julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

02 mar 2010, 15:34

tibby, to zdecydowanie nie jest pęcherz...

To wody - było tego troche, bo musiałam szubko pojechać do domu i zmienic spodnie. No i wyglądało to jak zwykąl woda - bezbarwne, bezzapachowe - jak woda :ico_noniewiem: Ja tez sie wystraszyłam :ico_olaboga: . Powiedziałam o tym narazie tylko mamie i ona tez była zdania, że to wody - jest cos takiego sie zdarzyło w ciaży 1 raz w połowie 7 miesiąca i ponoć to sie czasami zdarza, ale nie na tym etapie co jestem ja :ico_placzek: Chyba faktycznie zadzwonię do lekarza jeszcze raz.

karo, masz rację, jak nie urok...... :ico_zly:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

02 mar 2010, 15:41

julchik22, dzwoń koniecznie, bo jeśli to TE WODY, to dzidzia może mieć problemy! dawaj znać, co powiedział lekarz! :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-03-02, 14:48 ]
tyle znalazłam w necie o tym wycieku:
Przedwczesne odpłynięcie płynu owodniowego stanowi zagrożenie dla płodu. Najczęściej prowadzi do wystąpienia porodu przedwczesnego. Sączenie lub wyciek płynu owodniowego są dowodem na to, że została przerwana ciągłość błon płodowych. Bardzo istotne jest różnicowanie odpłynięcia wód z nietrzymaniem moczu. Ucisk ciężarnej macicy na pęcherz moczowy może powodować wyciekanie niewielkiej ilości moczu często mylone z sączeniem wód. Jeżeli płyn odpływa w pozycji leżącej może to sugerować, że są to wody płodowe a nie mocz. Czasami może dojść do tzw. wysokiego pęknięcia pęcherza wówczas nie dochodzi do nagłego odpłynięcia wód a jedynie do ich sączenia. Odchodzenie płynu owodniowego może stwierdzić lekarz podczas badania ginekologicznego. Po rozpoznaniu wycieku wód płodowych przeprowadza się szereg badań diagnostycznych tj. ocena ilości płynu w badaniu USG czy też test krystalizacji, mających na celu określenie dalszego postępowania. Jest ono uzależnione od wielu czynników m in. od wieku ciążowego, czasu od odpłynięcia wód, stanu ogólnego płodu i ciężarnej oraz wielu innych równie istotnych dla podjęcia odpowiedniej decyzji. Najbardziej korzystne jest odpłynięcie wód płodowych tuż przed rozpoczęciem akcji porodowej w terminie porodu. Zbyt długi okres od odpłynięcia wód może spowodować zakażenie wewnątrzmaciczne, którego najczęstszymi objawami są: gorączka, tachykardia, podwyższona liczba leukocytów we krwi. Przedwczesne odpłynięcie wód może również powodować wcześniactwo, niedotlenienie płodu, powikłania okołoporodowe, wypadnięcie pępowiny lub części drobnych. Do tego powikłania może dojść w wyniku stanów zapalnych kanału rodnego, licznych ciąż, niedoboru kwasu askorbinowego, wad płodu i macicy oraz wielu innych przyczyn.

NICOLA_1985

02 mar 2010, 15:50

hej
juchlik mi sie tak zdazalo ze np. jak kaszlnęłam albo kichłam to czułam ze cos poleciało ale u mnie jest problem z pecherzem.. jesli u Ciebie to rzeczywiscie wody to jedz do szpitala.
ze mna na sali lezala dziewczyna w 31 tygodniu ciazy i czekala na zalozenie szwu, rano jak zawsze poszła do łazienki siku.. siku zrobiłai czuła ze dalej jej cos leci.. pozniej biegała jak poparzona i szukała połoznej i w tym samym dniu miała zrobiona cesarke.
ja Ciebie absolutnie nie chce straszyc tylko powiedziec zebys dmuchala na zimne lepiej zrobic przed lekarzem z siebie histeryczke gdyby sie okazalo ze to nic takiego niz isc za pozno. oby to nie bylo nic powaznego. nie czekaj do jutra.

ja mam jutro wizyte u ginka, wypis ze szpitala odebralam dopiero dzisiaj zobaczymy co ginek powie mi nowego, zreszta musze z nim pogadac bo jakos wydaje mi sie ze młody mi sie za słabo i za rzadko rusza, tzn. rusza sie i w dzien i w nocy ale porownujac go z moja Karolina to jakis za spokojny mi sie wydaje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

02 mar 2010, 16:06

NICOLA_22, może po prostu maluszek jest troche leniwym dzieciaczkiem :-D
trzymam kciuki za ginka :ico_brawa_01: my idziemy w czw. ale pewnie obędzie się na wizycie na foteliku i kolejna za 2.tygodnie :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-03-02, 15:07 ]
julchik22, przez ciebie teraz się denerwuję co ci.... :ico_nienie:
napisz proszę co i jak później się okazało.



a ja wychodzę na spotkanie z przyjacielem. półtora roku go nie widziałam! :ico_olaboga:
siedzę na waszym wątku, bo moje kwietniówki pouciekały :ico_placzek:

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

02 mar 2010, 16:31

julchik22, ojej strasznie się wystraszyłam. Mam nadzieje że wszystko jest w porządku. Trzeba myśleć tylko pozytywnie.
tibby, życzę miłego spotkania z dawnym przyjacielem:)

Ostatnio mam coraz to gorsze bóle , w ogóle nie za dobrze się czuje. Ale myśle teraz tylko o moim kochanym skarbie!

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

02 mar 2010, 20:47

julchik22, daj znać co z Tobą jak tylko będziesz wiedziała...Martwię się :ico_olaboga:

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

02 mar 2010, 20:53

karo-22, wszyscy się martwią a tu ani znaku julchik nie daje . A jak tam u Ciebie? Twoje samopoczucie?

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

02 mar 2010, 22:43

Anja224, u mnie wszystko dobrze, dziękuję :-) Póki co nic mi nie dolega, w ogóle super się czuję w ciąży :-) No może pomijając mdłości i brak apetytu w pierwszym trymestrze :ico_olaboga: Ale teraz apetyt dopisuje, humor też :-D No i upajam się wierceniem i tańcami mojego Maleństwa :-) Super uczucie! Razem z Mężem codziennie patrzymy na brzuszek i wyczuwamy ruchy :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

02 mar 2010, 22:56

julchiczku, dawaj znać szybko! Mam nadzieję, że już wiesz co i jak, bo z wodami nie ma co zwlekać!
Trzymam kciuki, żeby to było tylko siku, czasami bywa, że w ciąży pęcherz nie trzyma za dobrze, choć zwykle funkcjonuje bez zarzutu!

Nikt nie ma tel. do julchik????

Tibby, skarbie! Dzięki, ciuszki doszły. Teraz dopiero dotarło do mnie na 100%, że będzie dziewczynka jak sobie na różowości popatrzyłam :ico_haha_01:

Anja, trzymaj się. Oby się Twoje samopoczucie poprawiło!!
A jakie masz wyniki? Kiedy ostatnio robiłaś morfologię?

Ja po ginie. Wyniki świadczą o anemii. Biorę od dziś żelazo 2x dziennie. Za 3 tyg mam powtórzyć badania i zgłosić sie do gina. Jak nie będzie lepiej- zastrzyki z żelaza.
Ale piję pokrzywę, grzecznie jem same zdrowe rzeczy, dużo wit C itd. Musi się poprawić!!
Ale poza tym wszystko super. Moja macica jak to powiedział gin- wygląda lepiej niż ja sama. Jest spora, sięga już wysoko :-D

NICOLA_1985

02 mar 2010, 23:03

Nikt nie ma tel. do julchik????
ja mam do niej nr tel i rano napisze do niej smska bo juz po 22.00 wiec moze nie wypada... :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość