle szybciej. Takie słabe wyniki mnie niepokoją, może to być anemia...
Karo, z tego co mi wiadomo właśnie syntetyczne żelazo słabo się wchłania, a jeśli chodzi o Fe z jedzenia, to na pewno z warzyw słabiej się wchłania, z mięsa lepiej. Zwłaszcza z dodatkiem vit C. Zobaczymy jak będzie, bo nie mam ochoty na mięso tak często jak powinnam

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

28 lut 2010, 00:22

julchik22 świetne zdjątko profilowe :ico_brawa_01: , do żadnej zmywarki nie kładziemy talerzy z resztkami, okruchami, sosami itp, takie tak czy siak musisz spłukać, ale przy dobrych zmywarkach nie ma potrzeby jakby namaczania naczyń wcześniej, by ślicznie błyszczały i były czyste. najlepiej poczytać na forach.

tibby, dziekuję za informacje dotyczące badania glukozy, dziś byłam u lekarza to powiedział mi, że w 25 tyg. ciąży zleci takie badanie; fajny masz ten suwaczek z terminem ślubu :ico_haha_02: jeszcze raz wielkie :ico_brawa_01: i oczywiście :ico_brawa_01: dla tobiaszka za poprawne ułozenie, które nie niepokoi mamy :ico_ciezarowka:

Martalka, super masz rodzinkę :ico_haha_02: pochwal się jak sprawuje się w zmywaniu twoja gosposia :ico_oczko: ja też bym poszła dl lekarza z tymi wynikami jeśli tylko się niepokoisz, bo będziesz się zamartwiała :ico_olaboga: a takto lekarz powie Ci co i jak i powinno byc O.K. :ico_ciezarowka:

U mnie dwa intensywne dzionki minęły :-D wczoraj byłam w gościnie jednej i srugiej :ico_szoking: a dzisiaj w mieszkaniu malowałam ściany hehewielka radość robic cosik dla siebie i rodzinki i jeszcze jak to oko cieszy :ico_haha_02:
byłam też dzisiaj u pana doktora- mam +4 kg do przodu :ico_haha_02: ciśnienie O.K., dno macicy też. Dostałam skierowanie na badania krwi i moczu i oczywiście doktorek słodził mi, ze pięknie wyglądam i gdyby nie brzuszek to wcale nie widać żadnych zmian :ico_ciezarowka:

Miłej nocki dziewczęta i przyjemnej niedzieli :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

28 lut 2010, 09:58

Samanta, w takim razie super wieści od ginka przynosisz :ico_brawa_01: brawa się należą!!!

dziękujemy za pochwały :ico_sorki:



miłej niedzieli :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

28 lut 2010, 10:52

A u nas dzis wreszcie piękne słoneczko!!! :-D Na pewno pójdziemy na spacer

Martalka, no pewnie, że idź do lekarza jaknajszybciej! Będziesz spokojniejsza! Ja też już bym chciała poznać wyniki moich badań, ale muszę poczekać do jutra.

Samanta, dzięki za miłe słowa! A propos zmywarki - wiem, że nie wkłada się do zmywarki naczyń z resztkami jedzenia, ale zgarnięcie do kosza pozostałości jedzenia, a płukanie talerzy to nie to samo. Gdyby tak założyć, że na talerzu nic nie moze zostać przed włożeniem do zmywarki, nawet jakieś smugi po sosie, które trzeba usunać gąbką przed włożeniem do zmywarki, to równie dobrze już można pozmywać to ręcznie. Nie wiem, nie znam sie na tym. Wydaje mi się, że wszystko zależy od zmywarki. Np u mojej mamy we Włoszech jest taka zmywarka do której się wkłada nazcynia bez wczesniejszego płukania wody, no ale oczywiscie bez resztek jedznia i jest ok - żadnych smug i zanieczyszczeń nie ma. No i zmywarka tez się nie psuje bo z tego, co wiem maja ją już ok 6 lat :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość