Awatar użytkownika
stokrotka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 16 mar 2007, 22:04

05 lis 2007, 20:45

ja uważam , że jeśli ma się pokarm, to co najmniej rok. Potem może dziecko zrobić sobie z cycusia smoczek. Ja tak miałam. Ale najmłodszego synka karmiłam do 2 lat, potem trudno było go odzwyczaić, bo chodził za mną i podnosił bluzkę. Po prostu chciał possać jak smoczka. Ale prawdziwego smoczka żadne z trojga moich dzieci nie chciało. I w razie płaczu dziecka smoczek nie dawał efektu. Więc śa plusy i minusy. Ale na pewno więcej tych plusów. Do tej pory dzieci mi nie zachorowały na żadne zapalenie płuc. A mają 17, 11 i 8 lat. Tylko jakiś katarek albo gardło rzadko kiedy. Być może to przez karmienie piersią.

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

05 lis 2007, 22:44

dziewczyny,bo wlasnie mam taki problem,ze powinnam brac leki,a szkoda mi strasznie malucha odstawic :ico_placzek: no i nie wiem jak dlugo go karmic,zeby jak najwiecej z tego korzysci bylo ....od poczatku karmienie idzie nam super i ja tez sie nastawilam na okres roku,ale mam lekka depresje i teraz nie wiem co robic :ico_placzek: boje sie,ze jak go odstawie to moge sie poczuc gorzej ,ale z drugiej strony nie raz tak strasznie sie czuje,a chce byc szczesliwa mamusia,a nie wiecznie zalaman :ico_placzek: moj T mnie wspiera jak moze,ale czasem jest bardzo zle :ico_placzek: dlatego pytam...tak ze wg medycznych ,,,strasznie mi ciezko z tym wszystkim,bo bardzo chce karmic :ico_placzek:

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

06 lis 2007, 12:04

Witam
U mnie mowili że najważniejszy jest 1 rok dla dziecka, potem bardziej liczy się inne jedzenie, a pokarm matki juz nie jest taki wartosciowy. więc ja karmiłam do roku.

lucy23, nie wiem co ci doradzić, w sumie zalezy czy to jakas powazna choroba ktora naprawde trzeba leczyć szybko, czy jakoś da sie ja przechorowac bez lekow .

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

06 lis 2007, 14:52

lucy23, sama wiesz najlepiej czy bardziej chcesz karmić dziecko czy bardziej potrzebujesz leków. Mi się wydaje, że nic na siłę. Szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko. Jak dajesz radę i tylko czasem masz złe dni, to karm nadal. Jeśli jednak częściej jesteś smutna to przejdź na butelkę i bierz leki. Nadal możesz karmić maluszka w objęciach a twoje samopoczucie będzie lepsze. Przecież wiele dzieci było, jest i będzie wykarmionych sztucznym mlekiem i też są zdrowe i szczęśliwe. Moim zdaniem dla twojego Oliverka ważniejsza jest szczęśliwa mama niż jej mleko, bo miłości swoim dzieciom nie przekazujemy tylko mlekiem, ale całą sobą. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Agusia78
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 87
Rejestracja: 01 lis 2007, 19:34

06 lis 2007, 15:09

Jeśli naprawdę potrzebujesz tych leków to odstaw maluszka, nic mu nie będzie, ale jeśli czujesz że dasz radę jeszcze ze dwa misiące bez tabletek (żeby choć te 6 miesięcy było) to karm. Tak czy inaczej to Twoja decyzja i na pewno będzie słuszna. Trzymam kciuki. :)

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

06 lis 2007, 18:22

napewno chce wytrwac do 6 misiaca :-D

[ Dodano: 2007-11-06, 17:23 ]
dzieki wielkie :ico_prezent: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

06 lis 2007, 20:55

trzymamy kciuki zeby było lepiej :-D

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

06 lis 2007, 21:40

Lucy ja też słyszałam że te pół roku to jest podstawa...ale przecież różne są przypadki, jedne matki moga karmić tyle inne więcej...ja karmiłam do 9 miesiąca i uważam że to już w zupełności wystarczająco...ale tak jak rozmawiałyśmy, njaważniejsze jest zdrowie, bo jak TY będizesz zdropwa to i maluszek :ico_pocieszyciel:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

06 lis 2007, 23:45

:ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

15 lis 2007, 23:38

hej...
na poczatku planowalam karmic 6 miesiecy...niby te podstawe...a dzis moja corka konczy 6 miesiecy i wiem ze chcialabym karmic do roku...jesli wszystko temu bedzie sprzyjac oczywiscie....mala nie umie pic z butelki i nie toleruje smoczka ...polozna zalecila nawet nie wprowadzac butli...wiec chyba zostaniemy na cycu tak dlugo by obejsc sie bez butelki....nie wiem jak dlugo powinno sie karmic..wiadomo napewno ze mleko mamy nie zaszkodzi dziecku...ale to indywidualna sprawa kazdej z nas....

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość