Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

13 sie 2010, 22:26

Witaj.
Fajnie, ze corka sobie dorabia, bo podejrzewam, ze to na jej wydatki, ale chociaz Was odciazy :ico_brawa_01:

Mama mieszka z nami odkad mala przyszla na swiat, ale maz juz ma serdecznie dosyc mieszkania z tesciowa wiec ma sie wyprowadzic jak najszybciej, tylko musimy znalezc rozwiazanie z moimi bracmi na jej utrzymanie. Ja juz od 5 lat oplacam mieszkanie w polsce oraz utrzymanie mojej mamy, no i od paru m-cy jeszcze kasa do reki w sumie tys € plus ubezpieczenie, leki itd, wiec z ta pomoca to nie tak do konca jest ale coz...
Bracia mieszkaja na wynajetym pokoju, starszy mieszkal z nami przez pol roku, jest tu od wrzesnia, dopoki mlodszy nie przyjechal.
Z moimi bracmi bylo podobnie jak z Toba i z Twoja siostra, ale obydwoje chcieli tu przyjechac a nie stac ich bylo na poczatku na osobne studia, starszy do tego ma rodzine w polsce (3 dzieci), a mlodszy jeszcze kawaler, wiec juz mysli znalezc sobie cos dla siebie.

Widze, ze tesciow masz z "wyzszych sfer", ale chociaz dzieci biora na wakacje :ico_sorki:
Szkoda, ze z siostra Ci sie nie uklada bo to jednak siostra, a Twoj tata, no coz przykro, ze zona wazniejsza niz wlasna corka;
Ale widze ze jakos to znosisz, masz racje, ze najwazniejsza jest teraz Twoja rodzina, choc czasami napewno jest Ci smutno :ico_pocieszyciel:

Wczoraj bylam wykonczona bo zrobilysmy sobie z moja mama spacer, i jakies 6km przeszlysmy wiec pozniej padlam jak kawka. Dzis juz wozek wyjelam, no i czeka ale jak tak dalej pojdzie to urodze po terminie. Masaz proponowalam mezowi ale on stanowczo woli masowac mnie tam w inny sposob, no moze to tez pomoze, bo wiem ze sperma ma wplyw na szyjke a orgazm na skurcze, wiec bedziemy dzialac, bo niedlugo celibat, az do tego zabiegu :-D

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

14 sie 2010, 12:10

Jak bys sie skusila na ten essur, to od razu po porodzie moga ci zalozyc i wtedy tylko przez 3miesiace na gumce trzeba! Mni eto kusi, ale jakos tak ciezko sobie powiedziec, ze to juz definitywne nawet jesli czlowiek wie, ze nastepnego maluszka nie chce! Coz taka przekorna natura!
Ten masaz to sama tez mozesz robic i masowac szyjke macicy! Ja z regoly sama robilam i poniewaz jest sie zgietym w pasie, to jeszcze dodatkowo pobudza skurcze!

Ojejku! ale musialas sie nameczyc z takim wspolnym mieszkaniem! Mam nadzieje, ze przynajmniej macie wystarczajaco miejsca w domu, bo przeciez mialas juz rojeczke urwiskow :ico_szoking: Jak wy sie miesciliscie???
A twoja mam chce zostac juz na stale? A wy tez, czy chcecie potem do Polski wracac? Bo chyba nie w ten sam sposob sie wtedy plany zyciowe robi! Wydaje mi sie, ze tez masz skomplikowane zycie!

Moja rodzinka to same samoluby i jak raz mieszkalismy wspolnie przez rok (jak bylam na studiach) tzn siostra z mezem, moj tato i ja, to kazdy mial swoja polke w lodowce i nikt nikogo nie czestowal!!! Okropnosc!!! dla mnie zupelnie nie do zaakceptowania!

Trzymaj sie cieplo!

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

14 sie 2010, 13:50

Czytalam troche na temat tej metody essure i jedno co mnie martwi to to:
"Comme toutes les méthodes contraceptives, la technique Essure ne doit pas etre considéré comme étant fiable a 100%. Essure est approuvée depuis 2001 et possede une efficacité contraceptive de 99,80 % apres 4 ans de suivi."
Odezwe sie jeszcze wieczorem, milej soboty!

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

14 sie 2010, 16:06

Wiesz, tylko calkowite usuniecie jajowodow daje 100 procent!!! Tylko, ze trzeba narkoze i ciachciach brzuchol i 2tygodnie zanim sie pozbierasz!!! Mnie usuwano jeden jajowod 5lat temu i wiem jak to jest! Moj gin mi powiedzial, ze on juz wlasnie od 4lat zaklada essure i na razie jest na 100procent! Tylko mowi, ze trzeba sprawdzic po 3miesiacach! Znam osoby co maja, ale wszystkie sa juz po 40stce! Tys chyba jeszcze mlodziutka, wiec nie wiem czy to nie za wczesnie! Moze lepiej zalozyc przez pare lat spiralke! Ja nigdy tabletek nie bralam, tylko zawsze spiralke i wpadek, ani klopotow z tym nie bylo! Mozna zalozyc juz miesiac po porodzie i karmic wiec super! :ico_oczko:

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

14 sie 2010, 22:22

Odezwe sie jutro, niezbyt sie czuje, od kilku godz mam bole krzyzowe, ale skurcze nieregularne i nie maja wplywu na bol bo jest jednostajny, mam juz dosc!!! chce urodzic!!! a do tego jeszcze maz mnie denerwuje, tylko praca,praca :ico_zly:
Przyjemnej niedzieli!

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

15 sie 2010, 12:08

Moje biedactwo! :588: :ico_pocieszyciel: A faceci to faceci! wiadomo oni nie sa w ciazy i nie rodza, wiec czesto im sie zapomni i trzeba przypomniec :ico_oczko: No i twoj, to pewno mysli, ze masz mame, to on moze pracowac! Odpoczywaj, a jak bola plecki, to moze dzidziu jest zle ulozony! Polecam pozycje na czworakach (koci grzbiet) i wdechy (glowa w gore) i wydechy (glowa chowa sie pod brzuch) Wtedy dzidzius bierze pozycje do porodu! Jesli wolisz to mozna na stojaco z podparciem np o wanne i rozstawione nogi! Dzidzius ustawia sie wtedy w kroczu i dobrze przyciska!
Trzymaj sie :ico_oczko: :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

15 sie 2010, 21:41

dzieki za porady i mile slowo :ico_sorki: staram sie czesto zmieniac pozycje, dzis troche lepiej ale nocki juz sa koszmarne, tej nocy spalam na kleczaco :ico_olaboga:

Co do tego zabiegu to jeszcze nie wiem co zrobic :ico_puknij: jutro bede w szpitalu na badaniach ale nie wiem czy polozne beda w stanie mi cos powiedziec na ten temat, chyba bede musiala porozmawiac z lekarzem po porodzie. A jezeli nawet podwiazanie jajowodow czy inna operacja sa skuteczne na 100% to wole pomeczyc sie po operacji niz znowu byc w ciazy, a tak wogule to pierwsza mialam cesarke i dochodzilam do siebie przez 2 m-ce, wiec wiem co moze mnie czekac.
A Tobie skoro pasuje spirala, to po co masz sie meczyc lub to zmieniac?

Co do naszych planow, to zostajemy we francji, i tak jak piszesz inaczej by sie zycie planowalo, ale juz kilka lat temu sie zdecydowalismy i robimy wszystko aby sie nam tu ulozylo, a do polski nie ma po co wracac, chyba tylko po to zeby biede klepac. Ja nawet na wakacje jezdzic tam nie lubie, po pierwsze drogo i to chamstwo :ico_olaboga: gdyby nie dziadkowie to nie wiem czy bysmy jezdzili, no i przez ostatnie 2 lata bylismy 2 razy: na pogrzebie i na komunii mojej chrzesniaczki, wiec sama widzisz.
Co do mojej mamy i braci to narazie wielka niewiadoma, narazie zmieniaja zdanie w zaleznosci od sytuacji.
mieszkanie jak to w Paryzu zbyt duze nie jest bo i tak krocie placimy, mamy tylko 3 pokoje i po porodzie bedziemy szukac 4. Ciasno nam ale coz...
No i chyba kazdy z nas ma na swoj sposob skomplikowane zycie, poczatki na obcej ziemi byly koszmarem, ale mam juz to za soba, kiedys Ci opowiem ale chyba nie na forum, nie bede sie az tak uzewnetrzniac przed wszystkimi, ktorzy to czytaja.

Jak juz pisalam jutro jade do szpitala i mam nadzieje, ze mnie zatrzymaja, moze w koncu sie cos zacznie wiec jezeli nie odezwe sie jutro wieczorem to bedzie znak ze zostalam.
Pa, trzymaj sie!

[ Dodano: 2010-08-15, 21:54 ]
Mni eto kusi, ale jakos tak ciezko sobie powiedziec, ze to juz definitywne nawet jesli czlowiek wie, ze nastepnego maluszka nie chce! Coz taka przekorna natura!
Niektore kobiety podswiadomie boja sie utaty kobiecosci. Ja mialam podobnie po 3 :ico_ciezarowka: ale teraz to juz jestem pewna.

[ Dodano: 2010-08-16, 21:49 ]
A wiec, bylam dzis w szpitalu i.... mam rozwarcie na 3cm i jezeli nie urodze jutro ani pojutrze to w czwartek mam rdv na wywolanie na 7 rano, uff w koncu! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Jak tam Twoje malowanie drzwii? skonczylas juz?
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 00:54 przez silver34, łącznie zmieniany 1 raz.

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

17 sie 2010, 00:18

Skonczylam malowanie drzwi i pokoi dzieci i nawet juz wszystko poukladalam! uffff!!! jutro wracaja i beda mieli niespodzianke :-D :ico_brawa_01: Bardzo sie ciesze, ze beda sie cieszyc!

A moze jutro bys wypila miksture poloznych z olejem rycynowym , ten olej wspomaga skurcze i powoduje super szybki porod!!! (przy Amalii trwal 40min hihihi!!!! bo wlasnie to wypilam! Baza tego sa dwie lyzki stolowe tego oleju plus sok brzoskwiniowy (moje polozna dodawala jeszcze cos tam, ale tego nie chciala powiedziec, moze twoja polozna zna!), wymieszac i pic po malej lyzeczce przez okolo godzine! Po zaprzestaniu picia nalezy sie ruszac i tak po godzince regolarne skorcze! Tylko wtedy od razu do szpitala, bo ja wtedy dostalam od razu co minutke i mieszkalismy 30km od szpitala i ledwo tam dojechalam!!!! Polecam zamiast sztucznego wywolywania :-D Mnie pobudzali sztucznie przy pozostalych i osobiscie stwierdzilam, ze ten ostatni porod byl bezbolesny i ekspresowy i ze tak to mozna rodzic codziennie! hihihi!!!!

Co do mieszkania, to wiem, ze w paryzu drogo! jest jakis powod, ze tam zostajecie, ze nie przenosicie sie gdzies na przedmiescie? Ja mieszkalam 60km od paryza w malym miasteczku i z malymi dziecmi, to chyba takie zycie jest najfajniejsze! Dzieci mialy kumpli obok i jezdzily na rowerach, byl fajny plac zabaw! Mieli wolnosc jakiej w duzym miescie nie maja! chyba fajnie! no i oczywiscie dom i ogrod, duzo miejsca, swiezsze powietrze, a dla twojego mezusia miejsce na sklad materialow itp :ico_noniewiem: chyba, ze lubicie duuuze miasta, lub jakis inny powod :ico_oczko:

Jak chcesz to mozemy sobie wymienic maila :-D

Trzymaj sie cieplutko! Koncowka ciazy zawsze jest trudna i to spanie....okropnosc!!! no ale teraz juz niedlugo i bedziesz tulic malenstwo! pa

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

17 sie 2010, 19:30

Pisze z kafejki internetowej, bo mamy problem z internetem wiec nie bede sie odzywac dopuki nam nie podlacza, jutro jade do szpitala na 7h30 na wywolywanie wiec i tak by mnie nie bylo przez 3 dni. jak wroce to mam nadzieje ze wszystko bedzie juz dzialac bo inaczej nie bede mogla Ci zdac relacji z porodu, bo nie wyjde pierwszego dnia do kafejki. Trzymaj za nas kciuki!
Pozdrawiam Cie serdecznie. Co do maila to oczywiscie.

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

17 sie 2010, 22:49

No to fajnie! trzymam kciuki i czekam na relacje! :ico_oczko: :ico_brawa_01: trzymaj sie cieplo!

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość