Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

18 mar 2007, 22:19

Magdzinka, Trzymaj si kochana, jestesmy z tob, na pewno z Joasia wszystko bedzie dobrze :ico_buziaczki_big:

Hekkate, Fajna fotka :)

A mnie sie udalo nawet obrysowac raczke i stopke, a w ogole to dziwnym zbiegiem okolicznosci dzis wlasnie to robilam do albumu Patryka.
A ja dzis bylam na zakupach i kupilam kilka nowych ciuszkow dla Patryka bo z 56 juz wyrósl a wlasciwie to nie wyrosla, bo on tyle samo mierzy tylko stopki ma duze i przez to wszystko bylo naciagniete. I kupilam tez kilka body ale zapinanych na boczku bo tak wygodniej, co prawda drozsze ale z a glowka to mi jakos ciezko idzie.
Dziewczyny a w co wy ubieracie dzidzie na wiosne, czy polarkowy kombinezon a moze tylko jaka kurteczke wiosenna? Bo ja na razie mam tylko zimowy kombinezon i chyba musze sie za czyms rozejrzec.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

19 mar 2007, 00:03

Hej !

Magdzinka Będzie dobrze, trzymaj się ciepło i ucałuj Asiulkę od cioci Małgosi(chyba mogę tak się samozwać mam nadzieję :diabel: ) i Wojtusia ... Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia ... Buziaki!

Mój synek ma na policzkach i tylko tam taką czerwoną plamę a na niej pełno krostek i ma bardzo szorstką skórkę w tych miejscach ... Co to może być ... jak sądzicie? Moja siostra twierdzi, że to skaza białkowa może być, bo piłam wcześniej mleko ...

Od którego tygodnia- miesiąca dziecko zaczyna interesować się zabaweczkami typy grzechotka ... ?

Lece spać ... dobranoc... :607:

Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

19 mar 2007, 08:41

dzien dobry lutowki :-D

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

19 mar 2007, 10:08

Cześć dziewczyny!!!!

2 dni temu byliśmy z Tobiaszkiem u pediatry. Rośnie jak na drożdżach - ma już 5 kilo (a ma niecałe 5 tygodni). Dostalismy skierowanie do ortopedy no i wit. D. Ma jeść 1 raz dziennie 1 kropelkę - rozpuszczać w mleku i podawać na łyżeczce.

Niestety Tobiaszek strasznie cierpi na kolki - łapią go tak od 17 do 19 wieczorem. Strasznie krzyczy, a nam jest go strasznie szkoda. Je kropeli - 2 razy dziennie oraz jak ma atak kolki to dostaje pół czopka zapisane przez lekarza).
Jak na razie to wczoraj tylko nie było kolki - i z tego jesteśmy dumni. :ico_haha_01:

Tak pozatym to nasz syneczek to straszny nerwusek - jak mu wyleci smok to krzyk, jak mu się nie podoba leżeć w łóżeczku to krzyk itp. Najbardziej lubi leżeć na mnie albo na mężu na brzuchu - wtedy też najszybciej zasypia. :ico_oczko:
Najgorsze będzie jak się przyzwyczai.....

A ja dzisiaj idę do mojego lekarza, zobaczymy co mi powie. Już nic mnie nie boli, a wczoraj wyleciały mi szwy.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

19 mar 2007, 11:52

Moja Mirelka tez ma kolki infacol już nie pomaga daje jej teraz Niemiecki lek simplas.
Masujecie brzuszki? mi mama kazała masować robić kółeczka na brzuszku i powiem wam ze jest jakaś tam ulga na pare minut albo kładę Mirelke na nodze na brzuszku i lekko ja turlam wczoraj mi tak usnęła podczas kolki wiedz chyba tez działa .

Magdzinka oby było wszystko dobrze z twoja Joasia trzymajcie się cieplutko.

Iwona ja mam takie fajniutki letni kopinezon jak już będzie cieplej to założę tylko rajstopki body z długim rękawem i ten kombinezon.


Dziewczyny robie tak jak wy z ta witamina rozpuszczam ja w mleku , mi się wydaje ze Mirelka to jej nie wchłania bo strasznie poci jej się główka nieraz ma cała twarz w kropelkach potu zazwyczaj jest tak jak ja karmie nie wiem może ona się tak umęcza przy jedzeniu , nie wiem czy to normalne?


Hekate twój synek wygląda super niezły przystojniak z niego.


Kupójie Mirelce mate taka do zabaw , ale nie wiem czy już czy może jeszcze trochę odczekać bo na chyba jeszcze zamała do takiej maty prawda?

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

19 mar 2007, 12:02

Obrazek
http://allegro.pl/item172685689_tiny_lo ... 0_50_.html


Wybralam taka jest trochę droga ale za to podwójna bo od 0-3 3-10





Hekate Niby musi się na męczyć by wypić te 120 ml ale ja siedzę w sweterku i mi jest w sam raz a ona ma tylko body z krótkim rękawkiem i na to pajacyka łapki ma chłodne a podobno po łapach poznaje się czy dzidziom cieplutko .
Ostatnio zmieniony 19 mar 2007, 12:06 przez Iza@, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

19 mar 2007, 12:06

Iza - ja też zastanawiałam się nad matą. Na razie Tobiasz ma karuzelę z misiami i światełkami. Wczoraj wpatrywał się w światełka chyba z 15 minut.

dałam mu też do łóżeczka pluszaka - żółto, czarną pszczółkę. Jest taki ciekawski, że prawie cały czas się w nią wpatruje.

Zastanawiałam się jakie jeszcze zabawki - no bo na grzechotki na razie jest za mały, może jakieś pozytywki - no walbo ta mata ????? :ico_noniewiem:

Dzisiaj Tobiasz pobił rekord w spaniu nocnym - spał od 19 do 1.45, obudził się na karmienie i spał dalej od 2.20 do 4.35. Niestety potem obudził się o 5.20, potem o 6.20 i nie spał do 9.45. Teraz słodko śpi.....

Dziewczyny, a wy chodzicie z waszymi pociechami do hipermarketów na zakupy????, czy wychodzicie tylko na spacery????

[ Dodano: 2007-03-19 ]
hekkate - ja dawałam herbatkę z kopru włoskiego, właśnie z Hippa. Ale wczoraj nie dałam i nie było kolki???? Ponadto gdzieś wyczytałam, ze jak dziecko za dużo wypije tej herbatki to to może być przyczyną kolki ze względu na gromadzące się gazy w brzuszku.
Więc jak dawać to nie tak dużo. Ja tak myślę, że u Tobiasza to to chyba było przyczyną - bo potrafił wypić za jednym zamachem 60 ml. :ico_haha_01:

No ale przekonamy się dzisiaj czy będzie biedaczek cierpiał. Na razie dałam mu do picia wodę z glukozą.

[ Dodano: 2007-03-19 ]
Iza - fajna ta mata, może sama się skuszę

Dziewczyny - zmieniłam pieluszki na Huggisy (kupiłam od 4 do 9 kilo), i jak na razie jestem zadowolona, nie przeciekają siuśki na ubranko. Zobaczymy jak będzie dalej.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

19 mar 2007, 12:25

Niestety moją Ninusię też dopadła choroba... :ico_placzek: wczoraj spędziłam pół dnia w szpitalu - zbadał ją laryngolog i zrobili badania krwi. A ja z tych nerwów jak nas pediatra po wizycie domowej wysłal do szpitala, nie wziąłm nic do jedzenia i do czwartej byłam tylko na szklance herbatki laktacyjnej i zupełnie pustym żołądku...
Lekarka chciała Ninusię zostawić na obserwacji ale pielęgniarka mi powiedziała że mała jest w dobrym stanie a tam dzieci poważnie chore - zapalenia płuc i lepiej jak ucieknę do domu żeby jej nie narażać. Wypisałam się na włłasne życzenie a jak wróciliśmy do domu to Ninka dostała temperatury....Na szczęście mam teściową pielęgniarkę, która w tej sytuacji okazała się niezbędna ... Od wczoraj Ninusia dostaje antybiotyk i mam nadzieję że szybko wyzdrowieje i że nie trzeba będzie do szpitala .


karolas ja brałam antybiotyk amoksiklav który mogą brać kobiety karmiące . Lekarz mi powiedział że taka temperatura u matki jest niekorzystna dla dziecka (pow 39,) a ten antybiotyk nie przenika do mleka matki. W szpitalu brałam nawet zinacef dożylnie zaraz po porodzie i nie musiałam przestać karmić Skonsultuj się z jakimś mądrym lekarzem żeby nie doprowadzić do powikłań i trzymaj się!

[ Dodano: 2007-03-19 ]
Hekkate, ja odradzam wizyty w takich spędach jak real - to siedlisko zarazków, pełno tam ludzi chorych i niedoleczonych

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

19 mar 2007, 12:53

Dziewczyny dziękuję za życzenia dla Joasi - już też mam nadzieję, że będzie ok byle ylko dostać się wcześniej na rehabilitację...

qunick, dużo zdrówka dla Ninki :ico_prezent:

Iza@, super ta mata i nawet cena ok, bo ja widziałam podobne maty po ok 250zł :ico_szoking: też chciałam kupić Asi matę ale wymyśliłam, żeby ktoś z rodzinki kuopił jej na chrzest :ico_brawa:

Hekkate ja masę solną robię zawsze na oko - mąka, sól ( soli daję więcej niż mąki) i stopniowo zalewam ciepłą, tzn letnią wodą - nie może się za bardzo kleić (wtedy można dodać mąki) i nie może też być za sucha bo będzie za szybko wysychać i popęka. A suszę na powietrzu, ale można teżw piekarniku. Jak od razu zrobisz dziurkę to potem gdy już masa zrobi się twarda, można przełożyć jakąś wstążeczkę i wieszać np na choince hihi tylko wcześniej warto pomalować te łapki farbkami, żeby były jeszcze ładniejsze.

Jeśli chodzi o odciskanie stópek to było proste, gorzej z rączkami. Ale poczekałam na moment kiedy Joasia sama rozprostowała paluszki i szybko przycisnęłam jej rączkę do masy.

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

19 mar 2007, 16:12

Hekkate, Fajane zdjecia :)
Z tymi hipermarketami to faktycznie lepiej poczekac, chociaz jak sie pogoda unormuje bo teraz mnostwo ludzi jest chorych wiec lepiej nie ryzykowac.

Ja dzis bylam na spacerku sama, troche sie nadzwigalam bo nioslam malego razem z gondola.No ale wychodzic przeciez musi na dwor.
Iza@, Ja juz mam mate, dostalismy w prezencie, ale ta mi sie bardzo podoba, bo ja do swojej to musze kilka zawieszek dokupic, no ale prezentow sie nie wybiera.

Hekkate, tez slyszalam ze koper moze zaostrzac wzdecia, ja juz odstawilam herbatke i malemu nawet nie zaczelam podawac mimo ze kupilam i chyba jest lepiej.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości