Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

12 mar 2010, 13:57

NICOLA_22, gratulacje za skończony 28 tydzień:) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

12 mar 2010, 15:06

Nicola, super!!! Brawo za skończony 28 tydzień :ico_brawa_01: Ale czas leciiii!!!

mmarta, jednak na ebayu ceny nie odbiegające od cen u nas ;) a i wybór mały.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

12 mar 2010, 15:22

karo-22, jeszcze nic nie zapowiada wyjścia Tobiego. Brzuś czasem się stawia i boli jak na okres, ale powiedziałam synusiowi, że może wychodzić dopiero po 23.03, bo wtedy mój M. ma urlop i w razie czego będziemy mieli wsparcie. Ciekawe czy mnie posłucha. :ico_noniewiem:
Kobiety ("starszyzna") w mojej rodzinie już twierdzą, że brzuś się obniżył. Aczkolwiek dla mnie to i tak nic nie znaczy póki co. Za tydzień wizyta u ginka, więc wtedy będę wiedzieć więcej.

A wyniki badań krwi POWINNY BYĆ DOSTARCZONE DO LEKARZA (lab. jest 3piętra nad gabinetem i zawsze znoszą). A że tym razem nie było, to nie ich wina. A kogo kur... moja? :ico_zly: Wszystko się okaże w czw. :ico_puknij:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

12 mar 2010, 15:52

tibby, no to cierpliwie czekamy razem z Tobą :-) Ja to się śmieję do mojego Miśka, że najlepsze jaja to będą właśnie już tak blisko przed terminem, jak się zaczną skurcze i nie będzie wiadomo czy to już czy jeszcze nie hihi :ico_oczko: Z jednej strony nie chce się panikować, z drugiej nerwy rozpierają :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

12 mar 2010, 16:02

och pod koniec to twój misiek będzie sobie wysłuchiwał jak to cię plecy bolą. mój ma pewnie czasem tego po dziurki w nosie. ale chcąc, nie chcąc musi mi pomagać czasem wstać z łóżka, bo samej z bolącymi krzyżami cięzko jak cholera. ale trzeba niestety zagryźć zęby i ruszyć tyłek. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

12 mar 2010, 16:08

tibby, i tak jesteś dzielna! :-) A każdy przyszły tatuś pewnie będzie wysłuchiwał, dlatego musi być cierpliwy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

12 mar 2010, 16:32

właśnie wyprały mi się tetry :-D Później, jak się trochę pomoczą jeszcze we vanishu, to wrzucę białe bodziaki. i chyba tyle na dziś, bo miejsca na suszarce braknie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

12 mar 2010, 17:56

tibby, hehe super! Już się doczekać nie mogę, jak będę kupować, oglądać, prać te maleńkie ciuszki :-)

Kobietki, poradźcie mi co mam zrobić, odnośnie usg i niewiedzy co do płci dzieciątka! Na ostatniej wizycie dowiedziałam się, że wyczerpałam usg refundowane przez NFZ (3), chociaż jedno miałam prywatnie i muszę to lekarzowi przypomnieć za tydzień. W każdym razie teraz prywatnie mogę zrobić, ale on mi polecił bym się wstrzymała i zrobiła dopiero po 30 tygodniu, bo wcześniej z medycznego punktu widzenia nie ma sensu robić. Do tej pory nie dowiem się nic więcej co już wiemy z usg połówkowego. Po 30 tygodniu należałoby sprawdzić czy nie ma zahamowania rozwoju dziecka. Wszystko rozumiem, ale cholerka czekać aż się dowiem płci do 30 tc to trochę długo i zastanawiam się czy iść prywatnie gdzieś indziej... Co byście zrobiły na moim miejscu? Uzbroić się w cierpliwość czy uderzać do innego? :ico_oczko:
W kwietniu chciałam się już wybrać na jakieś zakupy, ale byłam przekonana, że będę już wiedziała kto tam siedzi w moim brzusiu :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

12 mar 2010, 17:59

przygotowania pełną parą Tibby :ico_brawa_01:


Myślę, że raczej na 90% wiadomo, że to TE skurcze :D Nie da się pomylić z niczym innym raczej. Zwłaszcza jak się zna swój organizm ;)
Chociaż powiem wam, że miałam problem przy pierwszym porodzie bo to co zaczęło się dziać było regularne, ale... zupełnie niebolesne. Ale ta regularność owocowała drugiego dnia o 10:45 :ico_haha_01:

Tak na szybko teraz:
Jeśli skurcze przechodzą po jakimś czasie, np. po zmianie pozycji, odpoczynku- NIE TO!
Jeśli osłabia je zupełnie kąpiel w ciepłej wodzie i prysznic na plecy- NIE TO.
Generalnie poród trwa tyle czasu, że zdążymy się zorientować czy siła skurczu rośnie, czy odstępy między skurczami się skracają itd. :-D
Pamiętam jak dziś ;) jak siedziałam w domu 12.09.2008 i od rana kiedy skurcze miałam co 20 minut (słabe), potem koło południa już co 15min, a ok 17-18 już co 5 :) Wtedy pojechałam na IP. Ciut późno :ico_haha_01: Teraz pojadę jak skurcze będą co 12-10 minut, bo inaczej mogę dziecko zgubić po drodze :ico_haha_01:

Polecam opisy fizjologii porodu. Żebyście widziały co się z wami i dzieckiem dzieje, na jakim jesteście etapie itd. To bardzo pomaga w zachowaniu spokoju, a co za tym idzie, poród mija płynnie.
Bo wg. mojej położnej ze szkoły rodzenia, czasami zdarza się tak, że jak mama przyjeżdża na IP, zaczyna być zestresowana (wiadomo :) ), a poród jest na tyle mało zaawansowany, że z powodu wzrostu adrenaliny w organizmie- ustaje... :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-03-12, 17:08 ]
Nie wiem Karo, w sumie chyba bym się wybrała prywatnie na twoim miejscu, bo ja ciekawska jestem (płeć Damiana poznałam w 25tc, więc późno, też nie mogłam się doczekać, a chciałam co nieco dokupić, bo po Bartku mało mi zostało ciuszków).
A im później, tym mniej siły na latanie po sklepach. :ico_oczko:
:ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

12 mar 2010, 18:22

karo-22, my płeć dziecka też poznaliśmy dopiero w 25.tyg ostatecznie. I to przez przypadek na badaniu 3D. gdyby nie to, to też byśmy czekali do 30.tc
Jeśli chcesz zacząć coś kupować to kupuj, ale np. w neutralnych kolorach - zielony, żółty itp. trochę beżowego nie zaszkodzi ;-) my przynajmniej tak robiliśmy.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość