zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

09 maja 2008, 20:42

nie Aniu, pojade nonono. czyli koło dworca.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

09 maja 2008, 20:54

zania, to bardzo prosto trafić.
Jedziecie cały czas dwupasmówką przez miasto kierując się na Szczyrk. Miniecie po lewej stronie hotel Prezydent, po prawej zamek i jedziecie dalej prosto. Jakieś 400 m od zamku będą światła przy przejściu dla pieszych i za tymi światłami (przejeżdżacie przez nie prosto) jakieś 300 m po lewej stronie jest Duduś. Są duże relkamy więc nie sposób niezauważyć :-D

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

10 maja 2008, 22:11

witajcie! przepraszam, ze ostanio nawet nie przywitałam sie z wami po tak długiej nieobecnosci, ale napisałam to zapytanie o sklepy z wozkami w pospiechu bo musimy wikowi kupic wozek, bo te od kuzynki nam sie nie spardziły, szczegolnie spacerowka. Jak wspomniałam, pisałam w pospiechu, poniewaz nie chciałam jechac w ciemno a dzis rano jechałam na uczelnie imusiałam jeszcze prezentacje dokonczyc, tak wiec przepraszam Was! ale b. dziekuje za udzielone odpowiedzi, bo podzwoniłam i okazało sie ze nie maja tego wozka, ktory mnie intresuje, w zadnych z podanych przez was adresow. takze zaoszczedziłyscie nam z mezem drogi. a dodudusia i tak sie kiedys wybiore, takze jak dojechac, to sie na pewno mi przyda.

Witam AnieZabe , bo my sie jeszcze nie znamy, zycze pociechy z dzieciatka i licze, że znajdziemy tutaj wspolny jezyk:). ciesze sie bardzo z nowiny o pontoniczku, poniewaz zanim cokolwiek tytaj napisałam, przeczytałam wszystkie posty od poczatku i znam jej historie...byłam wtedy w ciazy jeszcze i przezyłam to co sie stało, pamietam to jak dzis, takze bardzo jej gratuluje, moze znow do nas zawiata!

a co u nas?
wikus rosnie, ładnie sie rozwija, siedzimy sobie razem w domku i jestem przeszczesliwa ze spedzam z nim ten czas. jestesmy na etapie siedzenia i czekam na pierwsze raczkowania, no i mamy 2 zubolki!!!! sciskam was goraco! ale sie za wami steskiniłam... dobrej nocki!

Małgorzatko! trzymam kciuki za szczesliwe rozwiazanie!

Awatar użytkownika
AP
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:42

11 maja 2008, 09:16

Agata nie mam kiedy Cię spytać ale czy szczepiłaś Emilke MMRem?
Bo my mamy jutro iść ale ja sie waham :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

11 maja 2008, 19:22

Aniu szczepiłam Emilkę MMRem. Też się wahałam bo różne opinie o niej słyszałam ale Emilka zniosła to bardzo dzielnie. Nie było też żadnych objawów po szczepieniu :-)
Bałam się bo dodatkowo Emi była szczepiona przeciwko Meningokokom. Ale nic jej nie było. Nawet zbytnio nie płakała :-)

Hihi a co z jutrem :-D ??

A my byliśmy dzisiaj z Emi na basenie w Klimczoku. Ale mi się dziecie wybawiło :-) właśnie będzie jadła kaszkę, wykąpiemy się i idziemy spać :-)

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

11 maja 2008, 21:00

Dziewczyny a co to jest MMR?

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

11 maja 2008, 21:21

zania, MMR to szczepionka skojarzona przeciwko odrze, świńce i różyczce, którą podaje się dziecku po skończeniu roczku.
Swojego czasu pojawiły się doniesienia że niby MMR powoduje zwiększoną ilość zachorowań na zapalenie opon mózgowych a nawet sugerowano że powoduje autyzm u dzieci.
Wszystkie te doniesienia zdementowano i przedstawiono wyniki że MMR nie jest szkodliwa ale niesmak pozostał. Dlatego pojawiają się zawsze obawy przed szczepieniem :-)

Awatar użytkownika
AP
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:42

11 maja 2008, 22:26

Agata kurka znowu nie dam rady bo Patryk ma spotkanie w Katowicach a ja obrastam w tłuszcz :ico_olaboga:

Ja duzo tej szczepionce czytalam. I na emamie nadal wypowiadaja się dziewczyny których dzieci zachorowały po tej szczepionce. A u chłopców zachorowanie na autyzm jest 4 x wieksze niż u dziewczynek.

zania
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 141
Rejestracja: 13 sie 2007, 18:42

12 maja 2008, 19:36

o kurcze to ja bym chyba nie szczepiła, dobrzse ze mam jeszez czas by sie zastanwić.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

12 maja 2008, 20:04

zania, przeciwko tym chorobom trzeba zaszczepić. Niestety nie ma innego odpowiednika szczepionki skojarzonej poza właśnie MMRem. Można ewentualnie szczepić osobno na każdą z tych chorób ale nie dość że trzeba dziecko kłuć 3 razy to słyszałam że dzieci gorzej to znoszą
Także trudny wybór :ico_noniewiem:

Ania a jak Szymon zniósł dzisiejsze szczepienie ?? Mam nadzieje że wszystko u Was wporządku

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość