donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:00

witam :)

ja się nie wyspałam :ico_spanko: , zasnęłam dopiero o 1.30, bo mnie strasznie łydki bolały, w sumie najbardziej jedna , ale dziwnie po z zewnętrznej strony nad kostką :ico_olaboga: , muszę chyba częściej brać ten magnez, albo kupić aspargin,

my dopiero będziemy jeść śniadanko, potem skoczymy na sanki :) ,

tibby za 16 tydz. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ,

ja też się strasznie boję porodu :ico_noniewiem:

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:02

hej..

Witaj Mroweczko wsrod :ico_ciezarowka:

ja wczoraj wybralam sie z mezem na takie male rozeznanie do sklepu z dzieciecymi rzeczami bo zastanawiamy sie czy kupic w tym sklepie czy zamowic na allegro ... gdzie taniej i w sumie doszlismy do wniosku ze ceny sa podobne wiec pewnie kilka sie kupi na miejscu w tym sklepie a kilka zmowi na allegro. coraz bardziej juz zastanawiamy sie nad cala wyprawka co jest potrzebne a co mniej. bo wszystkiego tez nie ma sensu kupowac jesli sie tego potem nie ebdzie uzywac. jak to wlasnie ta Pani nam w sklepie powiedziala rodzice wpadaja w szal kupowania calej wyprawki i nie raz kupuja sporo rzeczy z ktorych nie korzystaja i tylko szkoda kasy wydawac. musze sobie liste zrobic rzeczy ktore trzeba kupic i tak chyba bedzie najlepiej.
poznym popoludniem odwiedzila nas moja siostra z synkiem i bylo wesolo w domu. siostrzeniec jakis taki nie dobry sie zrobil nic do niego nie dociera... ale wszedl juz w taki wiek ze bedzie pokazywac swoje i trzeba miec teraz duzo cierpliwosci do niego. podziwiam moja siostre ze taka spokojna jest bo ja to chyba jakbym to byl moj syn to wyszla bym z siebie :-P czasem sie zastanawiam wlasnie jaka ja bede mama dla swojego dziecka :ico_noniewiem:
wieczorkiem szybko padlam jak mucha tak mnie spanie zmorzylo ze grzecznie juz w lozeczku bylam po 20 :-P

dzisiaj z rana zaliczylam spacer z psem ... u nas takie sa zaspy ze sie idzie strasznie ciezko ... szlam spacerkiem a do domu wrocilam cala zdyszana. potem wybiore sie na zakupy i jak zwykle bede musiala troche :ico_prasowanko:

tibby :ico_brawa_01: za 16 tydz. :ico_brawa:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:03

Witam Was po chwiliwej nieobecnosci
mroweczka witaj, ja bylam czerwcowa mamusia. Super miesiac Na rodzenie. Mam sentyment do czerwca.
tibby Kochana ja wczoraj nakrzyczalam Na meza, jak sie pozniej okazalo bez powodu. Oj bylo mi glupio. Przeprosilam meza I synka, ze byl swiadkiem. No nie powinnam byla tak sie zachowac. To chyba hormony, zmeczenie itd.
jenny duzo zdrowka

Ja dzisiaj o 14 mam USG. IDE z mezem. Tak sie ciesze, ze bedziemy razem. Maz sie doczekac nie moze, a ja troszke sie boje.
Z Oli bylam o wiele spokojniejsza. Teraz jakos bardziej wystraszona.
Dla poprawy nastroju wyszukuje hustawki/lezaka dla noworodka. Wybor jest ogromny. Jak pojde Na macierzynski to kupie. Pomalutku zastanawiam sie co kupie, bo ciuszki praktycznie mam .

Ja spie raz Na lewym raz Na prawym boku. Jedyne co mi dokucza do pecherz. MusZe wstawac w nocy do toalety. W pracy co 5min.

Milego dnia I trzymajcie kciuki za USG.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:08

ja się porodu nie boje. a przynajmniej na razie. zobaczymy jak będzie bliżej daty rodzenia.

tak, lista z zakupami to dobra rzecz. sama niedługo się biorę za zrobienie swojej.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:14

Mi niebawem zostanie ostatnia studnioweczka ostatnie 100 dni do porodu ale jakos to do mnie nie dociera jeszcze... jak na razie nie mysle o porodzie i nie boje sie pewnie obawy przyjda jak bedzie juz mniej niz 100 dni. jak juz zaczne cala kompletowac wyprawke to wtedy moze dotrze do mnie juz ta swiadomosc ze juz pora bedzie pomyslec o porodzie o calym przebiegu i jakos psychicznie sie do tego przygotowac. to bedzie moj pierwszy porod i szczerze nie wiem czego moge sie spodziewac. ja jestem zielona w tych sprawach i troche mam obawy wlasnie z tym jak to wszystko przezyje kiedy sie zacznie i gdzie... czy maz bedzie wtedy w domu czy poza... teraz staram sie jeszcze o tym tak nie myslec bo ja troche panikara jestem wiec po co za wczasu juz sie stresowac

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:19

Monika lista to dobra sprawa :) ,

ja mam sporo ciuszków po Szymku schowane w tapczanie :), na koniec kwietnia je przejrzę i zobaczę co by trzeba było dokupić,

ja sporo rzeczy zamawiałam na allegro , zamówiłam pieluszki tetrowe i flanelowe, łóżeczko, pościel, kołderkę , podusię, leżaczek- bujaczek, nawet w sklepie internetowym namówiłam wózek x-lander, bo był dużo tańszy niż w sklepie, także wszystko to mam i się cieszę, bo nie będę musiała tyle pieniążków wydawać, a to wszystko sporo kosztuje ,

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 10:58

Dziewczyny widzę że o liście zaczynacie mówić.
Poniżej wkleję Wam listę którą dziewczyny kiedyś na jednym z wątków sobie stworzyły. Może coś wam podpowie.
Jak chcecie to możecie swoją stworzyć, a później ja wam wrzucę ją na pierwszą stronę. Żebyście później nie musiały jej szukać

wózek + fotelik samochodowy
kołyska/łóżeczko + pościel + dodatkowa zmiana
pościel do wózka (?)
leżaczek
mata edukacyjna

SPANIE:
otulaczek
kocyk

HIGIENA:
wanienka
przewijak
okrycie kąpielowe z kapturkiem - 2 szt.
pieluchy
chusteczki nawilżane
paklanki
nożyczki do paznokci
termometr do kąpieli
szczoteczka i grzebyk
zestaw do przemywania pępka (spirytus, waciki)
patyczki do uszu
aspirator do noska
sól morska

KOSMETYKI:
mydełko
szampon
oliwka
krem do pupy
bepanthen
octinosept albo spirytus do pępka
sól fizjologiczna
krem do buzi na spacer


MAMA
Tantum Rosa
koszula do karmienia - 2-3 szt.
szlafrok
majtki poporodowe
podkłady poporodowe
podkłady do łóżka/przewijania
władki laktacyjne
ręczniki papierowe do szpitala
koszula do porodu

KARMIENIE
butelka ze smoczkiem
smoczki uspokajacze
rogal do karmienia
pieluchy tetrowe
pieluchy flanelowe
laktator
podgrzewacz


LISTA RZECZY DO SZPITALA

DOKUMENTY:
----------
Karta ciąży
Dowód osobisty
Karta chipowa lub książeczka ubezpieczeniowa (zależy z jakiego regionu jesteśmy)
Aktualne badania (wykonane max na 2 tygodnie przed porodem)
Oznaczoną grupę krwi
Pieniądze (u nas w szpitalu przy porodzie rodzinnym tatuś musi sobie kupić ubranko)

UBRANIA
----------
Piżama do porodu
Piżamy do karmienia (2szt)
Skarpetki
Majtki (najlepiej jednorazowe)
Szlafrok
Kapcie (najlepiej takie żeby można było wejść w nich pod prysznic)
Ręcznik

KOSMETYKI DLA MAMY
------------------
Podkłady poporodowe
Podpaski poporodowe
Wkładki laktacyjne
Na nacięte krocze Rivagel
Szampon
Płyn do mycia ciała
Krem do ciała
SZczoteczka, pasta do zębów
Szczotka do włosów
Papier toaletowy
Antyperspirant

DLA DZIECIĄTKA
----------------
Pieluchy 1xtetra 1xflanela
Pampersy
Otulaczek, rożek
Ubranka w zależności czy w szpitalu dają czy nie
Mokre chusteczki dla dziecka
Krem do pupki
Krem do buźki


POZA TYM
-------------
Woda niegazowana najlepiej z dziubkiem
Coś słodkiego

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 12:14

Stawiam :ico_tort: na mój 9 tydzień i Tibby za Twój 16 :-D

U nas dobrze, za dwa dni wizyta zobaczymy co powie.

Poród na razie nie myślę o nim ale mam świadomość że 9 miesięcy minie szybko.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 12:15

moni, lista super.
aczkolwiek ja bym zmodyfikowała o kilka rzeczy.

- podgrzewacz, paklanki, coś słodkiego, ręczniki papierowe - zbędne

- dodałabym kubek swój + sztućce. (u nas trzeba było mieć swoje)
- zamiast ręcznika papierowego po prostu grubszy papier (miękki) do pupy. Działa tak samo. A po co wydawać pieniądze.
- dodałabym balsam do ust - ja miałam mega suche!
- no nie zapominajmy o ręcznikach do wycierania siebie - duży i mały.

a tak w ogóle, dziewczyny znalazłam właśnie majtki siatkowe mam chyba 4 szt majtek siatkowych rozm 40 na zbyciu. jakby któraś chciała, to odstąpię za koszt przesyłki. nie używane!!!!!!

robię mega porządki w szafie w naszym pokoju i znalazłam wiele wiele pierdołek. nawet Tobikowe zdjęcia 3D, jego opaskę ze szpitala jak wychodziliśmy.
no i masę niepotrzebnych drobiazgów!!!! już mam chyba 3-4kartony do wyrzucenia! :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

23 sty 2013, 12:31

Też bym listę trochę zmieniła podobnie do koleżanki i chciała bym dodać wodę mineralną. Mała na salę porodową i dużą potem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], KylieTab i 1 gość