askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

02 lis 2010, 20:08

to nie jest jeden zabieg tylko szereg róznych badań w różnych momentach ciąży. Zależy pewnie od kliniki. Tylko przy wyraźnych wskazaniach się refunduje. Gdzies czytałam, ze koszt nieinwazyjnych dochodzi do 1000 zł, inwazyjne pewnie są o wiele wiele droższe i. Ale jak dla mnie cena nie ma znaczenia. I tak nic nie jest pewnie droższe niż in vitro...

ZIABKA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:06

BADANIA PRANATALNE

13 lut 2011, 22:21

witam mam pytanie czy może ktoś wie na ile są niebezpieczne badania pranatalne dla dziecka bo opinie są różne , czy któraś z pań przechodziła te badania bo lekarz mi zaleca i nie wiem co mam zrobić trochę się boję czekam na odp. pozdrawiam :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

13 lut 2011, 22:28

ZIABKA, tutaj jest temacik o badaniach
http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=10014

ZIABKA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:06

13 lut 2011, 22:39

dzięki zobaczę :ico_haha_01:

[ Dodano: 2011-02-13, 21:44 ]
no tak tylko że ja nie byłam in vitro to ze względu na wiek mnie kierują i trochę się boję może coś więcej :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

13 lut 2011, 23:55

ja miałam i będe w tej ciąży miała robione na stwierdzenie prawdopodobieństwa wystąpienia zespołu Downa, w UK jest to w profilaktyce więc darmowe.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

14 lut 2011, 09:38

no tak tylko że ja nie byłam in vitro to ze względu na wiek mnie kierują i trochę się boję może coś więcej :-)
ale przeciez te badania sa identyczne czy ciaza z in vitro czy normalna :-)

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

14 lut 2011, 10:38

Ja miałam badanie nieinwazyjne.Usg genetyczne robione między 11-14 tc, powtórzone między 20-23tc oraz badanie z krwi (test PAPA). Koszt (w Łodzi) to za pierwsze usg+krew ok.400zł, później koszt usg. Ja nie płaciłam bo miałam skierowanie i przysługiwała mi refundacja.
W Polsce do badań refundowanych uprawnione są kobiety:
1) które w dniu porodu będą miały ukończone 35 lat,
2)w rodzinie ciężarnej lub ojca dziecka występowały choroby genetyczne lub inne choroby wrodzone (np.:serca),
3) po leczeniu onkologicznym,
4) która urodziła wcześniej dziecko z wadą genetyczną, ośrodkowego układu nerwowego, określoną grupą chorób metabolicznych (np.:mukowizscydoza),
5) u której w czasie ciąży stwierdzono nieprawidłowy wynik badania USG lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko ww.chorób.

Do badań nieinwazyjnych należy jeszcze test potrójny 15-20tc. Są jeszcze badania inwazyjne (amniopunkcja) Jak jest w Niemczech musisz się dowiedzieć w swojej przychodni lub poszukaj informacji na stronie ich MZ dot. Programu prenatalnego.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

14 lut 2011, 10:41

W Polsce do badań refundowanych uprawnione są kobiety:
1) które w dniu porodu będą miały ukończone 35 lat,
2)w rodzinie ciężarnej lub ojca dziecka występowały choroby genetyczne lub inne choroby wrodzone (np.:serca),
3) po leczeniu onkologicznym,
4) która urodziła wcześniej dziecko z wadą genetyczną, ośrodkowego układu nerwowego, określoną grupą chorób metabolicznych (np.:mukowizscydoza),
5) u której w czasie ciąży stwierdzono nieprawidłowy wynik badania USG lub badań biochemicznych wskazujących na zwiększone ryzyko ww.chorób.
Przykre jest to ze nie kazdy moze zrobic takie badania za darmo :ico_sorki:

Ja powiem szczerz nie robilam zadnych badan w tym wlasnie zakresie-bo gin zapewnial mnie ze wszystko jest ok :ico_noniewiem:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

14 lut 2011, 10:50

ZIABKA, porozmawiaj z lekarzem bowiem wcale nie musisz robić metodą inwazyjną jest jeszcze nieinwazyjna ,ja właśnie taka wybrałam ,uznałam że właśnie nieinwazyjna jest o wiele bezpieczniejsza dla mojego dziecka niż amniopunkcja

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

14 lut 2011, 15:00

ZIABKA, ja jestem po badaniach prenatalnych. Wiesz...badania prenatalne to nie tylko amniopunkcja!! Na początku lekarz zaczyna od USG genetycznego, na którym mierzy dokładnie dziecko zwłaszcza bada tzw przezierność karkową. Jesli te badania wychodzą dobrze tzn jest w normie, nie ma potrzeby robienia inwazyjnych!!! Lekarze już odchodzą od konieczności robienia inwazyjnych, bo sa zbyt niebezpieczne....
Ja miałam dodatkowo po USG tzw test poczwórny (można go zrobić wczesniej i wtedy jest podwójny, ale ja nie mogłam ze względu na duże dawki hormonów, ktre musiałam brac, a które wpłynęlyby na wyniki). Badanie polega na pobraniu krwi i oznaczeniu poziomu czterech hormonów w niej. Na tej podstawie okresla się ryzyko zagrożenia ciąży.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość