niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

15 wrz 2007, 00:24

58dc??? to 2 miesiące... ja najdłuzszy mialam zdaje sie 46d.i juz mialam nadzieje ze to upragniona :ico_ciezarowka: , wydaje mi sie ze Mastodyn podobnie jak castagnus reguluje okres, zmniejsza napiecie przedmiesiączkowe i co u mnie jest silne- bolesnosc piersi itd., nie wiem czy Mastodyn tez ale Castagnus obniza prolaktyne, castagnus bede brala od nowego cyklu-dzis 32dc, narazie biore Olej z wiesiołka ,poprawy nie czuje, ale co mnie zdziwiło wogóle nie mam krost ( broda szyja,te 2 miejsca), wiec jakis pozytyw jest, poza tym ponoc korzystny jest dla płodnosci. Moze wybierz sie do gina, wszystkiego dobrego, nie stresuj sie, ja wziełam na luz, bo bym chyba zwariowała,

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

15 wrz 2007, 10:10

niunia,
tak sporo długi cykl :ico_olaboga:
ja też myślałam że jestem :ico_ciezarowka: ale robiłam dwa testy i nic tylko jedna kreseczka także napewno nie jestem chyba ze test się pomylił ale wątpię w to :ico_noniewiem:

Nie wiem czy teraz dostanę sie do tego mojego gina są takie kolejki aż do połowy pażdziernika :ico_olaboga:

Zacznę brać tabletki mastodynon 2x1 przez dwa miesiące ponoć powinny pomóc na urególwanie i na zajście tak przynajmniej pisze na ulotce

A co tam u Ciebie jakoś mało się odzywasz
Zagladaj częściej :ico_haha_02:

Pozdrawiam

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

15 wrz 2007, 10:59

mam nadzieje ze pomogą nam te wspomagacze:) ja znowu mam stresy i przemęczona jestem, wiec sie @ przedluza,ale czuje ze lada chwila bedzie, wtedy od nowego cyklu zaczne castagnus, jeju dlaczego tak jest, w pracy tak ciezko ze juz nie daje rady, wstawanie o 5 rano mnie dobija, ale sa w-endy i wtedy odżywam troche, :ico_kawa: :-D Monigue ty tez zestresowana? cos długie te nasze cykle

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

15 wrz 2007, 11:13

niunia,
no niestety długie
zacznę brać tabletki to moze w końcu wszystko wróci do normy a chciałabym bo staramy sie o drugą dzidzię jak narazie bez efektu :ico_placzek:
Chciałabym aby te moje cykle w końcu się uregulkowały i były w miarę regularne a nie tak niewiadomo co :ico_olaboga:

Kilka dni temu nawet myślałam ze coś sie zaczęło ze przyszła@ ale miałaś takie plamienia i nadal nic :ico_noniewiem:

Nie stersuj się kochana musimy być silne choć wiem że to nie takie łatwe

ja też właśnie skończyłam pić kawusie :ico_kawa:

Wstawię paranko :ico_duzepranko: i biorę sie za smażenie naleśników na krokieciki na jutro,bo dzis <Magdy urodzinki ale przyjecie robimy jutro

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

15 lut 2008, 14:46

cyn.inspiration, a nie dali ci na badania hormonow??? :ico_olaboga:
ja mam hiperprolaktynemie operowana. i tez mialam cykle bezowulacyjne - nie wszystkie ale tak to jest ponoc czesto w hiperprolaktynemii. co sie obnizy prolaktyna to jest jajeczkowanie :-) a jak sie pojawi to czesto prolaktyna podskakuje... :ico_noniewiem: mi bromokryptyna nie pomogla, dostinex - tak. Na tyle, ze mam malutka, co mi mowili ze bedzie malo realne bez wspomagania hormonalnego :-D
Ale co lekarz, to szkola. A i bardzo szybko dochodza nowe badania, ktore calkowicie zmieniaja tok leczenia pacjentek :ico_sorki:
a ja mam cykle superanckie - co jakies 2 mce :ico_zly: :ico_nienie:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

25 lut 2008, 10:35

cyn.inspiration,
a jak teraz u Ciebie jest z tymi cykalami nadal masz takie długi a jeśli długo nie masz to co bierzesz cos na wywołanie @ bo nie wiem :ico_noniewiem:
mój cykl teraz trwał 42 dni ale brałam na wywołanie luteinę 3x1 przez 7 dni
jak mi się skończy to idę do gina :-)
muszę porobić świeże badania zobaczymy co tam wyjdzie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

26 lut 2008, 16:51

Od porodu długość moich cykli przedstawiała się następująco: 36, 27, 34, 35, 28, 50, 28, 29, 43, 26. Czyli, jak widać niewiele zmieniło :-) Od tego cyklu zaczynam brać tabletki i wreszcie będę nad tym miała jako taką kontrolę :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

27 lut 2008, 12:01

cyn.inspiration,
a jakie robiłas badanka i czy prywatnie czy na NFZ
cyn.inspiration pisze:gastomikron5

czy to jest na receptę i czy hormonalne :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-02-27, 11:03 ]
scoiattolo84 to rzeczywiście róznie masz te cykle :ico_olaboga:
a jakie tabletki będziesz brała i co na to lekarz,robiłaś jakies badania :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

02 mar 2008, 21:11

22540MONIKA, Yasminelle - tabletki antykoncepcyjne. Odczuwam duży dyskomfort przy prezerwatywach, ale długo zwlekałam z przejściem na tabetki - nie jestem zwolenniczką hormonów.
Nie robił mi żadnych badań - po prostu przepisał i już. No zrobił podstawowe badanie ginekologiczne.. i tyle.
4 dni już je zażywam i jak na razie czuję się bardzo dobrze :ico_brawa_01:

Malutka88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2008, 18:59

09 mar 2008, 19:05

Witam kolezanki.
Jestem osoba mloda, mam 19 lat, niestety mam problem z miesiaczkowaniem. Przez ostatnie 4 miesiace mam bardzo dlugie cykle (gdzie wczesniej wszystko bylo w porzadku). W okresie od grudnia do stycznia moj cykl wyniosl 41 dni. Ostatnia miesiaczke mialam 31.01-7.02.2008 i do dnia dzisiejszego nie dostalam kolejnej. Jako osoba mloda totalnie nie mam doswiadczenia i nie wiem co moze byc powodem tak dlugiego odstepu miedzy miesiaczkami.
Wspolzylam z chlopakiem 14.02 ale bylismy dobrze zabezpieczeni, takze mozliwosc bycia w ciazy calkowicie przekreslilam.
Czytalam co nieco w internecie na temat zaburzen, ale wolalabym sie Was zapytac, z racji ze jestescie bardziej doswiadczone. Stwierdzilam ze jeszcze ten tydzien zaczekam, a pozniej udam sie do lekarza, jednakze co moze byc powodem braku miesiaczku w tak dlugim odstepie czasowym?
Prosze o rade.
Pozdrawiam

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość