veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: nie palę kto ze mną?

16 wrz 2014, 12:54

Loko, kup sobie skarbonkę - serio. Wrzucaj do niej pieniądze za każdą niekupioną paczkę. Pieniądze wydasz na coś, na co zawsze miałaś ochotę - zabieg SPA, prawko, wycieczkę... pole do popisu masz tu naprawdę wielkie. :) Proszę, tu znajdziesz garść przydatnych porad http://jakrzucicpalenie.pl/metody/. Trzymam kciuki za Twoje niepalenie! :)

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: nie palę kto ze mną?

17 wrz 2014, 10:22

Z tą skarbonką to rzeczywiście świetny pomysł:)

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: nie palę kto ze mną?

19 wrz 2014, 13:42

veryAnka wielkie dzięki za podrzucenie stronki bo sama do końca nie byłam przekonana czy skusić się na taką pomoc dla mamy. Bo skoro ja nie jestem jej w stanie pomoc to może ktoś obcy da radę :) jeśli już ona się zdecyduje bo na razie czarno ( jak dym z papierosa ) to widzę :D bo zabiera się za to jak sójka za morze.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: nie palę kto ze mną?

19 wrz 2014, 13:50

Genialny pomysł z tym zbieraniem pieniędzy. Jednak na to mniej się zwraca uwagę, ale nałóg palenia pochłania nam duże ilości pieniędzy. Może takie zbieranie na coś o czym zawsze się marzyło będzie kolejną motywacją, żeby przy rzucaniu było nam łatwiej.

Awatar użytkownika
Misha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 04 wrz 2014, 12:17

Re: nie palę kto ze mną?

19 wrz 2014, 15:53

Oszczędność pieniędzy to dobra motywacja, naprawdę jak się rzuci palenie to dopiero się to odczuje. Kolejnym za jest nasze zdrowe - zaczynasz się lepiej czuć, znika chrypka, kaszel nikotynowy, poprawia się kondycja, skóra odzyskuje świeży, zdrowy wygląd, nie śmierdzi nam z ust, my nie śmierdzimy, nasze ubrania, włosy, mieszkanie, samochód. Ja odkryłam na nowo przyjemność z jedzenia, inaczej czuje się smaki, zapachy. Nie przytyłam, czego obawia się wiele osób. Zamiast słodyczy można wybrać jakieś zdrowe przekąski, jest teraz ich pełno.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: nie palę kto ze mną?

19 wrz 2014, 16:38

Świetny pomysł, dla mnie możliwość wydania zaoszczędzonych pieniędzy na coś, na co wcześniej nie mogłam sobie pozwolić, była największą motywacją :) Teraz nie palę już od 5 lat i znacznie lepiej się czuję, a do tego mam pełną szafę butów ;) Dla mnie to byly akurat buty (oj duza motywacja!), ale mozecie wybrac cos innego. Sprawianie sobie przyjemnosci i przy okazji swiadomosc, ze zyje sie zdrowiej jest naprawde fajna.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: nie palę kto ze mną?

22 wrz 2014, 14:45

Też tak sądzę! :) Jak się tak uczciwie policzy, to puszczamy z dymkiem całą masę pieniędzy. Zakładając, że paczka kosztuje nas 10 zł (a wiemy, że kosztuje więcej - ale dla równego rachunku) i że każdego dnia wypalamy jedną taką paczkę fajek, wydamy na papierosy jakieś 300 zł miesięcznie. W skali roku jest to 3600 zł!

Co można zrobić z kwotą 3600 zł? Już ja bym wiedziała co z nią zrobić...! :D

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: nie palę kto ze mną?

23 wrz 2014, 22:20

Na tej stronce akurat sposobów nie brakuje. Każda z metod moim zdaniem warta jest spróbowania, bo jak nie sprawdzisz, to się nigdy nie dowiesz czy mogło się udać. Poza tym mają infolinię, z której też pewnie dużo osób korzysta. A jesli sie np. ktos krępuje rozmowy telefonicznej to mozna przeciez zostawic pytanie ekspertowi, tam jest taka zakladka z formularzem.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: nie palę kto ze mną?

03 paź 2014, 15:02

ja nie pale, ale mój prtner pali i nie potrafi rzucić a staramy sie o dziecko...a przeciez palenie nałogowe jak u niego obniza jakość nasienie - jak mu pomóc?

kasia987
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:58

Re: nie palę kto ze mną?

17 paź 2014, 22:03

Mnie po wielu latach palenia udało się przejść na e-papierosy. Wiem, że to nie to samo co całkowite rzucenie ale czuję się lepiej, wrócił smak i poznaję prawdziwe zapachy. Nie małe znaczenie w e-paleniu ma jakość liquidów i ich moc. Z olejkami atmant zaczynałam od 18mg. a obecnie jestem na poziomie 6. Tzw zerówka nie ma wcale nikotyny. Nie wspomnę już, że mogę sobie dobierać smak na jaki mam ochotę.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość