Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

26 kwie 2007, 21:20

Maju to widzę, że w sprawie imion nadajemy na podobnych falach... :-D No córunia zawsze marzyła mi się Anna (po mojej najwspanialszej, najukochańszej Babci, która niestety nie doczekała ani mojego ślubu, ani dzidzi... :ico_placzek: ), ale z powodu siostry Jacka :ico_zly: będzie Hania... Chyba, że będzie synuś...Ale wara, jak ktoś do niego powie Olek!!! :ico_nienie:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

27 kwie 2007, 09:23

Dziewczyny, wypowiedzcie sie w sprawie moich wyborow, ktore wedlug Was najfajniejsze (chce aby byly takie same do wymowienia i w Szwecji i w Polsce stad ograniczony wybor... :ico_olaboga: ):
Dziewczynka: Emilia, Natalia, Laura, Victoria, Marianna, Nadja, Amelia, Lena lub Lisa.
Chlopiec: Teodor (Teo), Oscar, Daniel, Benjamin, Oliver, Patrik, Lucas.

A jak je napisalam to przestaly mi sie podobac... Ale jestem skolowana.... ehhhh....

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

27 kwie 2007, 09:30

Mamo_Zuzi wg mnie dla dziewczynki typy główne to: Lisa lub Laura (Lena też śliczne, ale u nas ostatnio same Leny ze względu na serialową postać chyba, więc jak dla mnie odpada, aczkolwiek ładne), a chłopiec...z tych, które podałaś: Oscar albo Lucas

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

27 kwie 2007, 09:52

zborra pisze:Chyba, że będzie synuś...Ale wara, jak ktoś do niego powie Olek!!! :ico_nienie:

mojej kuzynki syn ma na imię Aleksander i od małego wszyscy do niego tak właśnie się zwracją. Jak chłopak poszedł do przedszkola, a potem do szkoły i panie do niego zaczęły zwracać się olek to wstał oburzony i powiedział że on nie jest olek tylko Aleksander.

My już się w końcu zdecydowaliśmy chłopiec będzie Wojciech Maciej a dziewczynka Alicja Julia

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

27 kwie 2007, 10:06

Aleksander to Olek u mnie w rodzinie na Aleksadra kazali mówić Alex ale toi nie to samo nie wymyślajcie nowych znaczeń imion.
U mnie miał być Karolek ale mąż przekonuje mnie do Łukaszka - bardzo nam się te wimie podoba problem tylko w tym że mój były (wieeelka miłość) tak miał na imię i nie chcę żeby ktoś pomyślał że to ze względu na niego dałam dziecku tak na imię

[ Dodano: 2007-04-27, 10:08 ]
Swoją drogą jeśli Aleksadra to Ola to jakim cudem Aleksander nie jest Olkiem? :ico_szoking: przecież to logiczne - zborra ale ty się nie pogniewaj za to na mnie ja tylko piszę co myślę na ten temat

Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

27 kwie 2007, 10:16

Ewcik moi rodzice to Maciej i Alicja :-D :-D :-D

Kasia a Domik ma na drugie Karol, ale to juz Ci pisałam kiedyś, to na cześć naszego Papieża, urodził się w jego 80-te urodziny.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

27 kwie 2007, 10:29

kasia1983 pisze:Aleksander to Olek u mnie w rodzinie na Aleksadra kazali mówić Alex ale toi nie to samo nie wymyślajcie nowych znaczeń imion.
U mnie miał być Karolek ale mąż przekonuje mnie do Łukaszka - bardzo nam się te wimie podoba problem tylko w tym że mój były (wieeelka miłość) tak miał na imię i nie chcę żeby ktoś pomyślał że to ze względu na niego dałam dziecku tak na imię
Swoją drogą jeśli Aleksadra to Ola to jakim cudem Aleksander nie jest Olkiem? :ico_szoking: przecież to logiczne - zborra ale ty się nie pogniewaj za to na mnie ja tylko piszę co myślę na ten temat


Na Aleksandra mozna mówić Olek nikt tego nie zabroni, ale mnie sie takie zdrobnienie nie podoba. Alex to zdrobnienie od Alexander więc jest to międzynarodowy odpowiednik polskiego Aleksandra. W polskim alfabecie głoska x przeszła w ks stąd ta rozbieżność. Jednak imię pozostaje to samo.

[ Dodano: 2007-04-27, 10:31 ]
maj2006, my ustaliliśmy ze ja wybieram pierwsze imię dla chłopca on dla dziewczynki, a drugie imiona odwrotnie on dla chłopca ja dla dziewczynki. Wojciech to imię mojego pradziadka, a Alicja nie wiem skąd sie wzięła :-D

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

27 kwie 2007, 10:33

w sumie to rodzice decydują jak chcą żeby na jego dziecko mówiono. U mnie w rodzinie jest Natalia i jak ktoś sie do niej zwracał natka to jego tata dostawał furii i w sumie to miał rację bo to dziecko a nie roślinka :-D
Na szczęście jeśli zdecydujemy się na Łukaszka to nie będzie takiego problemu z Karolkiem jak by co też nie.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

27 kwie 2007, 10:57

Dzieki za opinie :-D Wlasnie dorwalam ksiazke 10 001 imion dla dzieci... I wiecie co po jej przejrzeniu juz nic nie wiem hihihi Ja wole mojemu malzowi nie dawac glownego glosu i dzielic sie wyborem imienia pol na pol bo boje sie konsekwencji :ico_nerwusek: Mnie sie zawsze podobala Sara i bylaby gdyby nie to, ze byla laska mojego meza (byli 2 lata ze soba i pewnie by dalej byli gdyby nie zginela w wypadku ) to wlasnie byla Sara... No i sama nie wiem, co byscie zrobily na moim miejscu.......??? Niby juz nie sa z 15 lat razem, ale ja sie boje ze to imie to zawsze mu sie bedzie z nia kojarzylo....

[ Dodano: 2007-04-27, 10:58 ]
A mi sie podoba strasznie *Lucas ale z typowo polskim nazwiskiem z koncowka "-icz" to hmmm.... chyba bedzie srednio, co? :583:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

27 kwie 2007, 11:09

mama_zuzi1980 pisze:A mi sie podoba strasznie *Lucas ale z typowo polskim nazwiskiem z koncowka "-icz" to hmmm.... chyba bedzie srednio, co?


a nie myślałaś o Łukaszu? To to samo. W Polsce Łukasz a na zachodzie Lukas....

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość