Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

04 wrz 2007, 15:57

Przygotowania trwają od stycznia, więc teraz to już właściwie nic nie robię. Muszę tylko pomyśleć jak usadzic gości, menu i tyle;) Ślub mamy w październiku więc jeszcze trochę;/

Pewnie gdybym nie planowała od dawna ślubu i nie rozesłała juz dawno zaproszeń też poczekałabym na lepszy moment. Mam jednak nadzieję ze wszystko bedzie ok, no i wejdę w wymarzoną sukienkę;) Tylko niech moja piłeczka już nie rośnie przez moment. :ico_olaboga: Potem będę się nią cieszyć na maxa :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

05 wrz 2007, 08:32

hej dziewczynki :ico_haha_01: co do wagi to ja chyba tez juz cos przytylam ale naszczescie nie wiem ile ,brzusio mi wywalilo strasznie choc zawsze go miałam to teraz go juz wciagnac nie moge hehe.co do witaminek to mi lekarz powiedzial ze moge sobie co drugi dzien brac bo na poczatku ciazy nie ma jeszcze takich niedoborow witamin jak pozniej i nie trzeba od razu ich brac.ja wczoraj powiedzialam w pracy ze od poniedzialku ide na l4 i troche im to na reke nie bylo ale mam w nosie co drugi dzien po 12 godzxin i caly czas na obrotach ze nie ma kiedy nawet zjesc zawsze w biegu i zimne a potem brzusio boli .ja tez bym mogla spac 24 na dobe chociaz z kazdym dniem jest juz coraz lepiej i wymioty sie skonczyły naszczescie :ico_haha_01: powiedzialam mojemu matiemu ze bedzie mial rodzenstwo i ucieszył sie strasznie :ico_haha_01: mamamonia, ja slub bralam tez w ciazy bylam w 7 miesiacu i nie martw sie bedzie dobrze ja tak szalalam ze sie smiali ze zaraz urodze na weselu hehe

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

05 wrz 2007, 09:02

edit53, dobrze ,ż idziesz na L-4 bo praca po 12 godzin jest zbyt męcząca .Ja pracuje po 4 godz. dziennie a jak wracam do domku i zaczynam sprzątać ,gotować i robić zakupy to równiez pobolewa mnie brzusio .Dlatego teraz staram się dzieli moje zajęcia , tak aby sie nie przemęczać i jak narazie jest lepiej.
Mdłości jeszcze są ale nie codziennie ,a jak u Was dziewczyny?
asika82 ja również mam ochotę na małe zakupy dla dzidziusia ,ale się boje bo to troszkę zawcześnie .Mam pare schowanych po starszym ,ale nie wiadomo co to bedzie ty razem ( chłopiec czy dziewczynka?). A czy wy bedziecie chciały wiedzieć przed porodem płeć dziecka? :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

05 wrz 2007, 09:28

Witajcie!
edit53, bardzo dobrze że idziesz na L4.
mamamonia, no to niedługo się będziesz bawiła na własnym weselu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
asika82, ja też już kupiłam małe co nieco :ico_haha_01:
słoneczko4, U mnie z mdłościami podobnie. Raz są raz ich nie ma. Ale mnie męczy nadkwasota. Normalnie masakra. Cały czas czuję kwas w ustach. :ico_olaboga:
A co do płci dziecka to zobaczę. Na razie nie chcę wiedzieć ale może później mi sie odmieni :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

05 wrz 2007, 09:59

Ale mi dobrzez w domku;) Dziś zrobiłam sobie śniadanko do łóżka :ico_haha_02:

Wczoraj byłam wieczorkiem u koleżanki zanieść zwolnienie do przekazania w pracy (dostałam aż na 3 tygodnie). Jej mama do tej pory zawsze dobrze wyczuwała czy bedzie chłopak czy dziewczyna;) Co do mnie wczoraj zmieniła zdanie.... Zanim byłam w ciaży zawsze mówiła, że ja bedę miała córkę, ale wczoraj po sekundzie stwierdziła, że jednak syn. Moja mama to samo :ico_szoking: Chyba coś w tym jest;) Ja do tej pory chciałam mieć syna (jako pierwszego), ale od dwóch tygodni myślę tylko o córce :ico_haha_01:
Kiedyś byłam przekonana, że będę chciała mieć niespodziankę co do płci dziecka, teraz juz nie mogę się doczekać kiedy będzie wiadomo... Ach te zmiany :ico_olaboga:

edit53 to bardzo dobrzez ze na zwolnienie idziesz. Ja nie żałuję, choć to drugi dzień dopiero. Jest super i można się wyluzować. Mam fajną nową książkę o ciąży, więc sporo czasu spędzam na dokształcaniu się :-)

Buziaki.

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

05 wrz 2007, 12:27

Witajcie kochane!!!

Mnie dalej męcza wymioty... ale zauważyłam ze nie służa mi cytrusy... chyba całkowice je odstawie ze swojego menu :)

Co do zwolnienia to ja już jestem 3 tyg i bardzo sobie chwale :) Można pospac dłużej, człowiek nie jest taki zestresowany :)

U mnie w rodzince zakładaja ze bedzie chłopczyk :)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

05 wrz 2007, 14:32

witajcie. ja zawsze mowilam, ze nie bede chciala znac plci ale juz zmienilam zdanie. bede chciala jak tylko bedzie juz to mozliwe.

[ Dodano: 2007-09-05, 14:34 ]
mamamonia szczerze zycze dobrego samopoczucia zebys mogla wytanczyc sie na swoim weselu.

Awatar użytkownika
słoneczko4
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 248
Rejestracja: 20 lip 2007, 22:03

05 wrz 2007, 15:17

Przy pierwszej ciąży wiedziałam ,że będziemy mieli synka ,ale nie mówiliśmy nikomu chcieliśmy zrobić niespodziankę rodzicą i znajomym.Męczyli nas abyśmy powiedzieli i co rusz zgadywali ,stawiali na dziewczynkę , póżniej na chłopca i tak do końca.
Ja cały czas powtarzałam ,że chce miec synka ( i mam) i że w drugiej nie bede chciała wiedzieć ,ale teraz się zastanawiam pytać -nie pytać ? Sama nie wiem . :ico_noniewiem:
Mój Synek chce brata , ale powtarzam mu ,że jeszcze nic niewiadomo i że od Nas to nie zależy.
W sumie kiedy się niewie to nie można się dobrze przygotować( rzeczy, dodatki ,itd.)No i troszkę ciekawość :-D

[ Dodano: 2007-09-05, 15:31 ]
meggi_24, Widze ,że już wybraliście imiona :ico_haha_02: My również . Dla dziewczynki ja wybierałam i mąż z synkiem to zaakceptowali ,.Imię dla chłopca miał wymyślić mąż z synem ,ale kiedy mały się dowiedział (o ciąży )zaczął myśleć odrazu i troszkę mu pomogłam .Mąż mówi ,że jeszcze niewie czy napewno będzie Oskar ,ale myślę ,że tak zostanie bo coraz częściej mówi do Mateusz:" i co będzie Oskar?" , mały się cieszy ,że sam wybrał imię .Z pierwszym było inaczej jak zaczełam wymyślać mąż mówił ,że jeszcze czas i ,że żadne mu się nie podoba , które wybrałam ,dopiero pod koniec ciązy razem powiedzieliśmy :"Mateusz" i tak zostało.

A czy wy dziewczyny myślałyście już o imionkach? wiem ,że to jeszce dużo czasu , ale to tak z ciekawości pytam ?

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

05 wrz 2007, 18:20

Witajcie moje kochane!
wiedzę, że nam sie powoli wątek rozkręca, to fajnie :ico_brawa_01:
mamamonia, kochana na pewno będzie dobrze, ładnie wpasujesz się w sukieneczkę i fajnie się wybawisz, nie myśl o tym tyle, bo wydaje mi się, że może troszku ze strachu myślisz że brzuszek Ci już coraz bardziej odstaje, spokojnie, będzie dobrze i na pewno super będziecie wyglądać, a Ty w szczególności :ico_oczko:
edit53, masz rację idź na L4, tyle godz. pracować, ojej i tak Cię podziwiam, że tyle wytrwałaś, ja nie dałabym rady ani szczerze nie chciało bym mi się :-P

co do płci... zawsze chciałam miec pierwszego synka a drugą córeczkę - bo starszy brat i takie tam :ico_oczko: , ale ostatnio nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia, choc za każdym razem jak coś mi mówią to ja jakoś tak "odruchowo" mówię, że będzie syn, ale co ma byc to będzie najważniejsze aby było zdrowe!!
odnośnie imion, to ja już od łochocho mam fioła na punkcie imienia "Julia", jeszcze nie znałam mojego męża a już wiedziałam, że jeśli kiedyś będzie mi dane miec córkę to tak właśnie dam jej na imię, choc ostatnio to imie stało się bardzo popularne, no ale trudno się mówi - zdanie nie zmienię :-D , a co do chłopca, to podobały mi sie imiona, których sama nie dałabym dziecku hehe, noi z racji tego że Piotrek nie miał nic do gadania odnośnie imienia dla dziewczynki wybierze imię dal chłopca, bo mi się żadne nie podoba, dla dziewczynek jest dużo, a dla chłopców nie bardzo :ico_olaboga: no ale czas pokaże co to się bedzie działo hehe...

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

06 wrz 2007, 10:10

witam! ja bardzo chce dziewczynke wiec pewnie bedzie chlopiec. Myszka masz racjie, ze sa ladne imiona dla dziewczynki a dla chlopca juz gorzej. Zawsze podobalo mi sie imie Ula a dla synka to sama nie wiem, ciagle zmieniam zdanie, ostatni pomysl to Mateusz.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość