Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

03 lut 2013, 13:52

dokładnie, tyle że teraz nie które panie w pierwszej klasie wymagają żeby dzieci umiały i czytać i pisać... i błędne koło bo niby kto ma ich teog nauczyć :ico_puknij:
jak to kto? rodzice....
W Polsce dawniej dzieci,które wychodziły z zerówki musiały czytać 20 wyrazów płynnie.Teraz według nowej podstawy programowej tego obowiązku nie mają,nawet literek nie muszą znać
ja szłam do zerówki do umiałam liczyć,pisać i czytać i do tego znałam się na zegarku :-D

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

03 lut 2013, 15:50

ja szłam do zerówki do umiałam liczyć,pisać i czytać i do tego znałam się na zegarku :-D
ja też :ico_oczko:

barbara123
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1059
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:41

Re: Dzieciaczki 2007

05 lut 2013, 21:32

:-) My dziś w końcu zaliczylismy zaległe szczepienie pięciolatków. W nagrodę za dzielność kupiałam Oli książeczkę zaczynam czytać z Zuzią i Leonem i moje dziecko przeczytało wiekszość słowek ,myslałam ,ze moze ciut zgaduje ale przeczytała poprawnie też słowa pod obrazkami gdzie to literki pomylono np był rysunek domów a napis dymy.

Ciesze sie - choć wiem,ile jest z ni a jeszcze innej pracy. Typu kultura zjadania posiłków, słuchania innych i tym podobne

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Dzieciaczki 2007

05 lut 2013, 22:16

A u nas spotkanie jest we czwartek, ciekawe na jaki temat...
No, chyba że pączki będziemy jeść :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

06 lut 2013, 10:39

W nagrodę za dzielność kupiałam Oli książeczkę zaczynam czytać z Zuzią i Leonem i moje dziecko przeczytało wiekszość słowek ,myslałam ,ze moze ciut zgaduje ale przeczytała poprawnie też słowa pod obrazkami gdzie to literki pomylono np był rysunek domów a napis dymy.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A u nas spotkanie jest we czwartek, ciekawe na jaki temat...
też mam zebranie w czwartek i nie wiem na jaki temat :-D
tylko czy pojadę to się okaże czy siostra A albo bratowa jego jadą na zebranie to ja się z którąś zabiorę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

07 lut 2013, 19:43

ja juz po zebraniu
mówili o tych 6 latkach do 1 klasy na ogólnym i takie tak różne sprawy
na grupowym już naszym pani stwierdziła,że żadnego z naszych dzieci z grupy nie dałaby osobiście do 1 klasy,bo są za bardzo nieśmiałe i wstydliwe,do obcych się słowem nie odezwą ani o nic nie zapytają
więc w sumie pani mnie utwierdziła w tym,że moja Hania zostaje w pkolu na kolejny rok :-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Dzieciaczki 2007

07 lut 2013, 20:17

jże moja Hania zostaje w pkolu na kolejny rok :-)
i bardzo dobrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

Re: Dzieciaczki 2007

07 lut 2013, 21:53

Tak czytam o tym pisaniu , moja Mika nie chce w ogóle stawia się jakby to była jakaś kara dla niej. Tak samo jest z czytaniem. A książki dwie godzinny dziennie przynajmniej przegląda pytam jej co czytasz to Ona zawsze się wkurza że Ona nie czyta Ona sobie ogląda.
Umie tylko napisać , mama , tata , babcia , Mirelka , kocham Cię i Ich liebe dich , i co najwyżej przepisuje to co ja jej napisze . Jak np. robimy laurki , ale to tez zazwyczaj z buntem.
mój nie potrafi napisac nic, więc nie masz na co narzekać. Jak na 5 latka to umie bardzo wiele moim zdaniem

moni a na jakiej podstawie one tego wymagają??? to co one beda robic jak dzieci beda wszystko umialy?

barbara na ćwiczenie napięcia mięśniowego w rączka fbre jest tez robienie ciasta, łapanie kulek i innych przedmiotów pod wodą, wogóle zabawy w wodzie łapkami, grzebanie w mące, kaszy, grochu, ryżu (w róznych konsystencjach, grubosciach, fakturach) można cos tam nawrzucac żeby dziecko szukało
a jakie szczepienie 5-cio latka? My nie mielismy żadnego szczepienia, chyba :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Dzieciaczki 2007

07 lut 2013, 23:02

Ja też po zebraniu, był aż 8 osób!

A u nas- cała grupa przeszła te testy dojrzałości i wszyscy jak jeden mąż :-D nadają się do szkoły.
No,ale żadne dziecko się nie wybiera :ico_haha_01:

Przeglądaliśmy te arkusze, Zuzia ma 78 punktów na 108, wystarczy połowa i jest dziecko gotowe do szkoły, ha!
Ale powiem Wam,że punktacja niektórych mnie zaskoczyła- Zuzia miała 0 pkt za umięjętność zapinania i odpinania guzików, hmmm, ona umie... :ico_noniewiem:
I jeszcze było kilka takich.

Było też pytanie o największą rzekę Polski i o godło- Zuzia nie wie.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: Dzieciaczki 2007

07 lut 2013, 23:07

Zuzia miała 0 pkt za umięjętność zapinania i odpinania guzików, hmmm, ona umie...
widać tam ją zjadł stres i może jak miała to zrobić to nie zrobiła :ico_noniewiem:
Było też pytanie o największą rzekę Polski i o godło- Zuzia nie wie.
a po co to 6-latkowi wiedzieć :ico_puknij:
moja też nie wie :ico_oczko:
Przeglądaliśmy te arkusze, Zuzia ma 78 punktów na 108, wystarczy połowa i jest dziecko gotowe do szkoły, ha!
tylko jak nam pani psycholog dzisiaj wyjaśniała na zebraniu,nie sama wiedza wystarczy
przede wszystkim dziecko musi być dojrzałe emocjonalnie i społecznie i tu akurat grupa gdzie chodzi Hania tej dojrzałości nie mają jeszcze i Pani wyraziła swoje zdanie mówiąc,że żadnego dziecka by nie puściła teraz do 1 klasy

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość