NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

25 mar 2011, 13:22

ja na poczatku ciazy (7 tydz) mialam kanalowe..
a teraz pod koniec w 8 mies. mialam 1 zab usuwany, a inny mialam borowany ze znieczuleniem...
jeszcze mam jeden, ale narazie sie uspokoil i dentystka kazala mi przyjsc po porodzie, bo trzeba rtg zrobic...

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

25 mar 2011, 13:34

izus_85 zawsze ma prawo odmówić jak się po prostu boi. Moze trzeba poszukac lepszego specjalisty. Mi dentystka wyczyściła kanały na tyle ile się da, złożyła tlenek cynku potem po pewnym czasie czasowe wypełnienie. Jesli cokolwiek zaboli moge do niej iść i zrobi to samo jeszcze raz.
Na pewno da się znaleźć kogoś kto kanały wyczyści choć troszkę bez przeswietlenia!
A skoro ząb już martwy to boleć nie będzie.
Po porodzie zrobiłam RTG i okazało się że ten zostawiony kanał jest również zepsuty i trzeba go zrobić i wypełnić.
Ja o tej infekcji zęba mówiłam położnym zaraz po porodzie,jak się okazało że mała urodziła się zainfekowana i trzeba było podawać antybiotyk.Wg lekarki i położnych ten ząb mógł się fakttycznie do tego przyczynić,bo przez całą ciażę nie byłam chora ani przeziębiona ni razu.A jak potem zrobiłam RTG i okazało się że infekcja nadal jest to stało się dla mnie jasne czemu moja córcia chorowała po urodzeniu.
o moj boże!! a ja mam ciągle takie paskudne zapalenie tego dziąsła!! :ico_szoking: Musze o tym koniecznie pogadać z lekarzem

[ Dodano: 2011-03-25, 12:39 ]
geheimnis, nie wiesz moze czy jest jakas możliwośc sprawdzenia przed porodem jeszcze czy dziecku teraz nie zagraza jakaś infekcja?

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

28 mar 2011, 16:56

askra,

teraz nie ma możliwości sprawdzenia tego ale to sa pojedyncze przypadki ;)
ja wogole nie chodze do dentysty , zęby nie bolą i są jeszcze ok :D
wole poczekac ;)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

29 mar 2011, 09:31

A skoro ząb już martwy to boleć nie będzie.
nawet gdyby bolało to bym wytrzymała... kurcze miałam isc wczoraj ale miał fuul pacjentów :ico_zly: kurde, sama nie wiem czy mam to ruszac bo ucichło, nic nie boli, nie czuje zeby dalej śmierdziało ropą, wolałabym to zrobić tak zeby nie zepsuć bardziej :ico_noniewiem:
i nie wiem czy mam isc do niego skoro nie chciał tego zeba ruszać to mam lekarza zmuszac?
mam przyjsć jutro
najwyzej pójde prywatnie do innego dentysty, bo z kasy chorych mnie przyjac nie chcą do centrum stomatologii :ico_noniewiem: najgorsze jest to że on chyba zepsuł mi tego zęba którego mi robił wcześniej, bo pytałam gdzieś indziej czy zab leczony kanałowo moze tak częśto mulić i mi inny dentysta (prawie dentysta-student 5 roku) powiedział ze prawdopodobnie dentysta przepchnoł mi kanał :ico_olaboga: i dopóki nie boli bardzo to jest oki, ze to sie zrosnie, ale gdyby bolało to ząb do wyrwania :ico_szoking: i koronka :ico_szoking:

teraz sie boje do niego iść :ico_chory: boje sie ze tego zeba też mi zepsuje
wiec najchetniej bym poczekała na wypłate i poszła prywatnie do innej kliniki :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

29 mar 2011, 09:50

...ja wogole nie chodze do dentysty , zęby nie bolą i są jeszcze ok :D
wole poczekac ;)
To że nie bolą nie oznacza że są w dobrym stanie. Nie jesteś wstanie sama sprawdzić przestrzenie międzyzębowych. Mnie też nigdy nie bolą zęby a jak byłam przed ciążą na kontroli okazało się, że jeden jest do leczenia.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2011, 10:23 przez Murchinson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 mar 2011, 10:05

Murchinson,

ja ciąży nie planowałam ;)
ale jakoś tak we wrześniu byłam to było wszystko OK :)
wole nie wywoływać wilka z lasu :P
nie lubię dentysty :P

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

29 mar 2011, 14:02

najwyzej pójde prywatnie do innego dentysty, bo z kasy chorych mnie przyjac nie chcą do centrum stomatologii :ico_noniewiem: najgorsze jest to że on chyba zepsuł mi tego zęba którego mi robił wcześniej, bo pytałam gdzieś indziej czy zab leczony kanałowo moze tak częśto mulić i mi inny dentysta (prawie dentysta-student 5 roku) powiedział ze prawdopodobnie dentysta przepchnoł mi kanał :ico_olaboga: i dopóki nie boli bardzo to jest oki, ze to sie zrosnie, ale gdyby bolało to ząb do wyrwania :ico_szoking: i koronka :ico_szoking:
co za ludzie!! :ico_olaboga:
lepiej jednak odwiedzic jakiegos dentyste...moze w jakims porzadnym miejscu uda ci sie prawdzic tego zeba pod mikroskopem. Nie mam pojecia czy to sie wlicza w ubezp ale pewnie nie...Ale mysle ze warto zaplacic. A taki mikroskop to chyba dziecku nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

29 mar 2011, 17:07

co za ludzie!! :ico_olaboga:
no właśnie :ico_placzek: ja od dziecka cierpię- słabe zęby mam kruche, niektózy nie dbaja w ogóle do dentysty nie chodzą i co? nie maja takich problemów a ja?
non stop coś nie tak, pasty takie siakie, płyny takie i inne, na to na tamto, na krwawiące dziąsła parodontax, na wrazliwe zęby elmex, na oddech listerin, na płytkę nici :ico_olaboga: ja za te wszytskie "przybory i pasty" zostawiam niezłe sumy w marketach i aptekach :ico_zly:
do dentystów choodziłam róznych :ico_olaboga: prywatnie kasy zostawiałam mase- w ciazy wszytskie plombki sie posypały pieknie jedna po drugiej wypadały jak popcorn :ico_zly: a ja sobie połykałam po 200zł-300zł na kolacje bo plomba znów wypadła

powiedziałam dosc, zaczełam chodzic z kasy chorych, trafiłam na faceta który znieczulał do wszytskiego :ico_sorki: czułam sie u niego jak u fryzjera, zaufałam :ico_zly:
i co? i znów mi sie zęby sypią :ico_puknij: jakim cudem pytam :ico_placzek:

jak raz zrobiłam sobie szósteczke kanałowo i zostawiłam za nią 700zł w Helpie w Bytomiu a ząb mi zczarniał od spodu i przyszłam z reklamacja to stwierdzili ze mojej kartoteki nie mają :ico_szoking: i ze ja u nich nie robiłam tego zęba :ico_szoking:
teraz juz tego zeba nie mam, bo poszłam gdzieś indziej i mi powiedzieli ze oni by go nie leczyli a od razu zalecili usuniecie :ico_olaboga:

niedawno, bo w sumie w czerwcu tamtego roku, byłam leczyc górną piatkę-zaleczona była, ale cos mnie tam uciskało, jak igła, dentysta otworzył zeba a tam ropa, wyrwał zęba z kawałkiem miesa i szczeki- otworzył mi zatokę nosowo-szczękową i musiałam gnać na ostry dyzur do szycia :ico_olaboga: bolało gorzej niz szycie po porodzie :ico_olaboga:

a teraz ten kieł i jedynka :ico_szoking: ja zwariuje chyba :ico_olaboga:
wyrwe te zęby :ico_zly: i wstawie szuflade bo sił juz nie mam, młoda osoba a takie zęby :ico_olaboga:


postanowiłam isć do kogos innego, niedługo wypłata :ico_sorki: biore pare stówek i lece prywatnie, choćby na kolanach prosic o leczenie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 mar 2011, 17:25

izuś_85, współczuje :(
dentyści czasami faktycznie leca tylko na kase i spartolą robote a potem sie nie przyznają :(
ale głowa do góry kochana ! :)
wiem ,że żęby swoje to coś fajnego ale moja mama urodziła nas 3 i powiem Ci ,że zeby poszły jej tak jak u cb jak popcorn, zamiast tak leczyć i leczyć bez końca zrobiła sobie protezkę w wieku 38 lat...
zapłaciła ok 1600 zł i jest zadowolona :) może warto?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

29 mar 2011, 17:27

o matko!! co za historie!! :ico_olaboga: wspolczuje!! :ico_pocieszyciel:

tez mam kupe problemow z zebami...takze po czesci cie rozumiem. Ja tylko raz w zyciu poszlam na NFZ do dentysty i skonczylo sie leczeniem dwoch zebow kanalowo i teraz problemem z kieszonka ciazowa (po illus tam latach wyszlo!!).
Zdrowe, biale, mocne zeby to jedna z niewielu rzeczy, ktorych ludziom zazdroszcze... :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość