gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

13 gru 2012, 14:45

Karmilam wtedy MM wiec nie wiem co zrobilabym karmiac piersia (ale skoro wszystko inne pozniej to gluten chyba tez).
no właśnie nie. Na piersi gluten ma być pierwszy i to nie mają być posiłki tylko takie posiłki uzupełniające, bo posiłki dopiero w 6 miesiącu

SCHEMAT ŻYWIENIA NIEMOWLĄT KARMIONYCH PIERSIĄ
Do ukończenia 4. miesiąca życia

karmienie mlekiem matki na żądanie

5. i 6. miesiąc życia dziecka

karmienie mlekiem matki na żądanie

Posiłki uzupełniające

1 raz dziennie ok. 1/2 łyżeczki kaszki manny lub kleiku z glutenem (kaszkę lub kleik, ugotowany wcześniej na wodzie, dodajemy do odciągniętego mleka matki lub do przecieru jarzynowego z ziemniaka lub marchewki)

Do przecieru jarzynowego lub zupki warzywnej dodajemy składnik tłuszczowy, najlepiej wysokiej jakości masło, oliwę z oliwek lub olej rzepakowy. Pierwszego dnia podajemy dziecku ok. 3-4 łyżeczek nowego dania, a następnego można już podać tyle, na ile maluch ma ochotę. Jeśli przez tydzień nie dzieje się nic niepokojącego (ból brzucha, wysypka), można zacząć wprowadzać kolejne warzywa, trzymając się zasady jedno w tygodniu!

Nowe produkty w 6. miesiącu życia dziecka

ziemniak w połączeniu z odciągniętym mlekiem matki
marchewka ugotowana na parze
zmiksowana zupka z ziemniaka i marchewki
zmiksowana zupka z ziemniaka i marchewki w połączeniu z korzeniem pietruszki
koper dodany go gotującej się zupki, którą następnie miksujemy
jabłko ze słoiczka, a po kilku dniach starte świeże jabłko
kleik ryżowy



SCHEMAT ŻYWIENIA NIEMOWLĄT KARMIONYCH SZTUCZNIE
Do ukończenia 4. miesiąca

mleko modyfikowane początkowe 6 - 7 razy na dobę po 90 ml (w pierwszym miesiącu) do 150 ml (w czwartym miesiącu)

5. miesiąc życia dziecka

3 - 4 razy po 180 ml mleka modyfikowanego początkowego

Posiłki uzupełniające

180 ml przecieru jarzynowego bądź zupki warzywnej (z marchewki i ziemniaka) z dodatkiem 1 łyżeczki masła lub oliwy z oliwek
150 - 180 ml kleiku ryżowego, kukurydzianego lub kaszki bezglutenowej (przygotowane na mleku modyfikowanym)
sok przecierowy lub starte jabłko ok. 50 - 100 g

Nowe produkty w 5. miesiącu życia

marchew
jabłko
ziemniak
dynia

6. miesiąc życia dziecka

3 razy dziennie po 180 ml mleka modyfikowanego początkowego

Posiłki uzupełniające

180 ml zupki warzywnej z dodatkiem 1 łyżeczki masła lub oliwy z oliwek, do zupki dokładamy mięso z indyka lub królika - ugotowane osobno, a 1 - 2 razy w tygodniu mięso zastępujemy rybą - w ilości 2 łyżeczek (po posiekaniu). Zupkę zagęszczamy 1 łyżeczką kaszki pszennej.
180 ml kaszki ryżowej przygotowanej na mleku modyfikowanym
sok lub przecier owocowy - ok. 150 g

Nowe produkty w 6. miesiącu życia

pietruszka
seler
brokuły
fasolka szparagowa
groszek zielony
kalafior
dzika róża
czarne jagody
kurczak
indyk
królik


Więc jak widać kiedy indziej się wprowadza gluten jak karmione piersią i jak butelką.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

13 gru 2012, 14:54

ogólnie rożnica jest taka we wprowadzaniem jedzenia że jak karmione piersią to dalej tylko cycek starcza do 6 miesiąca i nic więcej nie potrzeba a ten gluten to malutkie ilości się wprowadza dla reakcji a nie najedzenia. A jak karmione sztucznie to już wcześniej jedzenie trzeba wprowadzać normalne bo za mało dla dziecka samo jedzenie.

Dziewczyny koleżanka sprzedaje Pieluszki wielorazowe,pościel,prześcieradełka,kocyki

http://naobcasach.pl/forum/post5788197.html#p5788197

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

13 gru 2012, 22:48

czyli co? ja źle zrobiłam bo dałam najpierw marchewkę, tera dynia i ziemniak a powinnam najpierw marchewkę z kaszą manną? Czyli co kupić kaszę manną i dodać do słoika ja już w ogóle nie kapuję tego... masakra to dla mnie... lekarka na szczepieniu 28 listopada mi mówiła eby zacząć od dyni albo marchewki... nic o glutenie mi nie wspominała...

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

13 gru 2012, 23:29

lekarka na szczepieniu 28 listopada mi mówiła eby zacząć od dyni albo marchewki... nic o glutenie mi nie wspominała...
no bo to są nowe wytyczne i nie wszyscy lekarze się z nimi zgadzają.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

13 gru 2012, 23:59

Kasiala pisze:lekarka na szczepieniu 28 listopada mi mówiła eby zacząć od dyni albo marchewki... nic o glutenie mi nie wspominała...


no bo to są nowe wytyczne i nie wszyscy lekarze się z nimi zgadzają.
No np moja lekarka się nie zgadza i ona każe zaczynać od soku, potem jabłko, potem przeciery warzywne, kaszka i dopiero po 6 mieś. gluten.

A mój syn dziś dostał zamiast jabłka śliweczki ze słoika Hipp i tak wcinał jakby cały dzień nic nie jadł :ico_szoking: Jutro dostanie drugie pół słoiczka :-)

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

14 gru 2012, 11:17

kobiety nie wariujcie z tymi zaleceniami. za rok znów zmienia;-) ja zaczełam od owocków i warxyw, manna popół łyzeczki daje do obiadku od miesiaca a i to nie codzien. awarzywa iowoce daje takie na którychpisze nasłoiku że p 4tymi 5tymmies.
ta kaszka na mleku mod. u nas odpada bo ja nie moge mleka pic bo mała uczula.a jak np Marcinek dostaje bebilonto w tej bobovity kaszce pewnie jest bebiko i to juz mieszanie dwóch mlek, hm...
z mala na rekach nie umiem pisac, sorrryyyyy

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

14 gru 2012, 11:24

dziewczyny chyba idzie nam górna jedynka :-)
Mały od rana marudny i wszystkim pocierał o góne dziąsełka,jest tam biała kropeczka i w dotyku jest taka twarda,ostra wypustka. Więc to chyba ząb ??
Płakał strasznie chyba go bolało...dałam mu czopek i w koncu zasnal bidulek :( :ico_placzek:


Marta 26 - wlasnie Bobovita kaszka jest z Nutricii tak jak bebilon i bebiko.To ten sam producent ,ale w srodku nie pisze jakie jest mleko dokładnie - tyle,że następne. Bo z Nestle to juz wogole inne. A innych kaszek nie ma :ico_noniewiem:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Letnie dzieciaczki 2012

14 gru 2012, 11:27

Sa jeszcze kaszki ryzowe bez mleka i wtedy sie je robi na wlasnym mleku MM.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

14 gru 2012, 11:44

Mad ale chodzio manne;-) powiem wam że przyjuniorze w ogóle nie bawiłam sie w jakieś specjalne wprowadzaie glutenu, chyba znacznie pozniejsie go wtedy podawało i sprawe załatwiały biszkopty itp, hehe
Brawo za pierwszego wątkowego ząbka !!!!
a jak ten sam producent to spoks, to czym sie różni bebiko od bebilonu jak ta sama firma? dwa rózne mleka robią? pokićkane to...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Letnie dzieciaczki 2012

14 gru 2012, 11:50

mają minimalnie różny skład. MINIMALNIE!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość