Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

06 gru 2010, 00:00

witam wieczorowa pora :-)
Maja spi Mati spi, trzeba dzieciakom przenty pod poduche poutykac i tez sie klasc bo nigdy nie wiadomo jaka noc nas czeka :ico_oczko:

malgoskab, super, ze juz jestes z nami :ico_brawa_01: ogarnij sie w domciu i wpadaj jak najczesciej :ico_sorki:

ejustysia, fotki rewelacyjne, a miny Mikołajka rewelacyjne ta z jezykiem wymiata, niezle to uchwycilas :ico_haha_01:
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla Mikołaja na pierwsze jego jutrzejsze imieninki :ico_brawa_01:

karolina-ch, ja mysle, ze po takim czasie przystawienie do piersi to juz bez sensu, maly na bank do butli juz przywykl.

Maja tez robi dziwne kupki :ico_noniewiem: Mateusz pamietam robil takie zolte i granuli takie byly. a Maja wali zielone sluzowate i smierdzace. No dzis juz mniej tego sluzu i bardziej zolta, ale nadal rzadka :ico_noniewiem:

aniaj84, kochana mysle caly czas o Tobie, juz nie dlugo i tez bedziesz o kupkach pisac. Wiem, ze tak zostac ostatniej nie latwo, ale pomysl, ze jestes jeszcze w terminie i masz czas. Bedziemy sie martwic po terminie :ico_oczko: ale mam nadzieje, ze urodzisz wczesniej :ico_sorki: :ico_sorki:

koniecznie daj znac jak po ktg!!!!!!! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

sylwiab0000, fajnie, ze Twoj synus juz taki duzy i mozecie sobie pojezdzic tu i tam, ja mam wrazenie, ze w domu zbzikuje niedlugo :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

06 gru 2010, 17:54

aniaj84, kochana mysle caly czas o Tobie, juz nie dlugo i tez bedziesz o kupkach pisac. Wiem, ze tak zostac ostatniej nie latwo, ale pomysl, ze jestes jeszcze w terminie i masz czas. Bedziemy sie martwic po terminie :ico_oczko: ale mam nadzieje, ze urodzisz wczesniej :ico_sorki: :ico_sorki:

koniecznie daj znac jak po ktg!!!!!!! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Monia jesteś wielka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja po ktg
zaczynaja sie tam jakieś skurcze ale ja ich w ogóle nie czuje
czuje sie dobrze więc pochodze coś czuje jeszcze :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

06 gru 2010, 23:13

Monia jesteś wielka
:ico_buziaczki_big:
zaczynaja sie tam jakieś skurcze ale ja ich w ogóle nie czuje
ale jak sie zapisuja na ktg to jest dobrze, teraz sie beda juz powoli rozkreca. Mnie sie nic nie pisalo do ostatniego dnia na ktg.


Ja dzis sie poryczalam bo Mati okazał pierwszy przejaw zazdrosci a raczej takiego rozzalenia. filip rozbudzal mala i ja cmokal, ja robilam malej fotki a Mati usiadl z boczku i lzy mu sie w oczkach nazbieraly. Pytam synus co sie stalo kochanie? Mowi bo juz wy mnie nie chcecie, nie rozmawiacie ze mna :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

07 gru 2010, 11:14

ale jak sie zapisuja na ktg to jest dobrze, teraz sie beda juz powoli rozkreca. Mnie sie nic nie pisalo do ostatniego dnia na ktg
mam nadzieję, że one sie mocno rozkręcą :ico_sorki: :ico_sorki:
Ja dzis sie poryczalam bo Mati okazał pierwszy przejaw zazdrosci a raczej takiego rozzalenia. filip rozbudzal mala i ja cmokal, ja robilam malej fotki a Mati usiadl z boczku i lzy mu sie w oczkach nazbieraly. Pytam synus co sie stalo kochanie? Mowi bo juz wy mnie nie chcecie, nie rozmawiacie ze mna :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
A Mateusz widzi, że teraz koło Maji sie chodzi więcej więc sobie myśli, że jest na boczku. A przecież wiadomo, że tak nie jest. Ja już sie boje o Igora bo on tak lubi sie lelać do nas, mam nadzieję, ze wszystko samo sie ułoży :ico_sorki:

robak
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 826
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:53

07 gru 2010, 11:38

hejka:)
my dzis walczylismy z brzuchem az w koncu poszlo mydlo i termometr w ruch bo majka za mocno sie meczyla, teraz odsypia biedulka..
my za bardzo przy Sarce nie caujemy Majki zeby wlasnie nie czula sie odrzucona , i caly czas poswiecamy jej mnostwo czasu....
wczoraj na Mikolajki Sarka szukala prezentu jak znalazla pod lozkiem swoim to dzis z samego rana tez zagladala pod lozko myslac ze znowu cos znajdzie;PP
bylismy tez wczoraj na malpim gaju bo byly tam organizowane mikolajki Sarka panicznie sie bala mikolaja:))
dzis dzionek zapowiada sie spokojnie:)

Awatar użytkownika
sylwiab0000
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 29 sty 2009, 12:43

07 gru 2010, 12:01

Witam się i ja

U nas w nocy tradycyjnie, czyli trzy godzinna przerwa miedzy 2:30 a 5:30 :ico_sorki:
Kurcze jak tu małemu wytłumaczyć, że noc jest do spania a nie do rozglądania się. Co prawda zasypia na chwilę przy cycu, ale oczywiście czesto w trakcie jedzenia robi kupke no i jak go przewijam to się znowu rozbudza.
Jak pozwolicie to ponarzekam jeszcze trochę. :-D
Praktycznie od samego początku przy karmieniu strasznie bolą mnie piersi. W dzień jakoś zaciskam zęby i nogi aby nie krzyczeć z bólu ale w nocy brak mi juz cierpliwości i czasmi z tego bólu to chce mi sie wyć. :ico_placzek: Dzisiaj w nocy tak mnie bolały, że zciagnęłam pokarm laktatorem i nakarmiłam go butelką. Szymek zdecydowanie mocniej ciągnie niż laktator.
Nie wiem co jest powodem takiego strasznego bólu. Robię sobie różne ciepłe na piersi ale to nic nie pomaga. Nie wiem moze on jakoś źle chwyta że to tak strasznie boli.
Może coś poradzicie?
dzieciakom przenty pod poduche poutykac
ale dobry Mikołaj :-)
zaczynaja sie tam jakieś skurcze ale ja ich w ogóle nie czuje
ja też myslę podobnie jak Monia, ze jak juz pojawiają sie skurcze to powoli zacznie sie rozkręcać.
Mati okazał pierwszy przejaw zazdrosci a raczej takiego rozzalenia
O kurcze nie dobrze. Jak sie pojawi drugie dziecko to trzeba nie lada dyplomacji aby nie czulo sie gorsze i nie lada to sztuka. :ico_sorki:

Jeszcze raz o sobie a raczej o moim małym skarbie. :-D
Szymek robi sobie coraz dłuższe przerwy od spania, coraz wiecej sie rozgląda, szybko macha nóżkami i rączkami jakby dokądś biegł, no i wydaje różne śmieszne dźwięki.
Oprócz tego szybko rośnie, bo zaczynam mu już zakładać ubranka na 68.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

07 gru 2010, 12:03

witajcie z rana
wczoraj rano dzwonilam do poloznej bo przeciez wczesniejsza noc to masakra, ja pol nocy przeplakalam i nawet moj maz sie podlamal tym ze maly wogole nie spal w nocy plakal i wogole :ico_placzek: wiec wczoraj polozna kazala kupic takie kropelki na kolki i bol brzucha i kazala dawac jedna okreslona porcje mleka bo my mu dorabialismy czasem bo on wiecznie glodny, wiec kroepelki maja zaczac dzialac dzisiaj, a zeszla noc piekna, my sie wyspalismy w dzien, maz wzial kilka dni wolnego, a maly w nocy aniolek, nad ranem sie przebudzil po karmieniu ale potem zasnal, fakt ze cala noc przespal w bujaczku i na wibracji ale fakt ze pieknie spal :ico_oczko: wiec zobaczymy dzisiaj :ico_oczko:
ja amelce chcialam zrobic mikolaja, znaczy zamowilam stroj mikolaja i mial sie ktos przebrac ale stroj nie doszedl przez ta zime u nas wiec zostawilam jej prezencik na wczoraj rano i byla taka szczessliwa, chodzila po domu i mowila ze mama spala, tata spal a tu byl mikolaj... :-D my jej kupilismy taki maly odkurzacz bo bardzo chciala :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-12-07, 11:14 ]
Sylwia super ze maly tak rosnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: nawet nie zauwazysz jak czas leci przy takich dzieciach malutkih :ico_oczko:

ja co do karmienia piersia mam zle doswiadczenie z amelka a z malym prawie wogole bo u nas to po prostu nie szlo i ja sie poddalam jak juz pisalam wczesniej, mowia ze jak bola sutki to jest zle przylozony do piersi, ale ja nie wiem, polecam oklady z kapysty, najlepiej schlodzonej w lodowce i zbitej tluczkiem przed samym wlozeniem :ico_oczko: ale dziewczyny wiedza pewnie lepiej :ico_oczko:

a odnosnie zazdrosci starszych dzieci to tez sie tego boje, boje sie ze z naglej euforii i sympatii moze przejsc w cos zupelnie odwrotnego, moja amelka ma takie dziwne nerwy czasem jak jej cos nie idzie abo staje z boku i zaczyna plakac, moj maz sie czasem denerwuje ale juz mu tlumaczylam i ja staram sie tego nie ignorowac tylko duzo tlumaczyc i odwracac uwage, caly czas jej mowie ze jest starsza siostra i bedzie mialego wszystkiego uczyc bo ona taka duza i jakos dziala, ale tez sie boje ze kiedys bedzie smutna czy zazdrosna a mi serce peknie :ico_noniewiem: w sumie tez oto sie poklocilam z mezem ze brak mu cierpliwosci i w placzu mu wykrzyczalam ze jego kochana corcia a on nie ma nerwow czasem ale dalo rezultaty bo maz sie starsznie stara, a wiadomo noce nieprzespane, zmeczenie, kazdy ma prawo do gorszego dnia, ale maz wzial wolne i jestesmy dobrej mysli :ico_oczko:
maz pojechal do lekarza a amelka bo mowi ze ja ucho boli a bez przerwy ma katar wiec zobaczymy co powie, u nas to na wszystko paracetamol :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-12-07, 11:17 ]
i jeszcze dwa slowa, ja wczoraj malemu robilam sesje zdjeciowa i w wannie i w ciagu dnia, potem cos wkleje, on tez sie tak teraz zmienia, caly czas ma te znamionka i jest taki czerwony ale w nocy tak oczkami wodzil za mezem, wogole jest calkowicie inny niz amelka, i ciaze byly calkiem inne , on od urodzenia tak nogami kopie i strasznie podnosi glowke, teraz to go ciezko utrzymac, jest bardzo silny,ale to chlopak w koncu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

07 gru 2010, 12:20

sylwiab0000, odnośnie tego twojego karmienia
jak karmiłam igora to też płakałam, zaciskałam zęby i co tylko sie dało i karmiłam
mały nie zaciągał całej brodawki tylko sam sutek, ból-MASAKRA
tak mnie pogryzł dziąsłami, że aż mi krew leciała
ale z pomocą przyszła moja siostra która akurat wtedy pracowała w sklepie dziecięcym
kupiłam sobie specjalne, jakby to nazwać, silikonowe osłonki na brodawki do karmienia. Nie były drogie max 15 zł firmy chyba canpoal. Dla mnie okazały sie wybawieniem. Mały co prawda miał więcej pracy z ciągnięciem aby sie najeść ale było warto. Tak go karmiłam chyba z 3 miesiące aż w końcu nauczył sie brać całą brodawki.
U mnie własnie to zdało egzamin

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

07 gru 2010, 12:25

Ja tez zuywalam tych nakladek z firmy avent, ja i tak malo karmilam ale moja siostra synka wykarmila wlasnie nimi, a potem cycusie odpoczna, i ja mialam krem aventu do sutkow :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

07 gru 2010, 16:27

sylwiab0000, bol piersi spowodowany jest rozmiekczeniem brodawek, no cyba ze chodzi ci o bol zwiazany z zatorami w piersi, jesli bola cie brodawki kup nakladki na sutki do karmienia aventa, jesli natomiast bola piersi masuj je odgory w kierunku sutkow obiema rekoma jakbys doslownie chciala sprowadzic pokarm w dol, ale jesli oli tylko przy karmieniu to raczej chodzi ci o te pierwsze , poprostu skora namieka od sliny i ciagniecia robi sie ciencza ipodrazniona - wspolczuje mialam to przy wiku, powodem jest rto ze za dlugo dziecko trzyma piers w buzi jesli widzisz ze przysypia przy karmieniu nie czekaj az sie obudzi - kiedy przestaje ssac laskoczesz go lekko w polik albo robisz tzw trzepanie dywanow :-D tzn lekko poklepujesz go w pieluszke ufff mam nadzieje ze w miare zrozumiale pisze ale jestem wykonczona -a i jeszc\ze sutki po kazdym karmieniu smaruj bepanthenem

co do nocek u nas podobnie 3 godzinna przerwa nie wiem o ktorej bo siedzimy z nim pol przytomni ogolnie wiktor zachowuje sie jakby mial cos wspolnego z wscieklymi krowami a mikolaj nie lepiej

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość