Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

04 mar 2011, 19:12

już miesiąc :ico_olaboga:
mnie też to przeraża :ico_olaboga:
100 lat!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ależ ona śliczna :ico_brawa_01: i jakie ma piekne długie włoski :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
dziękujemy :-)
tak, też mam purelan i jeszcze takie muszle laktacyjne z medeli kupiłam i już dzisiaj widzę poprawę :-) Już mnie tak nie bolą.
moja siostra też stosowała takie muszle i ponoć działają cuda :-)
Ja dzisiaj byłam na zdjęciu szwów
a dużo ma się takich szwów ?
młody skończył dzisiaj 7 dni :-) ale czas leci...
to też jest co świętować :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

04 mar 2011, 20:25

ponoć działają cuda :-)
o tak, widzę to po sobie :-)
a dużo ma się takich szwów ?
nie liczyłam :ico_wstydzioch:

Ula właśnie się kąpie, zaraz jej poczytam i położę spać, Staś już wykąpany, najedzony i śpi.
Padam, spać mi się chce...

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

04 mar 2011, 21:25

Manenka Nellunia jak modelka i super pomysł z kwiatami, oczywiście najśliczniejszy kwiatuszek to Nell. Fantastyczne ma te włosiska :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A jak Wy się dziewczyny czujecie po tych porodach? Ja jakoś dzisiaj miałam kiepski dzień, nawał pokarmu teraz mi dokucza - chyba wczoraj miałam szczyt, a Zuzanka też w szpitalu z cycusi sobie zrobiła smoczek, w pierwszą noc od 2 do 7 rano bez przerwy musiał być w buzi, od tamtego czasu brodawki spękane przeokropaśnie. Dobrze, że położna przyszła o 7 i odkryła u małej silna potrzebę ssania, wtedy tatuś z wymytym paluszkiem posłużył jako smoczek i mogłam ciut odsapnąć :-D

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

04 mar 2011, 21:52

hej wpadam napisac co u mnie
Julenke dopadl katarek :ico_olaboga: - biedulce co raz czyszcze nosek i wpuszczam wode morska - no i cos ostatnio ma problem z zalatwianiem sie- teraz sobie lezy na brzuszku moze jej zaraz pojdzie kopka :ico_sorki:
we wtorek jedziemy na bioderka :ico_sorki:
nie wiem co robic moze jak jej ten katar nie przejdize do poniedzialku to pojade do lekarza :ico_sorki: bo bidulka sie meczy tylko


mnenka to juz miesiac za Wami :ico_brawa_01: jak slicznie glowke podnosi Nell ;-)
moja jest tez strasznie silna macha glowka na prawo i lewo

no i lusze dodac ze moja Julcia to okropny glodomor- ma juz ksywe glodzilla :ico_haha_01: cyc- butla cyc butla i tak ciagle
z tym ze niestety mam malo pokarmu- sciagam w butle i jej daje to co sciagne- ale jest tego malo ;-(

[ Dodano: 2011-03-04, 21:00 ]
nawał pokarmu teraz mi dokucza -
zazdroszcze :ico_placzek:

[ Dodano: 2011-03-04, 21:01 ]
ja po cc czuje sie juz dobrze :ico_sorki: tylko ta slaba laktacja mi dokucza
malutka placze przy cycu i leje mnie piesciami- jest taka nerwowa ze szok- chociaz i tak to zlote dziecko prawie nie placze no chyba ze jest glodna

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

04 mar 2011, 22:25

nawał pokarmu teraz mi dokucza
ja mam to juz za sobą :ico_sorki:
A jak Wy się dziewczyny czujecie po tych porodach?
już super, nawet mój mężulo ostatnio mówił mi, ze podziwia mnie jak szybko doszłam do siebie, że on po takim porodzie ciągle by umierał :-) Dokucza mi tylko zmęczenie i mało snu.
Julenke dopadl katarek :ico_olaboga:
bidulka, niech szybko zdrowieje :ico_sorki:
sciagam w butle i jej daje to co sciagne- ale jest tego malo ;-(
Są herbatki na laktację, np z hippa :-) Popróbuj i nie poddawaj się ;-)
malutka placze przy cycu i leje mnie piesciami
może źle ją przystawiasz... a nie masz możliwości podpytać położną? Albo może w przychodni...

Ja idę zaraz pod prysznic i lulki...

Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

04 mar 2011, 22:36

Tynusz1, mój Jasiek tez ma katarek ale tak dziwnie bo tylko w nocy. Nie wiem skąd sie bierze bo cały dzień jest ok. My na bioderka w przyszły piątek, mam nadzieje że wszystko ok bo Mała miała dysplazje i musiałam jej szynę zakładać. pinko, ja tym razem tez szybko doszłam do siebie. Po pierwszym porodzie przez jakiś tydzień byłam normalnie jak zombi a teraz poza bólem krocza na początku nie czułam ze rodziłam. ALe to tylko dla tego ze poród trwała troszke ponad półtorej godziny, nawet sie nie zdązyłam wymęczyć.
A tu troche zdjęć dzieciaczków :ico_brawa_01:
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

04 mar 2011, 23:21

Manenka Nellunia jak modelka i super pomysł z kwiatami, oczywiście najśliczniejszy kwiatuszek to Nell. Fantastyczne ma te włosiska :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
dziekuje :-)
A jak Wy się dziewczyny czujecie po tych porodach?
ja czułam się bardzo dobrze i po 1 i po 2 :-)
tzn po pierwszym bardziej mnie bolało krocze bo byłam zszywana
a po drugim bardziej bolały mnie uda, bo jak parłam to je zamykałam a położne mi rozkładały z mężem i tak się siłowałyśmy i nos mnie bolał od maski z tlenem :-)


Tynusz1, współczuję katarku, Nell też ma , ale jej nie przeszkadza
co do ściągania to wiesz , że to nie jest tak , że wszytko ściągnie ci laktator bo on wszytskiego nigdy nie ściągnie, ja np przez przerwsze 2tyg ściągałam sobie co 3h po 10-15ml z jednego cyca, więc bardzo mało a potem z dnia na dzień zrobilo się więcej pokarmu i ściągam po 40-50ml co 3h, ale to trzeba reguralnie co 3h przez 10-15min z jednego cyca a potem 10-15min z drugiego odciagać
a co do denerwowania sie przy cycu to za pewne jest tak, że ona sie złości nie daltego, że masz mało pokarmu tylko dlatego ze musi wlozyć duzo wysiłku w ssanie i slabo leci, bo jednak do butli dziecko nie musi wkładać tyle wysilku i mocniej leci, więc jak ją karmisz i cycem i butla to ma porownaanie, aha z cyca wolno leci i trzeba mocno ciagnać, a z butli leci szybko i malo ciągac trzeba to więc pewnie nie rozumie dlaczego niedawno tak szybko lecialo , a teraz co trezba ssac i ssac i malo leci i dlatego sie zlości

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

05 mar 2011, 11:37

mania6891, ale śliczności Twoje dzieciaczki ;-)

Dzień Dobry :-)
My dzisiaj pójdziemy sobie na spacerek, tylko mężulo musi skoczyć do cioci po wózek, bo tam go trzymaliśmy :-) Pogoda dzisiaj piękna, jak ostatnio co dzień.

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

05 mar 2011, 11:44

manenka z tym wysilkiem to wiem ale przed chwilka ladnie jadla z cyca :ico_sorki:
bylam z nia na pogotowiu nie dawno bo cala noc prawie plakala i ten nosek strasznie zapchany miala- potem o polnocy wyslalam meza i znajomego do apteki dyzurnej po aspirator do nosa no ale oczywiscie nie mieli wiec powiedzialam zeby wzieli Olbas no i spryskalam jej troche pieluszke tetrowa i spala super :ico_sorki: nie dziwne mieta pomagala jej lepiej oddychac
dzisiaj ja na pogotowiu doktor zbadal- i wszystko jest ok- kazal kupic paracetamol w czopkach, sol morska i nsivin do noska :ico_sorki: mam nadzieje ze szybko jej przejdzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

05 mar 2011, 12:25

Tynusz1, biedna Juleczka, niech szybko wraca do zdrowia :ico_sorki:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości