Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

23 mar 2007, 09:58

no ja na tych zdjeciach usg to teżniewiele widzę :-D :ico_sorki:
To że się nie czuje ruchów to moim zdaniem wcale nie zależy od otyłości bo ja na przykład jestem szczupluteńka a jednak ruchy czuję sporadycznie - maleństwo poprostu jest spokojne i nie kopie mamusi.
Co do wyprawki to nie przesadzajcie z iloscią ubranek bo dzidzia szybko rośnie ja coprawda mam uzywane od braci więc troche tego jest
Ja też znam kilka przypadków że co innego pokazywalo usg a co innego sie rodziło więc nie nastawiajcie sie zbyt mocno na dana płeć i kupujcie ubranka uniwersalne

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

23 mar 2007, 12:00

od kwietnia zacyznam studia podyplomowe - chyba mia lekko odbiła ale są darmowe dla czynnych nauczycieli a taką narazie jestem i będą trwały do końca marca. Czyli prawie rok...
cóż jakoś to będzie zawsze zdobędę drugą specjalność. Wybrałam terapię pedagogiczną.

Co do ubranek to naprawde nie kupujcie dużo bo np. rozmiar 56 jest dobry przez tydzień a kolejne przez około 2-4 tygodnie chyba że dzieciątko szybciej rośnie. Aha i pamietajcie rozmiar rozmiarowi nie równy, przykładajcie różne rozmiary np 62 to zobaczycie że różni sie długość np. rękawków.

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

23 mar 2007, 13:49

witam :ico_ciezarowka: co do wagi to mam to gdzies tez 9 na + przed ciaza bylam szczupla co poniektorzy mowia ze za chuda i mysle ze jak zaczna sie owoce swieze kalafiorki salata itd a do tego spacerki to bedzie troche lepiej a teraz jak mam ochote na loda to go jem i tyle :-D co do ruchow to moj dzidzius sie nie leni sa dni ze rzeczywiscie wiecej spi ale nieraz calkiem mocno dokazuje narazie to fajnie :ico_oczko: Agasco fajnie ze juz wiesz ja mam 3d za tydzien kurna licze dni jak sie nie dowiem na tym usg to bede niepocieszona jak mnie meczy to ze nie wiem jak mowic do dzidziusia on ona no i kolezanka juz wie a ja nje :ico_placzek: czasen tez zastanawiam sie jaka mama bede bo ostoja cierpliwosci i spokoju to ja nigdy nie bylam a tego dziecko potrzebuje ale podobna do wlasnych dzieci ma sie wiecej cierpliwosci sa momety ze nie moge sie doczekac az zobacze naszego dzidziula a sa gdy jestem przerazona jak ja dam rade :ico_olaboga: generalnie naleze do tych co niekoniecznie lubia zmiany
co do wyprawki to wczoraj licytowalam luzeczko na allegro wygralam :ico_brawa_01: a od 01.04 zaczynam szalenstwa zakupowe bo to juz czas :ico_oczko: narazie skupie sie na poscieli recznikach przewijakach itd duzo ciuszkow tez dostane wiec moje zakupy tekstyle beda polegac na szalenstwie czyli czyms z bajeren wiec do tego musze znac plec :ico_oczko: troszeczke sie rozpisalam :ico_szoking:

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

23 mar 2007, 13:59

Anita, mnie tez męczy, jaka będę matką. Zaczynałam karierę jako nauczycielka, a podobno nauczycielki nie sa najlepszymi mamami. To się chyba nie sprawdza, bo moja mama tez nauczycielka wychowała nas trójkę nienajgorzej. Ale i tak mam obawy. Jak pracowałam w szkole (integracyjnej - z dziećmi z uposledzeniem lekim, adhd i innymi problemami) to się napatrzyłam na miliony błędów, które mozna popełnić i potem bardzo ciężko naprawić. Najbardziej liczę na pomoc babć mojej kruszynki - w koncu obie mają doswiadczenie.

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

23 mar 2007, 14:30

mala mysz na babcie niekoniecznie moge liczyc chyba ze telefonicznie :ico_placzek: co ty piszecz przecie nauczyciele to chyba najlepsza partia na rodzicow chyba ze zostalas belfrem z totalnego przypatku w co nie wierze pozatym pracujac z dziecni z i to z takimi dziecmi to jestes tu chyba najlepsza kandydatka na mamusie

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

23 mar 2007, 15:06

Cześć słonka !!! :ico_ciezarowka:
To prawda nauczycielki to najlepsze mamy, moja ciocia jest nauczycielką i jej córka ma 20 lat właśnie i jest super odpowiedzialna dziewczyna.
Ja już nie mogę się doczekać na te wielkie zakupki, dobrze że jest czas i mogę powybiera i poprzebierać. Zastanawiam się czy moja mama zajażyłą jaki wózek chcę bo pokazałam jej na stronie internetowe i oby nic nie przekręciła jak przeważnie to robi. :ico_szoking: Postanowiliśmy ściągnąć wózek z Polski bo są ciekawsze i tańsze, a ja chce spacerówke od początku. :-D
Oby tylko dostali wizy i mogli to przywieść. :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-03-23 ]
Jeśli chodzi jeszcze o nauczycielki mamy to wiedzcie jedno one, jak lekarze w ksiażkach siedzą i się ciągle dokształcają się, i ja tak postanowiłam i zdobyłam najlepszą książkę na świecie "Wyzwoleni rodzice wyzwolone dzieci" Faber i Mazlish napisały, pewnie twoja mama mała myszko zna tą książkę, bo moja ciocia nauczycielka zachwala ja też. A czyta się tę książkę, jak dobre opowiadanie, mi bardzo pomogła ona w stosunkach z moją pasierbicą. Przeczytałam ja juz 5 razy, bo taka fajna. A wiele ludzi mowi z ksiażką dziecka się nie da wychować, ale pomysły przynjmniej daje. :ico_brawa_01: ;-)

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

23 mar 2007, 16:46

Czesc Dziewczynki!!!
Ja mam tak samo jak Anita. Raz juz nie moge sie doczekac dziecka, potem lapia mnie obawy ... Tez nie lubie zmain. Chyba, ze chodzi o zmiane wystroju mieszkania :-D

Ruda, mam do Ciebie pytanko o ta podyplomowke... Czy to jest dostepne dla wszystkich nauczycieli, z kazdego wojewodztwa? Pytam, bo moj tata jest nauczycielem i wspominal cos ostatnio o podyplomowce, to gdyby mogl zaoszczedzic pieniadze na tym to byloby super!!!

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

23 mar 2007, 17:19

Czesc Dziewczyny :-) !!!
Wróciłam włąśnie z buszowania po sklepach! Nic nie kupiłam bo na wielkie zakupy wybieram sie z mężusiem ale mam już plan co, jak i gdzie :-) ! Widziałam bardzo fajny plastikowy leżaczek do kąpieli i moze macie jakies opinie na temat tego urządzenia.Warto? I co myslicie na temat odciągacza do pokarmu bo po 4 miesiacach musze wrocic na uczelnie zeby dalej sie dokształacać?
Jesli chodzi o nauczycielki to ja jestem 3 pokoleniem w mojej rodzinie od strony mamy. Moja Mama jest najwspanialszą Mamą pod słońcem i świetnie dała sobie rad e z 3ką dzieci. Jest wspaniałym pedagogiem!!!Obym była włąśnie taka jak ona!!!
Uciekam bo obiadek muszę gotować. Buziole!!

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

23 mar 2007, 17:49

z tego co narazie wiem to jest dla nauczycieli podlaskiego województwa, ale to juz trzeba ise dowiadywac w każdej uczelni - może w innych województwach też jest możliwość.
Ja na tym zaoszczedze około 3500. więc niemało.

moje maleństwo bryka i uwielbia układać sie w poprzek co odczuwam jako lekki skurcz :ico_haha_01:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

23 mar 2007, 23:42

jednak nie mam luzeczka okazalo sie ze wyznaczyli sobie cene minimalna ktorej ja za to nie dam bo za 400 zl + koszty wysylki to ja moge miec polskiej produkcji nowke :ico_oczko: co do odciagacza do pokarmu to nie mam zdania a wklady do wanienek podobno bardzo ulatwiaja zycie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość