martuśka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:41

31 maja 2011, 23:12

hej dziewczyny.Bylam dzis na badaniach usg (prenatalne) jak to u nas zwia.I co.. oczywiscie lekarz musial mnie zestresowac mam dola niewiem co mam myslec martwie sie co moze znaczy to .. Dosc ze na 29 tydzien mam bardzo maly brzuch,weszlam do gabinetu to mowil ze to nie mozliwe powiedzial juz na wstepie ze sa 3 pr. za malo wod, wszystko ok, lub male dziecko. Badanie ladnie pieknie poczym mowi ze moj syn ma Obwod glowki na 30 tydzien a obwod brzuszka na 28. a ciaza dokladnie miala 28+5 dni. Niby mowi nie ma sie czym martwic ale..ale zawsze zostaje.zAwsze myslalam ze glowka zawsze jest wieksza od reszty. i oczywiscie placz.powiedzial ze moze byc poprostu male dziecko, wazy Gabrys 1232g.Boze niech bedzie maly ale zdrowy. Co moze oznaczac ta roznica ? az 2 tyg. za 6 tygodniu mam przyjsc na kontrole czy dziecko dalej ma 2 tygodniowa roznice czy moze wieksza lub mniejsza i wtedy mozna sie martwic i szukac przyczyny.. Na szczescie wszystko inne jest wporzadku.ale lekarz mnie przerazil.
moze ktos wie i zna sie z was.
BPD 76.3
HC 274,2
Ac 239,0
Fl 52,7
HC/Ac 1,15
BPD/Fl 1,45

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

01 cze 2011, 07:36

heja - :-D
najpierw Hiv - jakoś niedużo - ja robiłam i koszt ok 20-30 pln - ale można tez za darmo w szpitalach zakaźnych . Robiłąm tez HBS i inne - iapmiętam, że jakś nie dużo zapłaciłam
martuśka, - ja uważam, wrzuc na luz - jestes dopiero w 28 tygodniu .. dzieco sie rozwija różnie - może byc mniejszy - mojej koleżance - tez tak gadali - urodziła teraz w maju - za mała, jakaś za małą - urodziła sie przed teminem 3400 - wrzuc na luz- nic sie nie dzieje - może bedzie miał większa głowe troche i juz - nie ma maż duzej głowy?? albo dziadkowie? - naprawde - to nie jest jakas duza różnica .
a tak wógóle - miłego dnia z okazji dnia dziecka :-D

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

01 cze 2011, 09:13

martuśka, miałam tak samo, Lena miała głowę większą niż brzuszek i też tak to było w okolicach 28 tc na następnych wizytach różnica się zmniejszała w ostateczności dziecko urodziło się zdrowe, rozwija się też ok tyle tylko, ze mała była przy urodzeniu ale nadrabia, trzymaj się będzie dobrze :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

01 cze 2011, 09:43

ja tez wtrace,u mnie w tym okresie tez byla podobna sytuacja,dodatkowo lekarz stwierdzil,ze Zuzia ma wodoglowie,bo cos tam widzi :ico_puknij: Bylam w szpitalu,robili USG na super sprzecie i wszystko ok. Byly cienie ale nie odbiegajace od normy ( maz sie smial,ze to dziewczynka i te cienie,to osrodek odpowiadajacy za zakupy :ico_oczko: albo przenoszenie sprzetow oczami :-D ) Wrzucilam na luz i bylo git.Glupi lekarz rabanu narobil tam,gdzie nie potrzeba acukrzycy w ciazy mi nie wykryl :ico_zly:

Glowa do gory :ico_sorki:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

01 cze 2011, 10:20

Byliśmy wczoraj na USG. Dzidziuś waży już 2173, kolejny raz potwierdzone, że chłopak to chłopak. Obrócił się już główką w dół i wszystko rozwija się prawidłowo. Termin z USG mamy na 15 lipca. Był na 12, a z OM na 17 więc się nawet zgadza.

Tylko teraz znowu mam niesamowicie silny ból brzucha i pleców (tak na dole) :( Zwykłego badania wczoraj nie miałam, bo na USG chodzimy w inne miejsce niż normalnie. Ból brzucha przypomina ten na @, nawet jak na moment lekko odpuści to zaraz wraca :(

martuśka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:41

01 cze 2011, 10:37

dzieki dziewczyny. mam nadzieje ze bedzie ok, maz ma duza glowe ale jak powiedzielismy to powiedzial nie ma czegos takiego ze po dziadku czy mezu. juz doszukiwal sie czegos .a ja sie boje teraz isc. powiedzial ze dziecko bedzie male , jest to super sprzet bo on robi badania prenatalne, bardzo wam dziekuje ;* , ja tez teraz zbieram sie na krzywa cukrowa, ale ja sie obawiam ze tego nie wypije na czczo bo z rana ciagnie mnie na wymioty hehe. wiec moze byc nie milo:D i milego dnia zycze.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

01 cze 2011, 12:43

Martuska na badanie glukozy weź ze soba cytrynę bo mozna wcisnąć do płuynu i o wiele lepiej smakuje..... A co do terminu to te mam dwa tyg rozbiezności bo z OM mam na 24 lipiec a z usg na 7 sierpien więc tez spora rozbiezniość.
A wogóle to cześć. U nas rano chłodno było i nawet pokropiło a teraz zrobiło się parno i duszno i słońce pali, nie lubie takiej ogody więc siedze w cieniou w domu i czekam az mi się kalafior ugotuje na obiad. Potem po Kube do żłobka i do wieczora na polu o i tak mi mija kolejny dzien.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

01 cze 2011, 14:05

hej dziewczyny, z sentymentu podczytuje was czasem, mam nadzieje ze sie nie gniewacie

martuśka, nie martw sie, ja miałam identyczna sytuację, lekarz zastępczy na usg poiwedział mi ze dziecko ma głowe o 4 tygodnie za dużą jak na ten tydzień, sugerował wodogłowie i badania na profesjonalnym sprzecie, wiec posżłam prywatnie do kliniki na usg i sie okazało ze wszytsko jest ok, a lekarz uchwycił do badania główkę w ruchu i dlatego obraz sie rozciagnoł :ico_puknij:

poza tym każe usg ma próg tolerancji który jest zależny od czułosci sprzętu
u nas w przychodni jest to 2 tyg na +/-wiec w sumie rozbiezność 4 tygodniowa nawet jest błędem "do przyjecia"

głowa do góry :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

01 cze 2011, 18:53

Hej dziewczyny!
Ale Wam zazdroszcze tych wszystkich usg.. To znaczy tu w Anglii sa tylko dwa w czasie calej ciazy.. A teraz spotykam sie co 3 tyg z polozna i ona sprawdza mi cisnienie i mocz i pyta jak sie czuje, to wszystko :( A tez chcialabym wiedziec po 1 czy napewno chlopiec a po 2 ile moje malenstwo wazy, mierzy itp.. Ehh :/ No nic, trzeba bedzie poczekac jeszcze 8 tygodni i sama sie w koncu przekonam ;) Narazie wiem ze brzuch wzdluz ma 31 cm :P 4 cm wiecej niz 3 tyg temu.. :)

Jakis czas mialam spokoj a teraz znow zgaga wrocila i nie moge sie jej pozbyc :/ Pije tyle mleka i tylko do wc co chwile biegam :ico_sorki:
Milego dzionka :)

martuśka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 29 gru 2010, 00:41

02 cze 2011, 00:03

hehe tez mam ten problem ze zgaga, okropnosc ale mi akurat pomaga lyzka bulki tartej :),z tym ze ja zgage mam nawet po wodzie mineralnej, obłed tam gdzie ja chodze do lekarza o usg musze sie prosic i robil mi tylko raz nawet nie widzialam na monitorze bo powiedzial ze on nie pokazuje jest wszytsko dobrze dowidzenia. Gdyby nie to ze jest mozliwosc pojscia na prenatalne badania i tam sprawdzenia płci, wagi itp za dosc spora sume tez niewiedzialabym nawet co bede miec ;/ itp. U mnie tez dzis byla 1 ra polozna,troche bylam zaskoczona poniewaz kiedys przychodzily juz do dziudziusia czyli po porodzie,a teraz tez przed. mierzy cisnienie, mowi jak sie odzywiac,co najlepiej jesc,duzo spacerowac.przynosi ulotki i duzo pomaga. Pomaga w zakupach co potrzewbne do szpitala i dla dzidziusia.rozmawia na temat porodu, i cwiczen przed porodem i uczeniem sie oddychania.mysle ze duzo pomocy daje :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość