Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

28 wrz 2007, 09:41

no ja wlasnie nie wiem o co chodzi z tymi ruchami ogolnie to wizyte z ginekologiem mialam 13 sierpnia i nic mi nie mowil moze teraz czegos sie dowiem wiem tylko ze jak zaszlam w ciaze wszyscy mi mowili zebym zapamietala kiedy mnie pierwszy raz kopnie bo niby cos sie tam potem liczy a ja nie wiem kiedy to bylo pierwszy raz i tutaj ani polozna ani lekarz sie o to nie pytali :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

28 wrz 2007, 10:00

Mnie tez nikt nie pytal kiedy mala pierwszy raz kopnęla, tylko czy czuję już ruchy. A to liczenie jest potrzebne chyba po to, że gdyby cos się działo złego, np. maleństwo okręciloby się pępowiną , to wtedy można to szybko zaobserwować jeśli ruchów jest coraz mniej. Coś takiego słyszałam.

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

28 wrz 2007, 10:02

witam :)

co do ruchow maluszka to mi lekarz nie kazal jeszcze liczyc, ale ponoc zaczyna sie liczyc w trzydzistym ktoryms tygodniu chyba, ja mam wizyte u lekarza 8 pazdziernika to sie zapytam i dam znac:)

co do kilogramow to przybylo mi 6 do tej pory takze narazie jestem zadowolona a szczerze powiem ze wcale sie nie ograniczam :ico_haha_01: ale nie ma co sie cieszyc na zapas bo jeszcze moge sie zdziwic jak mnie rozsadzi pod koniec :ico_haha_02:

ja na obiadek proponuje dzis kwaskawa zupke ogorkowa :-D o kurcze ale mi sie chce ....

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

28 wrz 2007, 15:08

to troche mnie przestraszylyscie z tymi ruchami bo ja juz mam 31 tydzien i mala od kilku dni wlasnie mniej kopie

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

28 wrz 2007, 15:55

to ze mala mniej kopie to normalne bo ma teraz bardzo malo miejsca, wypelnia cala macice to nie ma sie jak za bardzo ruszac, trzeba tylko czuwac czy sa ruchy i z tego co sie orientuje to liczy sie w ten sposob , ze zapisujesz sobie o ktorej danego dnia wyczulas pierwsze ruchy dziecka i pozniej zapisujesz godzine kolejnego ruchu , tylko nie wiem przez jaki czas trzeba zapisywac bo chyba nie przez caly dzien :-)

Awatar użytkownika
Jola_85
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1029
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:49

28 wrz 2007, 17:45

Hej laseczki :-D Troszke mnie tu nie było,ale miałam troszke roboty....
Jeśli chodzi o kilogramy to ja już przytyłam 12kg...Ale nie ma się co martwić tymi kilogramami ja przy Julci przytyłam 24kg i jakoś zyje :ico_haha_01: no i oczywiscie zrzuciłam wszystko po porodzie-nie odrazu,ale zrzuciłam
Jeśli chodzi o ruchy to mi lekarz nie kazał liczyć a słyszałam,ze od trzeciego trymestru powinno sie liczyć ruchy po co niewiem-przy Julci takze ich nie liczyłam
No a co do tych pierwszych kopniakow to chodzi o to,ze do dnia kiedy maluszek kopnął po raz pierwszy dodaje sie 5miesiecy i wtedy wychodzi data porodu :ico_haha_01: no ale ja jakos w to nie wierze bo wedlug tego powinnam rodzic 23listopada,a przy Julci niby na poczatku grudnia a urodziłam na poczatku stycznia :ico_haha_01:
iwona83 nic sie nie martw kochana bo maluszek teraz bedzie kopał coraz rzadzej ma mniej miejsca i nie moze juz sobie tak pofiglowac jak wczesniej :ico_haha_01: ,ale za to musisz przyznac,iz te kopniaki sa duzo mocniejsze :-D a jeszcze będą mocniajsze :ico_haha_01: ...Ja pamietam przy Julci pod koniec to ruchy mialam juz tylko wieczorkiem,ale za to takie mocne ze az sama podskakiwałam :ico_haha_01:

Pozdrawiam buziaki

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

28 wrz 2007, 18:09

czesc dziewczyny chce zapytac czy bierzecie zelazo bo ja juz od pewnego czasu i jak bylam teraz u poloznej to przepisala mi tylko lekarstwa no i zmienila zelazo po ktorym sie teraz zle czuje nie wiem czy mam odstawic na kilka dni i zobaczyc czy rzeczywiscie to po tym czy moze cos innego

Awatar użytkownika
Jola_85
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1029
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:49

28 wrz 2007, 19:53

iwonko ja na twoim miejscu bym odstawila i zobaczyla bo to nic sie nie stanie a chyba lepiej zoaczyc niz sobie zaszkodzic....Ja łykam zwiekszona dawke zelaza te tabletki nazywaja sie Biofer i sa naprawde super po nich czuje sie zywsza

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

28 wrz 2007, 19:59

No niestety ja nic nie powiem o żelazie bo łykam magnez :-) Ale może zadzwoń do tej położnej i powiedz że nienajlepiej czujesz się po tej zmianie leku :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

29 wrz 2007, 09:25

Czesc dziewczyny i bobasy z brzuszkow moj bobas sie teraz przezucil i zaczela kopac rano tak od 5 chyba zegna tate do pracy, jak wasze samopoczucie bo u mnie dzisiaj fajnie mam nadizeje ze tak zostanie do wieczorka ide dzisiaj zobaczyc to dzieciecych sklepow poniewaz mam okazje odkupic od kolezanki krzeselko i mate edukacyjna i chce zobaczyc ceny czy oplaca sie odkupic czy nie lepiej troszke dodac i kupic nowe

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość